Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 234 of 404 FirstFirst ... 134 184 224 232 233 234 235 236 244 284 334 ... LastLast
Results 4,661 to 4,680 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #4661 SP
    Junior Member bursuk2007's Avatar
    Quote Originally Posted by pr0ph3t View Post
    Au schimbat iar descrierea in "Momentan produsul nu este în stoc"
    Isi cam bat joc de noi

  2. #4662 SP
    Junior Member ionitagelu's Avatar
    Quote Originally Posted by bpoearth View Post
    clar, am citit si eu termenii si conditiile, doar ca unora dintre noi ni s-au spus de reprezentati Orange urmatoarele: "stati fara grija domnule, comanda va fi livrata", "daca statusul comenzii este in procesare la curier, comanda va fi onoarata".

    Atunci ramane sa intreb, Orange isi rezerva si dreptul de a informa gresit clientii si apoi de a suna si a spune cu totul altceva?
    Operatorii din Call-Center nu sunt cei mai profesionisti si nici cel mai bine informati, plus ca au si ei dreptul sa faca greseli. Asta e, ne-o asumam, cautam in alta parte, etc. ...

  3. #4663 SP
    Junior Member xargon's Avatar
    Cred că îți bați tu joc de ei și de cumpărătorii obișnuiți cu tools de auto refresh gen.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  4. #4664 SP
    Member Para81's Avatar
    Oricum nu sunt singuri care se joaca cu noi, eu am prins si platit pe Amazon.de si dupa 3 zile au anulat comanda pe motiv de eroare...plm

  5. #4665 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by xargon View Post
    Cred că îți bați tu joc de ei și de cumpărătorii obișnuiți cu tools de auto refresh gen.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
    n-am avut niciun tool de refresh, ti-am zis sa te duci sa iei o gura de aer ca aberezi aiurea

  6. #4666 SP
    Junior Member bursuk2007's Avatar
    Nici eu nu am folosit tools de auto refresh, poate doar ca frecventez acest thread de cateva ori pe zi sa vad ce mai se intampla.

  7. #4667 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by ionitagelu View Post
    Operatorii din Call-Center nu sunt cei mai profesionisti si nici cel mai bine informati, plus ca au si ei dreptul sa faca greseli. Asta e, ne-o asumam, cautam in alta parte, etc. ...
    tot noi sa ne-o asumam? . am sunat si mi-a zis ca ma resuna dansa (reprezentantul Orange) inapoi. m-a sunat dupa o ora si 20 de minute, timp in care a cautat si verificat comanda. dupa care m-a sunat si mi-a spus ca e totul ok si ca "va fi livrata, sa stau fara grija"

  8. #4668 SP
    Junior Member Garkan's Avatar
    Acum ca au scapat de comenzi, pot sa bage in stoc altele .

  9. #4669 SP
    Junior Member ioolica's Avatar
    Quote Originally Posted by pr0ph3t View Post
    Au schimbat iar descrierea in "Momentan produsul nu este în stoc"
    pai baieti "smart", pentru ca au fost intrebati "pe ce lista de asteptare ma puneti cand voi ati trecut pe site ca produsul nu mai revine pe stoc"

    ---------- Post added 23-02-2021 at 13:34 ----------

    au anulat comanda, sa fie de capul lor, voi face si eu reclamatie la ANPC clar, am si email primit de ieri de la ei, de la un baiat de la Orange din magazinul online, in care imi confirma clar ca e ok comanda si se va livra in 1-3 zile lucratoare
    sa vedem si partea buna a lucrurilor, nu mai e niciun anunt pe olx cu PS5 digital la vanzare "disponibil de luni"

  10. #4670 SP
    Junior Member chinty's Avatar
    Quote Originally Posted by ioolica View Post
    pai baieti "smart", pentru ca au fost intrebati "pe ce lista de asteptare ma puneti cand voi ati trecut pe site ca produsul nu mai revine pe stoc"

    ---------- Post added 23-02-2021 at 13:34 ----------

    au anulat comanda, sa fie de capul lor, voi face si eu reclamatie la ANPC clar, am si email primit de ieri de la ei, de la un baiat de la Orange din magazinul online, in care imi confirma clar ca e ok comanda si se va livra in 1-3 zile lucratoare
    sa vedem si partea buna a lucrurilor, nu mai e niciun anunt pe olx cu PS5 digital la vanzare "disponibil de luni"
    "Disponibil de luni" sau "revin marti in localitate"

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

  11. #4671 SP
    Junior Member ionitagelu's Avatar
    Eu tot zic ca ar trebui sa se vanda o singura bucata pe baza de CNP


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #4672 SP
    Junior Member deletu's Avatar
    Aceeasi oameni care spun "asa si daca faci la anpc oricum nu se rezolva nimic" sunt aceeasi care spun "de ce sa votez ca oricum nu se schimba nimic".

    De black friday am facut 3 reclamatii la ANPC care au rezultat in contraventie (dwyn si cel).

    Sure poate pentru operatorii respectivi o amenda de 1000-5000ron e nimica toata dar inmulteste cu cativa oameni si deja incepe sa se simta.

    Fyi: notati numarul de sesizare primita de la ANPC caci de multe ori nu primiti confirmare de inregistrare a comenzii.

  13. #4673 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu e vorba de "las-o ba, ca merge si asa". Înțeleg sa faci reclamație cand ti s-a adus un prejudiciu, ai pierdut niste bani, ai primit un produs defect etc, dar nu sunt de acord să faci la orice greșeală reclamație. Parcă in ultima vreme am uitat sa fim oameni. Ca doar n-au pus stoc la console pe site ca sa-si bata joc de noi? A stat Gigel la butoane in weekend si a vrut sa se distreze...
    Reclamatiile astea sunt mai mult o refulare a frustrării ca nu reușim sa luam console. Probabil e nevoie sa ne descarcam cumva nervii

  14. #4674 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Si eu am fost sunat de orange. Comanda anulata. Banii blocati.

    Mega fail orange.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #4675 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Quote Originally Posted by gabridinu View Post
    Si eu am fost sunat de orange. Comanda anulata. Banii blocati.

    Mega fail orange.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Cand au zis ca o sa fie returnati?

  16. #4676 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Daca nu esti in stare ca magazin online sa vinzi niste produse pe site, de ce mai vinzi? De ce accepti doar plata cu cardul? Daca comand altceva, merge sa platesc rambus. Eu am banii blocati la ei de sambata. Si da. Si eu voi face reclamatie la anpc. Am mai avut castig tot la orange cu un contract pe care nu voiau sa l rezilieZe si cereau taxa de 200euro.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 23-02-2021 at 14:10 ----------

    Au zis ca i vor returna in cel mai scurt timp posibil. Cel tarziu pana vineri. Asta inseamna la ei: cel mai scurt timp posibil)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #4677 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Quote Originally Posted by gabridinu View Post
    Daca nu esti in stare ca magazin online sa vinzi niste produse pe site, de ce mai vinzi? De ce accepti doar plata cu cardul? Daca comand altceva, merge sa platesc rambus. Eu am banii blocati la ei de sambata. Si da. Si eu voi face reclamatie la anpc. Am mai avut castig tot la orange cu un contract pe care nu voiau sa l rezilieZe si cereau taxa de 200euro.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 23-02-2021 at 14:10 ----------

    Au zis ca i vor returna in cel mai scurt timp posibil. Cel tarziu pana vineri. Asta inseamna la ei: cel mai scurt timp posibil)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Am inteles, multumesc.

  18. #4678 SP
    Member miculas10's Avatar
    Nu știu de ce a fost pe stoc vineri și sâmbătă dacă nu au nici o bucata , nu observat la ei nimeni nimic...apoi e normal ca greșește fiecare dar măcar ar trebuie sa trimite pentru fiecare un voucher de 100 RON cel puțin. Acuma stau 5-6 zile ca bani blocați 4064 RON pentru 2 comanda .
    Sa scoate de pe site Ps5 dacă nu au și sa repune când au e simplu..nu bate joc cu oameni..

  19. #4679 SP
    Junior Member bursuk2007's Avatar
    Miculas tu din ce tara esti daca faci scalping la noi?

  20. #4680 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by miculas10 View Post
    Nu știu de ce a fost pe stoc vineri și sâmbătă dacă nu au nici o bucata , nu observat la ei nimeni nimic...apoi e normal ca greșește fiecare dar măcar ar trebuie sa trimite pentru fiecare un voucher de 100 RON cel puțin. Acuma stau 5-6 zile ca bani blocați 4064 RON pentru 2 comanda .
    Sa scoate de pe site Ps5 dacă nu au și sa repune când au e simplu..nu bate joc cu oameni..
    eu cred ca a fost pe stoc ma, insa au avut super putin, s-a dat repede si apoi mizeria de site nuj dc a continuat sa arate ca e pe stoc la intervale de timp. eu asa am inteles, am vb cu un baiat care are un canal de youtube cu updateuri pe tema asta si am impresia ca el l-a prins si nu a fost contactat sau nu i s-a anulat, nuj...

    asa mi-a dat de inteles tipul cu canalul asta de yt... ca au avut sa stoc super mic, s-a dat repede si dupa erori, basini de la site au continuat sa arate ca pe stoc... intrebarea mea e, de ce a continuat sa arate ca e pe stoc pana si sambata daca de vineri deja a fost o problema... n-am idee, cred ca sunt interese mari la mijloc )), vorba aia, glumesc cu asta iti dai seama

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts