Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 203 of 214 FirstFirst ... 103 153 193 201 202 203 204 205 213 ... LastLast
Results 4,041 to 4,060 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #4041 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ma lămurește cineva si pe mine pt ce as avea nevoie de HDMI 2.1 si tv 120hz? Ca jocuri care sa ruleze simultan la 120fps si 4k nativ nu exista pe console. Deci 120fps merge si pe HDMI 2.0, pt ca oricum rulează la rezoluție mult mai mică de 4k. Iar momentan am un LG B7 si cand joc Warzone 2 pe modul 120fps se simte si se vede ca e mai smooth chiar daca TV-ul nu are 120hz. Dezavantajul e ca trebuie sa-l joc fara HDR ca altfel se vede sters pe 120fps. Deci? Ar fi mult mult mai smooth daca as avea 120hz?

  2. #4042 SP
    Member tmihai20's Avatar
    HDMI 2.1 oferă suport pentru VRR și cred că HDMI 2.0 e limitat ca lățime de bandă și legat de ce oferă. Nu am TV HDMI 2.1, doar HDMI 2.0 și nu are suport pentru VRR. Cred că ție nu-ți merge HDR din cauza HDMI 2.0. Nu sunt foarte sigur pentru că nu am cum să testez. Jocurile de PS5 care rulează la 120 FPS oricum rulează la rezoluție mai mică de 4K, majoritatea chiar la 1080p. Chipseturile de pe PS5 și Xbox Series X oricum nu pot reda ceva la 120 hz decât la rezoluții mici. Am găsit link-ul ĂSTA de la BenQ unde explică niște chestii despre HDMI 2.0 și HDMI 2.1. Ia-l ca atare, dar nu cred că mint oamenii de la BenQ atât de mult.

  3. #4043 SP
    Member tudort's Avatar


    Trimis de pe al meu SM-S908B folosind Tapatalk

  4. #4044 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Imi recomandați și mie un cablu foarte bun pentru consola ps5 !?

    ---------- Post added 19-01-2023 at 07:28 ----------

    http://https://www.emag.ro/cablu-rea...medium=android
    Lam luat pe asta sper ca e bun

    ---------- Post added 19-01-2023 at 07:29 ----------

    https://www.emag.ro/cablu-reagle-hdm...medium=android

  5. #4045 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Ce are cablul cu care vine consola? După descriere pare să fie HDMI 2.1 și ar trebui să fie bun. Poate ai vrut cablu mai lung...

  6. #4046 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Da,e prea scurt cablul original
    Sunt curios de ce sunt variațiile astea de preturi pentru cablu de ajung și la 200 lei( tot aceeași lungime de 3m ),poate se vede și mai clar!?

  7. #4047 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Un cablu bun costă mult în general, mai ales dacă e lung. Pentru ca să nu se piardă din calitate la lungimi de peste 2 metri prețul crește exponențial. Am acasă un cablu HDMI capabil de 8K la 60 hz cu fibră optică în interior cumpărat acum vreo 3 ani de pe AliExpress, lungimea e de vreo 15 metri și a costat atunci vreo 40 de euro. Pe site-urile din Europa un cablu similar, dar mai scurt ajungea și 70-80 de euro. Diferența e de la cer la pământ între un cablu bun și unu ieftin, dar slab. Nu este nici măcar HDMI 2.1, dar cele HDMI 2.1 sunt doar ceva mai scumpe. Cabluri bune se găsesc pe Conectica.ro. Magazinul e din București, am cumpărat de la ei multe cabluri de tot felul, nu doar video.



    Pe scurt, un cablu bun merită banii, dar e bine să faci o minimă cercetare, pentru că la noi prețurile mai sunt și umflate.

  8. #4048 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    https://www.emag.ro/cablu-a-hdmi-2-1...BM/#opensearch


    Daca il urmaresti il poti prinde la pret bun, eu l-am luat la sfarsit de noiembrie cu 45 lei de la Emag, am si luat 2 bucati ca mi -sa parut pret bun atunci.
    Functioneaza ireprosabil.

  9. #4049 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Mulțumesc pentru sfaturi
    L-am luat pe asta pana la urma
    https://www.emag.ro/cablu-vention-8k...medium=android

  10. #4050 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    Da,e prea scurt cablul original
    Sunt curios de ce sunt variațiile astea de preturi pentru cablu de ajung și la 200 lei( tot aceeași lungime de 3m ),poate se vede și mai clar!?
    Nu exista sa se vada mai clar, cablu prin care merge semnal digital ori merge la parametrii or nu merge, nu poti avea un cablu care sa mearga 4K 120hz care sa se vada clar si un altul care sa mearga tot la acei parametrii dar care sa se vada mai prost.
    Ai dat pe cablu din link de trei ori mai mult decat ce-l recomandat de @Ionutz83 si nu e cu nimic mai bun cel ales de tine!

  11. #4051 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Se poate, nu te contrazic ,dar la cât de gros și solid pare cablul asta cred ca îl am pe viata

  12. #4052 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Imi zice si mie cineva cum stă treaba cu sunetul 3D pe PS5? Au făcut mare tam tam cu implementarea lor pa 3D audio da eu nu stiu nici acum ce 3D audio este pe PS5! Merge doar cu căștile Pulse 3D? Un fel de binaural? Nu se zicea ca va merge si prin receivere a/v? Nici nu stiu ce naiba de 3D sa bage pe receivere, PS5 scoate semnal normal Dolby Digital, DTS sau PCM, de exemplu in sistemul meu de 5.1.2 receiverul ia semnalul DTS si face upmixing cu Neural X sa mi se aude si din cele doua canale ce le am montate pe tavan dar asta este oucru facut de receiver nu de PS5 așa ce era cu sentul asta 3D? Mai bine băgau si ei Atmos si cu asta basta doar ca probabil și Sony sa zgârcește sa plătească 2-3 dolari pe unitate pt licență.

  13. #4053 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    3D audio ala super marketat e doar o emulare, gen cum e Atmos for headphones sau orice altceva de genu. Merge la orice casti stereo.

  14. #4054 SP
    Junior Member tony98's Avatar
    Salut!

    Si a comandat cineva PS5 de la mediamarkt Germania? A fost ok cu livrarea si garantia daca a fost cazul?

    Sau de pe Amazon.de?

    Mersi!

    Sent from my SM-S906B using Tapatalk

  15. #4055 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    A venit controller ul ala nou ,dual sense edge
    Sincer nu îl recomand la 1200 lei cât e,nu se simte ca ceva premium
    E tot ca cel vechi doar ca are cheitele alea de le pui pe spate( se pun ușor cred ca au prindere magnetica )
    Ce pot spune bun e ca are cablu lung( cred ca de 3m) și pare de calitate,se schimba ușor cheitele și analogurile și mai ai 3 trepte ptr l2r2

    ---------- Post added 26-01-2023 at 15:52 ----------

    Pe mine ma ajuta într-un fel, de expl la fifa am pus l3 pe cheita din stânga și sutul pe cea din dreapta
    Iar la fortnite edutarea pe cheita stânga și săritul pe cea din dreapta dar e puțin incomod sa le apeși

    ---------- Post added 27-01-2023 at 02:59 ----------

    După cca 5-6 h de butoane iam dat direct retur
    Bateria se descarca foarte repede ,e alunecos, butoanele ba ma deranjează la apăsare ba scot un sunet nașpa
    Dacă ar fi costat 500 lei îl opream.Au făcut profilurile alea sa se schimbe ușor, ciupercile se pot inlocui dacă se defectează la un preț acceptabil
    Au pus și ei prețul ca la un scuf controller dar e diferenta mare de calitate între ele
    Asta e ca un controller normal puțin îmbunătățit

  16. #4056 SP
    Manager paul's Avatar
    Noua campanie de marketing "Live from PS5":
    “Live from PS5” celebrates extraordinary game worlds and invites more players to join the fun.

    If you’re looking to purchase a PS5 console, you should now have a much easier time finding one at retailers globally.

    Keep your eyes peeled on our social channels and this webpage for some fun celebrations of fan-favorite PS5 games over the coming weeks. You might even see content from popular creators on social media, breaking news from within PS5 game worlds.
    În direct de la PS5 | Ultimele știri

  17. #4057 SP
    Junior Member mapetrei's Avatar
    A intrat stoc nou de PS5 fratilor! Hai la joaca!

  18. #4058 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    La noi de la Crăciun nu a mai fost nici un stoc serios, au rezolvat problema unde pe hartie?
    Altex tot stoc zero.

  19. #4059 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Au fost pe stoc de câteva ori, dar numai la bundle. A fost la un moment dat și un bundle relativ bun ca preț, restul au fost la peste 3200 de lei.

  20. #4060 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Daca nu ma insel parca $ony spunea acum cateva zile ca probleme cu stocul se vor rezolva.. undeva pana la finele anului.
    Probabil are legatura si cu lansarea PSVR2.. cam greu sa vinzi asa ceva in 2023 fara console.. zic.

    Ramane de vazut cat este corporate talk sau cum va influenta manareala mioritica, specula retailerilor, etc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 203 of 214 FirstFirst ... 103 153 193 201 202 203 204 205 213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts