Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1165 of 1175 FirstFirst ... 165 665 1065 1115 1155 1163 1164 1165 1166 1167 ... LastLast
Results 23,281 to 23,300 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #23281 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    "The PS4 has been selling at an unprecedented pace all over the globe, but particularly in New Zealand where the PS4 became the fastest selling console of the decade, and the country’s console market has also grown by 92%, of which the PS4 accounts for 46% of that.

    It’s also important to note that there is no other suggestion that Sony will suddenly start discontinuing the PS3 in any other regions. The company didn’t discontinue the PS2 until 2013 (13 years after launch) and so with the PS3 still selling quite well in most places (in Japan it outsells both the Nintendo 3DS and the Xbox One) Sony will be looking to keep the console alive for as long as possible."


    Sony mai are multi bani de facut de pe urma lui PS3.

  2. #23282 SP
    Senior Member mark's Avatar
    ...prin PS4.

  3. #23283 SP
    Member paulone's Avatar
    exista vreo setare sa fiu anuntat atunci cand jocurile selectate de mine si puse in cart din PS Store sunt reduse ca pret?

  4. #23284 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Nu există.

  5. #23285 SP
    Member paulone's Avatar
    o chestie bizara.....am in cart 2-3 jocuri atat pe contul de UK cat si pe cel de Romania...daca ma loghez pe PS Store de pe PC aceste jocuri nu mai apar, in cart este 0...de ce?

  6. #23286 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    salutare, exista jocuri care nu pot fi instalate pe hdd? de exemplu rulez bioshock 2 pe ps3 slim, nu gasesc nicaieri optiunea de a-l instala pe hdd, aud consola cum rumega tot timpul discul...

  7. #23287 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Din ce stiu majoritatea nu se instaleaza de pe bluray pe hdd. Isi instaleaza doar ceva fisiere dar atat. Eu din toate jocurile de ps3 pe care le am bluray doar cele de pe colectia AC heritage le-am instalat pe hdd.

  8. #23288 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    nasol atunci, o sa tot fatai unitatea optica...

  9. #23289 SP
    Member Bogditza's Avatar
    Salutare, imi pot schimba contul de uk in ro sau trebuie sa-mi fac alt cont sa pot cumpara in Lei???

  10. #23290 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu se poate.

  11. #23291 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by Bogditza View Post
    Salutare, imi pot schimba contul de uk in ro sau trebuie sa-mi fac alt cont sa pot cumpara in Lei???
    cont pe RO daca vrei sa platesti cu cardul

  12. #23292 SP
    Member Bogditza's Avatar
    Da, asta vreau. Joc fifa 16 si nu pot cumpara in £ vreau sa cumpar in lei.

  13. #23293 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Asa cum ti-au spus si cei de mai sus, trebuie sa iti faci alt cont, pe RO, ca sa poti cumpara in lei.

  14. #23294 SP
    Member paulone's Avatar
    daca imi cumpar PS4 pot folosi contul de RO pe ea? sau trebuie alt cont facut?

  15. #23295 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Da, poti

  16. #23296 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Hello astazi mi-am cumarat si eu un PS3 Super Slim 12gb bundle cu Killzone2 / infamous / Resistance 2 (prima mea consola , nu am mai avut una de cand eram mic si ma jucam pe o chinezarie copiata dupa nintendo ).
    Acum ca in cepator am niste intrebari destul de banale si destul de prostute, dar daca se poate sa ma ajutati va multumesc.
    Din cate am inteles pot sa montez un hard extern pentru a mari memoria , hhd trebuie sa fie de 2,5 inch & un bracket care din pacate nu am gasit pe la noi ( a avut odata PCgarage ) de altceva nu mai am nevoie ?
    Mi-am facut account la PS Store dar pe Romania ( ceea ce ma surprins deoarece eu stiam ca nu exista asa ceva pana acum toata lupea avand cont pe PS uk sau PS US ) este o problema ca accountul este facut pe Ro? am vazut ca poti cumpara jocuri direct in lei mai ceva ca Steam care iti baga pe gat Euro. Conceptul este identic cu steam ? adica iti cumperi un joc si acesta iti ramane lipit pe account permanent descarcandu-l cand vrei.
    Puteti sa imi explicat cum sta treaba cu PS Plus, de ce merita sa iti faci un abonament deoarece jocurile care le primesit '' graturit'' se pierd in momentul in care abonamentul expira, ce altceva mai orefa incat sa platesc pe an 200 lei ?
    Cam cate ore pe zi este recomandat sa te joci pe consola ca sa nu se supraincalzeasca si Doamne fereste sa imi dea yellow light of death, eu unu acum m-am jucat o ora Killzone 2 si mi s-a parut destul de calda consola in spate unde sunt ventilatoarele, ea sta pe verticala pe un raft din biblioteca ar fi recomandat sa bag niste stingi su bea ca sa fie putin suspendata ca sa iasa mai bine caldura ?
    Nu am apucat sa joc Killzone 2 online dar sunt obligat sa am PS + pentru a putea juca online ( din cate am inteles pe PS4 este obligatoriu)?
    Daca cumpar jocuri secondhand trebuie sa fiu atent la ele ,pot sa imi deterioreze unitatea optica sau cel mai bine le cumpar din magazin ?
    Va multumesc anticipat , o seara buna

  17. #23297 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    1. Pentru a mari memoria PS3-ului, ai nevoie de un HDD si un adaptor pentru el.
    2. Nu e nici o problema daca ti-ai facut contul pe Romania. De anul trecut a fost introdus PS Store si pentru Romania. Daca iti cumperi un joc de pe PS Store acesta ramane permanent in cont si poti sa-l descarci de cate ori vrei.
    3. Daca ai PS Plus primesti pe fiecare luna cateva jocuri + ca mai poti primi niste reduceri la anumite jocuri din PS Store.
    4. Poti sa te joci pe PS3 cat vrei. Nu o sa iti dea YLOD atat timp cat sta intr-un spatiu deschis si aerisit (sa aibe minim 15 cm spatiu liber pe fiecare parte). E normal sa se incalzeasca partea din spate a PS3-ului in timp ce merge.
    5. La PS3 nu ai nevoie de PS + pentru a juca online. Poti juca linistit atat timp cat ai un cont de PSN.
    6. Daca cumperi jocuri SH le verifici sa nu fie zgariate sau murdare. Atat timp cat arata impecabil nu are cu ce sa iti afecteze unitatea optica.

  18. #23298 SP
    Junior Member Shiva's Avatar
    Ma gandesc ca nu se scoate un SSD de 12Gb si se monteaza in locul lui un hdd de 2,5", nu? Aia 12Gb reprezinta un flash memory lipit undeva pe placa de baza, right?

  19. #23299 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Lol, pe aia ii pierzi daca adaugi un HDD in bay.

  20. #23300 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Hard disk laptop WESTERN DIGITAL Blue 500GB, 2.5", SATA3, 5400rpm, WD5000LPCX | ALTEX
    Este de 2,5" nu ar trebui sa am vreo problema de compatibilitate? Mulțumesc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts