Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1155 of 1175 FirstFirst ... 155 655 1055 1105 1145 1153 1154 1155 1156 1157 1165 ... LastLast
Results 23,081 to 23,100 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #23081 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Da, am eu o idee... Software Update la PS3 dupa care te duci frumusel la magazin... Carrefour, Media Galaxy, Altex... Sau intrii pe site-uri gen amazon, ebay, emag samd.. Te uiti dupa jocul care vrei sa il joci si il cumperi! Dupa aceea te intorci acasa, deschizi consola si bagi discul in consola si te joci!
    Deja devine stresanta chestia asta. Nu stiu de ce va place sa ii luati pe toti la misto, ca apoi sa se ajunga la alte discutii, certuri, reprosuri etc
    Voi nu vedeti ca e user nou? Spuneti-i omului ca aici nu discutam despre modari, console modate si alte chestii legate de piraterie si gata! Astfel o sa inteleaga unde a gresit si se incheie subiectul.

  2. #23082 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Cand aderi la un forum, ai bunul simt si rapeste-ti 10 minute din viata pentru a citi regulamentul. Cred ca nu e greu

  3. #23083 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Sincer sa fiu, nici eu nu am citit regulamentul cand mi-am facut contul. Abia ma obisnuiam cu site-ul. Deci, sunt mai mult ca sigur ca mai putin de 10% din userii noi gasesc si citesc regulamentul la inceput.
    Asa ca decat sa ii luati la misto, mai bine le dati un link cu regulamentul. Nu ii ajutati cu nimic daca faceti glume pe seama lor de la prima lor postare. Ce impresie o sa isi faca ei despre cg.ro?

  4. #23084 SP
    Junior Member Serica88's Avatar
    Salutare,
    Am achizitionat de curand o consola PS3 (second-hand).Problema este ca ID-ul consolei este al primului utilizator.As putea sa il modific cumva?
    Mentionez ca am cont de PSN,si ori de cate ori joc ceva imi apare ID-ul fostului proprietar iar toate trofeele se stocheaza in contul lui.
    Ms de raspuns

  5. #23085 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    cand spui ID te referi la contul de PSN al fostului proprietar? pentru ca acolo se stocheaza trofee nu in ID-ul consolei

  6. #23086 SP
    Junior Member Serica88's Avatar
    Contul fostului proprietar.MS

  7. #23087 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    contul respectiv il poti sterge fara probleme, si oricum chiar daca nu il stergi poti crea un cont de utilizator nou pe consola unde sa te loghezi cu PSN-ul tau, si pe care sa-l faci default. ai jocuri de la fostul proprietar instalate de pe contul lui?

  8. #23088 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    @Serica88 Poti avea mai multi useri pe consola. Iti poti crea si tu unul pe care sa joci fara sa te afecteze existenta celuilalt. Vezi n video-ul de mai jos:



    PS: Poti face cont de Romania, avem si noi store acum.
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...a/#post1193358

  9. #23089 SP
    Junior Member Serica88's Avatar
    Am rezolvat-o.Ms de sfaturi si sper sa am cat mai multe de discutat.Bafta

  10. #23090 SP
    Junior Member Ionut Laurentiu's Avatar
    Quote Originally Posted by ComaLight View Post
    Pentru tranzacii online activeaza-ti internet banking pe cardurile respective, daca ai activata aceasta optiune si tot nu merge incearca sa iti faci cont pe psn romania.
    Datele completate trebuie sa fie identice cu cele de pe card.


    Hai ca esti simpatic.. ai pm.
    ComaLight! unul din cele 2 carduri a mers pe psn..acum o luna..si nu are sau a avut activat internet banking..
    imi zice ca e gresit numarul cardului >.<

  11. #23091 SP
    Senior Member BizZare's Avatar

    PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Am observat ca si pe playstation community sunt multi care au astfel de probleme...o alta alternatina ar fi sa iti cumperi coduri valorice pre platite, sunt cativa colegi forumisti care vand astfel de coduri, stiu ca nu este la fel de comod ca atunci cand folosesti cardul insa este o modalitate sigura si de multe ori mult mai rapida. Eu personal am cumparat de la http://www.consolegames.ro/forum/sho....php?p=1206198nemmo

  12. #23092 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Nu inteleg ce e asa de greu. Cumparati de pe cdkeys prin paypal si platiti asa, merge perfect de fiecare data.

  13. #23093 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Si e si mai convenabil

  14. #23094 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Daca nu ai cont de Romania este foarte probabil sa mai mearga sa folosesti cardul bancar, daca nu este din tara contului. Daca ai cont de Romania nu exista coduri valorice(deocamdata).

  15. #23095 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    La headset-ul de genul asta auzi doar chat-ul sau si jocul?

  16. #23096 SP
    Junior Member Amu_Nation's Avatar
    Salutare tuturor. Am o problema legata de un controller de ps3 si sper sa ma poata ajuta cineva. Am cumparat un controller Speedlink Stike FX nou la care nu tine deloc bateria, functioneaza doar wired. Am incercat sa incarc cu mai multe cabluri insa se descarca imediat. Exista alta solutie in afara de schimbarea bateriei? La acest tip de controller merge si o baterie de dualshock 3 normala sau tb una speciala? Multumesc

  17. #23097 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    salut. daca l-ai luat din magazin recomand sa-l duci la garantie
    sigur ramane fara baterie? poate nu se conecteaza la consola wireless
    poate nu e compatibil, dongle-ul l-ai bagat in consola?

  18. #23098 SP
    Junior Member Amu_Nation's Avatar
    Da dongle-ul l-am bagat si apropo de asta am uitat sa mai mentionez ca tb sa dau off si la functia de vibratie, daca nu atunci cand se intampla sa vibreze se pierde semnalul. La consola se conecteaza merge foarte bine insa doar wired.In ce ar putea consta aceasta incompatibilitate daca ea exista?

  19. #23099 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    intre softul consolei si al controllerului
    incearca si pe pc vezi daca iti merge
    vezi daca exista firmware mai nou pe site-ul producatorului

  20. #23100 SP
    Junior Member Amu_Nation's Avatar
    ok.merci de sugestie

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18053 Last Post: Today, 04:23
  2. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts