Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 145 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 68 118 ... LastLast
Results 341 to 360 of 2894

Thread: PS4 - discutii despre comenzi si precomenzi

  1. #341 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Consola Sony PlayStation 4 - PC Garage


    Se pare ca prin aprilie o sa-mi trag si eu un ps4 .. 159zile

    partea buna o sa fie ca il testeaza altii inaintea mea si vin cu un feedback real

  2. #342 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Monky ai 1-click-buy activat? Nu mi s-a întâmplat niciodată sa treaca direct la processing, întâi îmi apare în coș și apoi îmi da opțiuni de plata.. Oricum sper sa iti rezolve problema, nu mai știu dacă la stadiul de Processing se mai poate face ceva.

  3. #343 SP
    Junior Member albastru's Avatar
    Vroiam sa fac si eu o comanda pe shopto.net dar din mare pacate au existat niste ziduri de care nu puteam trece,anume acceptarea cardurilor ce au numai 3D secure si apoi interzicerea platii cu paypal pentru produsele ce depasesc suma de 60 lire sterline. Fiind un pic suparat de aceste lucruri,a trebuit sa contactez un coleg din acest forum pentru a afla mai multe detalii legate de cumpararea consolei de pe acel site. Cum am aflat ca nu se poate face nicio achizitie in sub nicio forma cu un card care nu are 3D secure si apoi ca nu am la cine sa apelez sa ma ajute cu achizitionarea consolei,colegul nostru si noul meu prieten Valentin2007 s-a oferit sa ma ajute. Vreau sa va marturisesc ca eu m-am simtit exact ca in pilda samarineanului,numai ca sansa mea a fost ca samarineanul a venit imediat si nu a trebuit sa astept zile bune sa gasesc ajutorul din partea unei/unor persoane.Daca as avea 1 mie de palarii acasa, le-as purta pe fiecare si mi-as da jos doar in fata lui Vali. E un domn EXCEPTIONAL!

    El s-a ocupat de absolut tot,de facerea unui cont nou,de scrierea datelor mele,de introducerea cardului lui pe noul cont,de scrierea unor intrebari,dar inainte sa stabilim suma pe care eu trebuia s-o transfer pe cardul lui,ne-am hotarat mai intai ca unele intrebari sa fie postate la support pentru a afla daca nu exista niciun impediment la cumpararea celor 2 precomenzi din 2 conturi diferite cu acelasi card. Din pacate in aceasta dupa-amiaza am aflat de la Vali ca au aparut 2 raspunsuri de la 2 oameni diferiti de la support care ne-au interzis sa cumparam consolele de pe acelasi card.Pana la urma a trebuit sa ne conformam regulilor impuse de ei,dar bunul prieten,Vali, mi-a dat cel mai bun sfat in privinta acestor probleme,acela de a ma duce la o banca pentru a-mi face un nou card cu 3D Secure.


    In concluzie as vrea sa scriu ca sunt extrem de incantat ca exista un asemenea om ca Vali pe Pamant si mai frumos de atat e ca ne-am imprietenit.

    Iti multumesc mult,bunule prieten Vali!

  4. #344 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Vai, multumesc

  5. #345 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Monky ai 1-click-buy activat? Nu mi s-a întâmplat niciodată sa treaca direct la processing, întâi îmi apare în coș și apoi îmi da opțiuni de plata.. Oricum sper sa iti rezolve problema, nu mai știu dacă la stadiul de Processing se mai poate face ceva.
    Nici nu cred ca au 1-click-buy pe shopto. Mergea foarte ciudat site-ul, e posibil sa-mi fi luat mie 2 clicks. De cateva ori ma duceam pe shopto.net si ma trimitea automat in nu stiu ce site de poker... Probabil ca au fost hacked (again?). Stiu ca ultima oara cand am cumparat de la ei, a trebuit sa-mi schimb cardul (si alti vreo 50 de consolisti de aici) pentru ca tot incercau sa traga unii bani de pe el (am avut noroc ca m-au sunat de la banca).

    Anyway, am depus un ticket (pt. ca repet, e aiurea rau sa nu ai buton de Cancel) si probabil o sa-mi raspunda cineva la un moment dat. Cert e ca pt. mine shopto.net e bye bye. Amazon, here i come! Acolo macar stiu ca intru pe Chat cu o persoana reala instant... nu ma minte nimeni referitor la taxe si alte alea... C'est la vie!

  6. #346 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    @Monky: asa mi s-a parut si mie, ca site-ul functioneaza aiure. Nu se încarcă, clickurile nu fac nimic. Am apăsat buton preorser si s-â înregistrat direct, fara sa ma mai întrebe nimic pt confirmare, ceea ce nu e ok. Sincer mi s-a parut ca e unnsite facut de amatori.

  7. #347 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    azi primesc si eu cardu de la ing care site imi recomandati pt o precomanda amazon.uk sau shopto?

  8. #348 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Quote Originally Posted by sinnombree07 View Post
    azi primesc si eu cardu de la ing care site imi recomandati pt o precomanda amazon.uk sau shopto?
    Decat sa pui aceeasi interbare la care s-a mai raspuns de cateva ori nu crezi ca este mai bine sa stai sa citesti in urma? In 10minute ai parcurs 17 pagini.

  9. #349 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by sinnombree07 View Post
    azi primesc si eu cardu de la ing care site imi recomandati pt o precomanda amazon.uk sau shopto?

    Incearca shopto, bundle PS4+Killzone+1 year PS+. Se pare ca inca iau comenzi pentru acest produs. Nu stiu despre amazon...

  10. #350 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    imi doresc bundle cu kilzone si call of duty ghost o sa incerc la asta sa vad daca mai iau comenzi , multumesc

  11. #351 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by sinnombree07 View Post
    azi primesc si eu cardu de la ing care site imi recomandati pt o precomanda amazon.uk sau shopto?
    Amazon.de, bundle killzone, 2xDS4, camera PS4

  12. #352 SP
    Member palflo's Avatar
    Dant3 amazon livreaza in decembrie pana in craciun

    ---------- Post added 24-10-2013 at 15:38 ----------

    Game-shop au anuntat azi ca o pot aduce probabil dupa data de 15 decembrie am vb la tel. cu ei

  13. #353 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am vazut acum, eu pt acea varianta as opta chiar daca trebuie sa mai astept 3 saptamani.

  14. #354 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    pe amazon.de livreaza la lansare ? sau la anu? si nu prea inteleg ca e in germana .

  15. #355 SP
    Member palflo's Avatar
    nu livreaza la lansare cel mai probabil la anul in ianuarie

  16. #356 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Al naiba Shopto m-a taxat 3 x 1 lira cand am bagat cardul in sistem .

  17. #357 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    atunci tot pe shopto o sa fac precomanda il vreau in decembrie

  18. #358 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Mentorica, și nu i-ai primit înapoi?

  19. #359 SP
    Member palflo's Avatar
    si pe mine ma taxat la fel tot de 3 ori

    ---------- Post added 24-10-2013 at 18:22 ----------

    o sai dea inapoi am vb la banca decate ori dai update la card iti trage 1 lira

  20. #360 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Mie de 2 ori mi-a luat și de fiecare data i-am primit înapoi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 145 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 68 118 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii despre box (pugilism) By tudyniuz in forum Health, Food & Sports
    Replies: 195 Last Post: 29-08-2017, 09:37
  2. Discutii generale despre scoala By AndRewqp in forum Offtopic
    Replies: 1401 Last Post: 07-07-2015, 18:26
  3. Xbox One - discutii despre comenzi si preturi bune By Snake in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 98 Last Post: 13-05-2015, 00:01
  4. ShopTo - comenzi PS4 By Rasko in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 198 Last Post: 09-01-2014, 23:13
  5. Replies: 18 Last Post: 10-10-2013, 02:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts