Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 824 of 1175 FirstFirst ... 324 724 774 814 822 823 824 825 826 834 874 924 ... LastLast
Results 16,461 to 16,480 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #16461 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Unu la mana, as vrea sa te lamuresc cu privire la Matsu.. Panasonic Corporation din ziua de azi s-a numit cu multi ani in urma Matsushi*ta Electric. foloseste si tu internetul daca stiutor nu esti.


    Repet: nu voi sustine ca LCDurile sau LEDurile sunt proaste fiinda nu este adevarat! insa un LED sau LCD de buna calitate costa foarte mult! In schimbul unui pret ceva mai mic prefer o plasma care se preteaza mai bine pentru gaming! Despre asta vorbim aici nu?? Display pt gaming!
    Panasonic s-a numit National inainte....
    Inca astept raspunsul la intrebarea mea: daca plasma este o tehnologie superioara led-ului, de ce nu s-a insistat de TOTI in fabricarea acestei tehnologii superioare, ce rost avea sa se scoata o alta tehnologie???

  2. #16462 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Ventilatoarele se aud slab, un dvd player le acopera (in idle)(st30)

  3. #16463 SP
    Banned Venom's Avatar
    @adibose: nu te supara, dar mai bine potoleste-te. Spui niste aberatii de toata jena:

    - "plasma in general are un set de ventilatoare destul de silentioase" - Sa ne faci si noua un clasament al ventilatoarelor in functie de tipul de ecran!
    - "Aceiasi mutare cu cablul de curent am facut-o si eu la plasma mea, diferenta este vizibila cu ochiul liber" - Doh! Adica ai schimbat cablul de alimentare si se vede mai bine?! E de top asta!
    - "plasmele "sufera" imbunatatiri de la an la an, tehnologia progreseaza in acest domeniu" - Si LCDurile se fabrica ca in epoca de piatra

  4. #16464 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    @Venom, te numeri printre cei care isi doresc o plasma capabila si n-au cu ce? sau care este rostul tau? (stii proverbul cu strugurii da?)
    Chiar nu vreau sau fiu rautacios cu nimeni asa ca am sa-ti raspund frumos desi nu meriti
    - Ironic sa fii cu cine vrei tu insa nu cu mine, atat timp cat nu stii despre ce vorbesti. (colegul claudiutk a sustinut ceea ce am spus)
    - Cand oi avea si tu un cablu de curent in mana care costa minim 300 euro atunci sa deschizi subiectul asta cu mine, pana atunci continua-ti cumparaturile de electrice de la Carrefour.
    - i-am explicat userului @paulone treaba cu progresul in domeniu, nu m-am legat de alte tipuri de tehnologii.

    In concluzie te-ai bagat in seama pur si simplu aiurea.

    Vino cu argumente despre plasme/lcd/led daca vrei sa porti o discutie, nu in bataie de joc asa cum ai facut.

    @paulone, nu am facut si nu fac istoria Panasonic aici, ti-am spus de la bun inceput cine a fost la inceput si nu am luat cursul istoriei la puricat sa postez toate rebrand-uirile lui Matsushi*ta.

    Si cumva cauti la mine lamuriri pe chestii inventate de tine. Aici ma refer la insinuarea precum ca eu as fi spus ca plasma este o tehnologie de calitate superioara. Mai degraba tu ai spus ca LCDul este de o calitate superioara plasmei, cu toate astea nu ti-am cerut niciun argument.

  5. #16465 SP
    Junior Member none_003's Avatar
    salut,

    intampin o problema si cred ca stiu care-i motivul...
    am resistance 3 cumparat la pachet cu ps3-ul. acesta (jocul) are un cod de multiplayer. problema apare cand vreau sa-l folosesc, zice cu nu-i bun si suspectez prin faptul ca eu am facut cont pe PSN US si codul respectiv e de europa. Atunci am ales sa schimb contul pe uk. am facut un cont nou (contul vechi nu se poate sterge) si apoi a urmat testul si surpriza, daca incerc sa ma loghez cu alt cont pe consola zice ca nu poate sa se logheze alt cont pe consola asta decat cel initial(de US).

    ce-i de facut?? acccept mai degraba varianta prin care reusesc sa ma loghez cu noul cont intrucat voi mai avea jocuri pe zona 2 care sigur nu vor merge multiplayer pe contul de US.

    Sau ma sfatuiti sa pastrez contul de US ca are mai multe avantaja.

    multumesc

  6. #16466 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Creeaza un nou user, din stanga de tot, de unde se da turn off

  7. #16467 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Eu zic sa ne linistim si sa purtam discutia in alta parte...

  8. #16468 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Sunt de acord, trec la un viitor subiect, din pct meu dvdr am incheiat discutia precedenta la postul #7474

  9. #16469 SP
    Member paulone's Avatar
    ok, vin eu cu o intrebare interesanta: stim cu totii ca exista routere wireless dual-band simultan(2.4Ghz si 5Ghz), stie cineva daca PS3 suporta si banda de 5Ghz?

  10. #16470 SP
    Member faxiu's Avatar
    Nu stie saracu', daca setezi Wifi N only in router PS3 nu vede reteaua. Deci nu. Era pe la cineva intr-un post cu cereri pt. PS4 un Wireless N compatibility. And stuff.

  11. #16471 SP
    Member eastbason's Avatar
    Cam ce router wireless se muleaza cel mai bine pe o consola?Sau recomandati conexiune prin cablu?
    Ma intereseaza unu cu un pret destul de scazut pentru ca nu intentionez sa fac o investitie majora.
    Btw....vreau sa multumesc tuturor pentru raspunsurile oferite la intrebarea anterioara!

  12. #16472 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Eu cu toate ca am router wireless, am cablu si pt xbox360 si pt PS3, consider ca e mai bun prin cablu internetul, prefer sa ma chinui putin sa le bag sub plinta decat sa imi pice netul pt putin timp cand sunt in focurile multiplayerului.

  13. #16473 SP
    Member faxiu's Avatar
    eu recomand cablul in pofida fuss-ului de a-l trage prin plinta and whatnot. Nu atat de teama vreunei caderi in timpul meciului, cat pentru a ma putea uita la mkv-uri (e filmul de la nunta, nu va ganditi aiurea ). Wirelessul are rata de transfer insuficienta pentru un stream atat de "gras".

  14. #16474 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    eu tot cablul folosesc, n-am avut probleme cu streaming la 720p niciodata. am incercat si 1080p, merge bine, nu s-a blocat dar nu m-am uitat la tot filmul.
    pe WiFi mergea bine fara sa pice in online dar cablul, asa cum spuneau si colegii este mai sanatos.

  15. #16475 SP
    Member eastbason's Avatar
    Deci...dupa cum am gandit eu pe baza cunostintelor mele minime de retelistica...as merge pe varianta unui router wireless din care sa imi dau net si pt laptop si pt desktop + un alt cablu utp separat din router pt consola. e ok?
    Problemea cea mai mare o reprezinta alegerea unui router

  16. #16476 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    evident ca merge sa faci ce ai spus, routere-le pot suporta conexiuni multiple pe WiFi iar pe LAN cred ca undeva la 4 conexiuni.
    Alegerea o vei face bineinteles si in functie de bugetul alocat. Daca pui un 200 lei de-o parte cred ca poti gasi un router bunicel.
    Eu la 200 lei am luat un TP-LINK TL-WR941ND cu care ma impac bine, atat pe semnal cat si pe configurare. Iar la varianta mai ieftina eu am ales pentru un amic (tot pt PS3 vroia) un D-Link DIR-615 e pana in 150 lei. merge foarte bine.

  17. #16477 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by eastbason View Post
    Deci...dupa cum am gandit eu pe baza cunostintelor mele minime de retelistica...as merge pe varianta unui router wireless din care sa imi dau net si pt laptop si pt desktop + un alt cablu utp separat din router pt consola. e ok?
    Problemea cea mai mare o reprezinta alegerea unui router
    eu am un linksys WRT120N si pot spune ca merge brici(consola o am cuplata prin cablu evident)

  18. #16478 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Si eu tot DIR 615 am si il folosesc pentru desktop PC, laptop si PS3. Nu am avut niciun fel de probleme, ba chiar recomand oricui router-ul. Daca nu vrei cine stie ce semnal puternic, cred ca poti merge si pe varianta cu o singura antena. (Consola e pe wireless)

    Quote Originally Posted by adibose View Post
    evident ca merge sa faci ce ai spus, routere-le pot suporta conexiuni multiple pe WiFi iar pe LAN cred ca undeva la 4 conexiuni.
    Alegerea o vei face bineinteles si in functie de bugetul alocat. Daca pui un 200 lei de-o parte cred ca poti gasi un router bunicel.
    Eu la 200 lei am luat un TP-LINK TL-WR941ND cu care ma impac bine, atat pe semnal cat si pe configurare. Iar la varianta mai ieftina eu am ales pentru un amic (tot pt PS3 vroia) un D-Link DIR-615 e pana in 150 lei. merge foarte bine.

  19. #16479 SP
    Junior Member Biscuite's Avatar
    Si eu am 2 routere d-link, dir-615 ( cu wireless ) si dir-100 ( fara wireless ) si routeru dir-615 e conectat in dir-100 si merge perfect aman2 si eu recomand dir-615, iar fara wireless dir-100

  20. #16480 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Recomand si dir-600, al meu rezista la orice

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4278 Last Post: Today, 10:01
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 992 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts