Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 775 of 1175 FirstFirst ... 275 675 725 765 773 774 775 776 777 785 825 875 ... LastLast
Results 15,481 to 15,500 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #15481 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    1. Nu cred, daca vrei sa sti cati oameni joaca MP de exemplu, mai bine te uiti la vanzari. Cu cat sunt mai multe vandute cu atat o sa fie mai multi online.
    2. In meniul consolei il ai doar pe cel care il vezi pe consola. Ca sa poti sa il pui undeva, pe forum, pe un site, trebuie sa il generezi de pe site.
    3. Trebuie sa-l activezi pe un cont care are aceeasi regiune ca si jocul. Daca ai jocul zona 2 ( luat din RO, UK etc..) il activezi pe cont de UK ( pe cont de RO nu merge pentru ca nu avem Store), daca il ai zona 1 il activezi pe cont de US.

  2. #15482 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by Xristina View Post
    Am si eu cateva intrebari.

    1) Exista vreun site care contorizeaza cati useri sunt intr-un anumit joc, ceva in genul Steam stats.
    ...
    1. Nu stiu la alte jocuri cum este, dar la FIFA ai direct in joc afisat cati jucatori sunt online...

  3. #15483 SP
    Member Xristina's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    2. In meniul consolei il ai doar pe cel care il vezi pe consola. Ca sa poti sa il pui undeva, pe forum, pe un site, trebuie sa il generezi de pe site..
    De unde il generez? Ca am incercat pe PSN Official PlayStation website si zice "It's down for maintenance" de ceva vreme. Am incercat sa ma loghez cu IDul generat de pe consola si imi zice "PS Store is Not Available in your country."

  4. #15484 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Ai cont de Romania... aia e problema... Nici eu nu pot sa-mi fac Portable ID pentru contul de Romania.
    Mai exista varianta YourGamerCards - PS3 Trophy Cards, Guides, Gamercards, News, Reviews & Forums ... dar nu se poate folosi in setarile contului de pe Console Games.

  5. #15485 SP
    Junior Member alexrobu's Avatar
    salut... am si eu o intrebare... am un cont facut pe romania si un cont pe UK... pot cumva sa modific numele online la ele? sau cum sa fac sa mut numele online de pe contul de UK pe contul de Romania.... joc Fifa 12 si chiar mi-ar place sa imi apara ca sunt roman nu englez.... se poate face ceva? multumesc

  6. #15486 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Pai joaca de pe contul de Romania si iti va apare ca esti roman.

  7. #15487 SP
    Member Geonebun's Avatar
    Sal , unde gasesc si eu un service sau pe cineva in Constanta care se pricepe sa imi curete si mie consola.Am un phat de vreo 3 ani , merge inca bine dar o pasta noua , un uns la ventilatoare nu i ar strica.

  8. #15488 SP
    Member miami's Avatar

  9. #15489 SP
    Junior Member alexrobu's Avatar
    pai pe contul de romania am un id aiurea... si vroiam unul sa ma reprezinte... pot sa il mai schimb sau nu?

  10. #15490 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    ID-ul nu-l poti schimba,poti schimba mailul...
    Poti crea altul care sa te reprezinte...

  11. #15491 SP
    Member Harilip's Avatar
    care e cel mai corect mod de a pune salvarile de la jocuri pe un Stick USB?
    ca sa le am in caz ca se intampla ceva cu consola..

  12. #15492 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Quote Originally Posted by Geonebun View Post
    Sal , unde gasesc si eu un service sau pe cineva in Constanta care se pricepe sa imi curete si mie consola.Am un phat de vreo 3 ani , merge inca bine dar o pasta noua , un uns la ventilatoare nu i ar strica.
    Am stat in constanta insa nu stiu pe nimeni care poate face asa ceva... eu folosesc un aspirator il dau la minim si il aspir in spate si in partea dreapta (adica unde sunt gaurile alea...) , dupa care eu il mai sterg de praf cu o carpa din microfibra si cu niste servetele de ochelari din carefour (gasesti la casa costa in jur de 5-10 lei)
    Nu recomand sa il desfaci de capul tau , ca poate ramai cu el asa... mie mi s-a intamplat asa cu un joystick... pt ca mi s-a stricat R2

  13. #15493 SP
    Member BatsBike's Avatar
    de cateva ore primesc aceasta eroaore:80710D36 ... din ce citesc,ar fi vorba chiar de un fel de atac asupra consolei ... nu cunosc ... apoi,'playstation is undergoing on maintenance' ... cand una,cand alta ...
    daca cineva are ceva concret despre ce'ar fi vorba ...

  14. #15494 SP
    Member L0G1X's Avatar
    @wackorine: PlayStation Network Scheduled Maintenance – PlayStation.Blog.Europe
    PlayStation Network is offline for scheduled maintenance from 16:00 on Thursday 17 November until 02:00 GMT on Friday November 2011. During the maintenance, you will be unable to access the following services:
    • PlayStation Store on PS3 and PSP.
    • PlayStation Network Account Management.
    • PlayStation Network Account Registration.
    In addition, you will not be able to sign in to PlayStation Network from eu.playstation.com. However, if you sign in to PSN before 16:00 GMT on Thursday 17 November 2011 then you may be able to still play online.
    During this maintenance, you can continue to collect in-game trophies and these will be updated on your profile once PlayStation Network is back up and running.

  15. #15495 SP
    Junior Member selea's Avatar
    Salut, am mw3 ,cumpărat azi și nu știu ce sa ma fac, nu mergem sa joc online.
    Consola e din rom�nia jocul e din US și contul e pe UK.
    ce pot sa ma fac ?

  16. #15496 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Daca l-ai cumparat azi probabil ca nu poti sa joci pt ca e PSN-ul in maintenance.

  17. #15497 SP
    Junior Member weezyfbaby's Avatar
    @ selea : astazi 17.11 psn a fost cazut link . si daca mw3 are on-pass ( nu stiu sigur ) trebuie sa il activezi pe us ( daca jocul e z1 ) si apoi o sa poti juca si pe contul de uk.

  18. #15498 SP
    Junior Member selea's Avatar
    Mulțumesc, �nsă am găsit problema. Jocul era din US și trebuia sa �mi fac cont pe US ca sa meargă.

    ---------- Post added 18-11-2011 at 03:47 PM ----------

    Din pacate ,iar nu merge
    Ce sa ma fac?

  19. #15499 SP
    Junior Member weezyfbaby's Avatar
    Daca are online pass ( in ultima vreme mai toate jocurile vin cu coduri ) trebuie sa il activezi pe psn us si apoi poti juca pe toate conturile.
    eu am batman AC zona1-us si ca sa joc cu catwoman am activat pe us si acum ma joc pe ro.

  20. #15500 SP
    Junior Member Dany_dci's Avatar
    Salut, am si eu o problema, m-am jucat ceva timp fifa 2011 online, dupa multe jocuri am vrut sa continui sa ma joc, si mi-a aparut sa introduc "redeem codes", am gasit pe carcasa jocului fifa 2011 codul, dar banuiesc ca a mai fost folosit codul de baiatul de la care am cumparat fifa.....ce pot face sa continui sa ma pot juca online fifa 2011? multumesc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts