Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 82 of 145 FirstFirst ... 32 72 80 81 82 83 84 92 132 ... LastLast
Results 1,621 to 1,640 of 2894

Thread: PS4 - discutii despre comenzi si precomenzi

  1. #1621 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Eu nu inteleg de ce va incurcati cu firme no name. Cum adica da-mi tu banii azi , ca eu fac tot posibilul sa iti aduc mâine.... Ori ai pe stoc ai sigur imi livrezi maine ori nu...

  2. #1622 SP
    Junior Member Kel_Sceptic's Avatar
    Defect personal, tot mereu traiesc cu impresia ca romanii pot ajunge sa aiba bun simt si o vorba la un loc, ca alte civilizatii

  3. #1623 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Sorry, trebuia sa citesti ce s-a scris de mai multi colegi de forum cu cateva pagini in urma, inclusiv de mine. Respectivii sunt cel putin niste tepari, iti recomand sa iti ceri banii inapoi de urgenta.

  4. #1624 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Am facut si eu o comada la gamestore.hu Vineri seara si azi mi-au raspuns si mie:
    "Buna ziua

    Va multumim pentru comanda, si intelegere.
    Incercam cel tarziu marti sa vi trimitem pachetul .

    O zi frumoasa

    Cu stima
    Gamestore"
    Daca imi ajunge pana Vineri ar fi perfect

  5. #1625 SP
    Member Ramon's Avatar
    Am sunat acum la shopto si am ramas socat: i-am zis sa verifice contul meu si sa imi dea un tracking number daca are, si dupa ce ma tine niciun minut pe fir, imi zice ca toate comenzile de Romania se vor intoarce inapoi din cauza a nu stiu ce restrictie si ca vom primi toti banii inapoi pe cartea de credit. Il intreb: sunteti sigur? ca deja ati trimis la multi romani consola. Si zice ca: toate se vor intoarce si vom primi toti banii inapoi.

    Mie inca nu-mi vine sa cred. Plus ca unele console sunt aproape de Romania deja, nu stiu cum se mai intorc ele acum. Foarte foarte dubios......

  6. #1626 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    Am sunat acum la shopto si am ramas socat: i-am zis sa verifice contul meu si sa imi dea un tracking number daca are, si dupa ce ma tine niciun minut pe fir, imi zice ca toate comenzile de Romania se vor intoarce inapoi din cauza a nu stiu ce restrictie si ca vom primi toti banii inapoi pe cartea de credit. Il intreb: sunteti sigur? ca deja ati trimis la multi romani consola. Si zice ca: toate se vor intoarce si vom primi toti banii inapoi.

    Mie inca nu-mi vine sa cred. Plus ca unele console sunt aproape de Romania deja, nu stiu cum se mai intorc ele acum. Foarte foarte dubios......
    Jigodi ...

  7. #1627 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Wtf?!?

  8. #1628 SP
    Member Ramon's Avatar
    Wtf am zis si eu. Sa mai sune cineva sa vada daca primeste acelasi raspuns...

  9. #1629 SP
    Junior Member tr0ubl3's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    Am sunat acum la shopto si am ramas socat: i-am zis sa verifice contul meu si sa imi dea un tracking number daca are, si dupa ce ma tine niciun minut pe fir, imi zice ca toate comenzile de Romania se vor intoarce inapoi din cauza a nu stiu ce restrictie si ca vom primi toti banii inapoi pe cartea de credit. Il intreb: sunteti sigur? ca deja ati trimis la multi romani consola. Si zice ca: toate se vor intoarce si vom primi toti banii inapoi.

    Mie inca nu-mi vine sa cred. Plus ca unele console sunt aproape de Romania deja, nu stiu cum se mai intorc ele acum. Foarte foarte dubios......
    Abia a fost 1 Decembrie, nu aprilie.
    De unde pana unde si ce restrictii sa fie cand pachetul e deja pe drum spre Viena..

    Oricum daca asemenea abominatie a logicii s-ar intampla, am primi macar o notificare de la shopto...
    Sigur ai sunat la shopto si nu ai gresit numarul si facea ala vreo gluma?

  10. #1630 SP
    Member Ramon's Avatar
    Asa mi-au zis. Sper ca nu au avut ceva cu mine personal, pentru ca le trimisesem niste tickete prin care ceream o compensatie pentru intarziere si ca vreau sa le fac reclamatie.

  11. #1631 SP
    Member palflo's Avatar
    am vorbit la tnt acum si au zis ca nu au nici o notificare de la shopto dar in cazul in care va cere returul shopto se va intoarce inapoi

  12. #1632 SP
    Member chesterb's Avatar
    Doar ce am sunat eu acum.
    Mi-au zis că ei au trimis comanda și că a rămas în backorder pentru că nu au mai primit informatii despre colet de la TNT fiind pierdut sau trimis în altă parte.
    Acum încearcă să dea vina pe TNT. Tare mi-e că rămânem fără console...

  13. #1633 SP
    Junior Member Kel_Sceptic's Avatar
    M-au contactat acum 2min de la 4games sa-mi zica ca maine imi ajunge consola in Mall si ca pot sa ma duc s-o ridic.
    Revin maine seara cel tarziu poimaine cu detalii legate de cum s-a finalizat treaba.

  14. #1634 SP
    Member palflo's Avatar
    Quote Originally Posted by chesterb View Post
    Doar ce am sunat eu acum.
    Mi-au zis că ei au trimis comanda și că a rămas în backorder pentru că nu au mai primit informatii despre colet de la TNT fiind pierdut sau trimis în altă parte.
    Acum încearcă să dea vina pe TNT. Tare mi-e că rămânem fără console...
    nu ai cum sa ramai fara consola a mea este aproape de wien maine pleaca spre romania asa mi-au zis cei de la tnt acum mi-a zis ca coletul are 4,7 kg mi-au zis si numele meu deci e ok pana acum

  15. #1635 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    cred ca sunt nebuni astia de la shopto, eu am dat cancel la precomanda ca era in backorder sa numai aud de ei sper sa imi livreze bani cat mai repede pe card ca vad ca sunt la ei pe site in balance banii

  16. #1636 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    Am sunat acum la shopto si am ramas socat: i-am zis sa verifice contul meu si sa imi dea un tracking number daca are, si dupa ce ma tine niciun minut pe fir, imi zice ca toate comenzile de Romania se vor intoarce inapoi din cauza a nu stiu ce restrictie si ca vom primi toti banii inapoi pe cartea de credit. Il intreb: sunteti sigur? ca deja ati trimis la multi romani consola. Si zice ca: toate se vor intoarce si vom primi toti banii inapoi.

    Mie inca nu-mi vine sa cred. Plus ca unele console sunt aproape de Romania deja, nu stiu cum se mai intorc ele acum. Foarte foarte dubios......

    Poti sa reproduci mai exact discutia? Eu momentan sunt fara cuvinte.

    Te-ai certat cu ei? Ai folosit un ton agresiv? Precum spuneam, am vorbit acum 2 ore cu o tipa foarte smpatica care mi-a dat toate detaliile, inclusiv unde se afla coletul meu in momentul de fata.
    Ai cerut vreo explicatie de ce s-ar intoarce coletele inapoi?

  17. #1637 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Și eu am vorbit la 11 cu un tip care mi-a zis ca ca fi procesata azi sau mâine....

  18. #1638 SP
    Member palflo's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Poti sa reproduci mai exact discutia? Eu momentan sunt fara cuvinte.

    Te-ai certat cu ei? Ai folosit un ton agresiv? Precum spuneam, am vorbit acum 2 ore cu o tipa foarte smpatica care mi-a dat toate detaliile, inclusiv unde se afla coletul meu in momentul de fata.
    Ai cerut vreo explicatie de ce s-ar intoarce coletele inapoi?
    probabil a lui se va intoarce ca a zis ca le face reclamatie

  19. #1639 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Eu cred ca o sa ma îmbolnăvesc de ficat

  20. #1640 SP
    Member Ramon's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Poti sa reproduci mai exact discutia? Eu momentan sunt fara cuvinte.

    Te-ai certat cu ei? Ai folosit un ton agresiv? Precum spuneam, am vorbit acum 2 ore cu o tipa foarte smpatica care mi-a dat toate detaliile, inclusiv unde se afla coletul meu in momentul de fata.
    Ai cerut vreo explicatie de ce s-ar intoarce coletele inapoi?
    Am fost f ok la telefon, i-am dat adresa de mail si a zis sa astept putin. Dupa 30 secunde, incepe sa mi-o dicteze, cand deodata se opreste si zice ceva de genul "a, stai, ca toate comenzile din Romania au fost restrictionate din nu stiu ce motiv si ca urmeaza sa vina toate inapoi si sa ne dea banii". Intreb "are you sure? pentru ca stiu deja romani care au consola pe drum". Face el: 100%. Dupa care zic hm ok, dar macar intra banii direct pe card si nu pe shopto balance? Raspunde ca da. Intreb si de o estimare cand vedem banii pe card inapoi. Imi raspunde ca: pentru dvs se va face refundul azi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 82 of 145 FirstFirst ... 32 72 80 81 82 83 84 92 132 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii despre box (pugilism) By tudyniuz in forum Health, Food & Sports
    Replies: 195 Last Post: 29-08-2017, 09:37
  2. Discutii generale despre scoala By AndRewqp in forum Offtopic
    Replies: 1401 Last Post: 07-07-2015, 18:26
  3. Xbox One - discutii despre comenzi si preturi bune By Snake in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 98 Last Post: 13-05-2015, 00:01
  4. ShopTo - comenzi PS4 By Rasko in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 198 Last Post: 09-01-2014, 23:13
  5. Replies: 18 Last Post: 10-10-2013, 02:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts