Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 345 of 404 FirstFirst ... 245 295 335 343 344 345 346 347 355 395 ... LastLast
Results 6,881 to 6,900 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #6881 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Si emag sigur poate sa faca ceva,dar le convine stiu ca e criza de consola si atunci cand au prefera mai mult sa dea la parteneri care la randul lor vand pe site emag si mai platesc ceva si la emag lore convine situatia asta.

    ---------- Post added 18-06-2021 at 07:33 ----------

    Da,poti sa schimbi adresa la altex inainte sa comanzi ceva acum sa fie de acord si baiatu sa iti dea banii,e putin riscant stii cum e cu increderea asta desi am impresia ca daca ai setat o adresa si dupa comanzi,tu poti sa schimbi adresa dar comanda aceea tot la adresa respectiva merge

  2. #6882 SP
    Member alexandru92's Avatar
    Eu ieri am vb pe chat cu un consultant orange, l-am întrebat daca comanda a fost pusa la curier, pentru ca imi scrie in curs de procesare. Mi.a zis ca se afla in depozitul orange si ca azi o va pune la curier. Acum nu stiu ce sa cred, sa mai insist si azi? Cei care au comandat de la orange ,tot "in curs de procesare" scrie la comanda?
    Later edit: am primit e-mail , ca a fost predata curierului.

  3. #6883 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by flightcrank View Post
    Pai nu a comandat nimic .Maine ma vad cu el,schimb datele de contact din cont si fac plata cu cardul meu.
    Daca nu a comandat, inseamna ca nu are inca o consola care trebuie sa-i vina. Daca are o consola care trebuie sa-i vina si nu o mai vrea, inseamna ca a comandat-o dar nu a platit-o.
    Tine cont ca si lista de asteptare era o comanda in asteptare.

  4. #6884 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Daca nu a comandat, inseamna ca nu are inca o consola care trebuie sa-i vina. Daca are o consola care trebuie sa-i vina si nu o mai vrea, inseamna ca a comandat-o dar nu a platit-o.
    Tine cont ca si lista de asteptare era o comanda in asteptare.
    Omul are link ul catre plata consolei,pe care il vom accesa impreuna si voi face plata cu cardul meu,asta dupa ce voi schimba datele de contact.

  5. #6885 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu am inteles ce zici si doresti sa faci - eu doar ti-am zis ca e posibil sa impacteze livrarea.

    S-a cerut o parere, persoanele care se pricep/lucreaza in domeniu v-au dat sfaturi, acum este alegerea voastra daca le urmati sau nu.

    Va rog doar sa nu continuati discutia pe thread, unde nu intereseaza pe altcineva si sa o faceti in privat.

  6. #6886 SP
    Junior Member Bisebi's Avatar
    Știți oare când începe Cargus sa livreze de obicei?

  7. #6887 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Am facut un test,am platit pentru ps5 cu livrare pe adresa unde stau pe comanda mea arata ca vine,dupa am schimbat adresa din contul meu dar la comanda mea arata ca consola tot pe adresa actuala vine nu schimba nimic probabil si scot awb pentru adresa,am vorbit odata cu ei si i-am intrebat daca pot schimba adresa odata comanda facuta au zis ca nu pot schimba nimic.

  8. #6888 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    M-au speriat unii cu discuțiile despre eMag și am sunat și eu. M-au asigurat că azi îmi ajunge consola acasă. București și Genius, deși nu cred că ar trebui sa conteze.

  9. #6889 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by mmihailasergiu View Post
    Am facut un test,am platit pentru ps5 cu livrare pe adresa unde stau pe comanda mea arata ca vine,dupa am schimbat adresa din contul meu dar la comanda mea arata ca consola tot pe adresa actuala vine nu schimba nimic probabil si scot awb pentru adresa,am vorbit odata cu ei si i-am intrebat daca pot schimba adresa odata comanda facuta au zis ca nu pot schimba nimic.
    Daca o comanda a fost confirmata si dupa a intrat pe fluxul automat de facturare + livrare, adresa nu se mai poate schimba.

  10. #6890 SP
    Junior Member GlontzVidia's Avatar
    Am sunat la eMag pentru o comanda plasata pe 11 iunie la care apare in drum spre showroom din data de 16. Și băiatul a zis că fata care mi.a făcut comanda a uitat să apese pe un buton sa îmi trimită consola ea fiind rezervata. Deci cei care ați mai făcut/refăcut comenzi prin telefon sa nu aveți surprize...

  11. #6891 SP
    Junior Member saimarica1's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    M-au speriat unii cu discuțiile despre eMag și am sunat și eu. M-au asigurat că azi îmi ajunge consola acasă. București și Genius, deși nu cred că ar trebui sa conteze.
    Eu am primit informatii de la cineva care lucreaza la Emag si spunea ca peste doua saptamani s-ar putea sa asigure toate comenzile, nu este nimic sigur.
    Si eu sunt din Bucuresti si am Genius, comanda are acelasi status la mine,, comanda plasata''.

  12. #6892 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Ar fi super,dar ss le puna la vanzare sa fie corecti,sa nu dea la parteneri care vand la supra pret,au ceva castig si ei de acolo.

  13. #6893 SP
    Junior Member cryystyy's Avatar
    Eu am primit finally AWBul de la Orange pentru consola! Am plasat comanda pe 16.06 undeva pe la 8:30 seara si se pare ca o sa fie livrata.

  14. #6894 SP
    Junior Member dctemy's Avatar
    Adineaori am fost sunat de Emag in urma apelului de ieri si o doamna amabila si vesela mi-a spus ca a fost procesata comanda si predata curierului, au primit stocul de la furnizor si imi va fii livrata incepand cu maine. Statusul comenzii acum are o data de livrare si pe site. Am intrebat-o daca si ceilalti care au comandat vor primii, si mi-a raspuns ca au un stoc de peste 2000 unitati care au venit si sunt gata sa fie trimise. Retrag momentan ce am zis despre Emag, s-au miscat ok-ish pana la urma.

  15. #6895 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Sa fie asa dar sa bage stocul ala odata,sa vedem pe emag sa sune incontinu telegramu cu stocuri������������

  16. #6896 SP
    Junior Member dctemy's Avatar
    Eu nu inteleg cum nu ai reusit sa prinzi pana acum... A fost stoc vineri, luni si pe altex si pe emag........ Cat vrei sa aibe? Au avut si au dat, e numar limitat cat primim pe tara de la Sony. Nu si fost pe faza dar nu ii invinovatii. Nu o sa vedem inca numere normale de stoc pentru ca nu s-a incheiat cu crizele de cipuri si scalp-ul.

  17. #6897 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Sunt persoane care nu pot sta tot timpul pe telefon,sau in acel moment cand intra stoc reactioneaza foarte tarziu si se dau stocurile.Sau a prins consola si a vandut-o pe olx asa mai vrea una sunt multe variabile������������

  18. #6898 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Scalperii au fost scalpați.

  19. #6899 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Da,pana atunci a primit cineva awb la altex care su participat la tombola digital?pentru ca cica altex nu poate garanta ziua de livrare,observ ca si emag vorbeste de stocuri dar nu apare ceva notificare de la ei������������..

  20. #6900 SP
    Junior Member saimarica1's Avatar
    Am fost sunat de la Emag si mi-au spus ca pt comanda mea mai trebuie sa astept, nu stie cat timp.
    S-au epuizat stocurile si cine a prins o sa li se livreze, deci au avut putine pe stoc fata de comenzi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 345 of 404 FirstFirst ... 245 295 335 343 344 345 346 347 355 395 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts