Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 589 of 1175 FirstFirst ... 89 489 539 579 587 588 589 590 591 599 639 689 1089 ... LastLast
Results 11,761 to 11,780 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #11761 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Salutari comunitatii console games, am o mica (adica mare) problema cu ps3-ul meu .
    Cand conectez cablul AV nu imi afiseaza absolut nimic ...adica ps3-ul merge dar nu imi face conexiunea la TV.
    Imi cer scuze ca nu pot fi mai clar dar altfel nu stiu cum sa explic, ar putea cineva sa ma ajute va rog?
    PS: cablul este nou .

  2. #11762 SP
    Member thomas's Avatar
    Quote Originally Posted by axton View Post
    Salutari comunitatii console games, am o mica (adica mare) problema cu ps3-ul meu .
    Cand conectez cablul AV nu imi afiseaza absolut nimic ...adica ps3-ul merge dar nu imi face conexiunea la TV.
    Imi cer scuze ca nu pot fi mai clar dar altfel nu stiu cum sa explic, ar putea cineva sa ma ajute va rog?
    PS: cablul este nou .


    cu acest tutorial sper sa rezolvi problema

  3. #11763 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Thomas multumesc pt tutorial dar nu a rezolvat problema ...
    Alte sugestii ... oricine?

  4. #11764 SP
    Member thomas's Avatar
    Quote Originally Posted by axton View Post
    Thomas multumesc pt tutorial dar nu a rezolvat problema ...
    Alte sugestii ... oricine?
    ps3-ul e nou ? a fost conectat inainte prin hdmi , daca ne poti da mai multe detalii te rog.

  5. #11765 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    ai tinut apasat pana face beep-beep?

  6. #11766 SP
    Senior Member axton's Avatar
    ps3-ul are 1 an si a mers perfect la un amic acum 4 zile , care la conectat prin hdmi .
    Nu mai merge setat inapoi pt un AV cable?

    ---------- Post added 17-03-2011 at 03:45 PM ----------

    ai tinut apasat pana face beep-beep?
    Dap , am incercat de mai multe ori .

  7. #11767 SP
    Member thomas's Avatar
    Quote Originally Posted by axton View Post
    ps3-ul are 1 an si a mers perfect la un amic acum 4 zile , care la conectat prin hdmi .
    Nu mai merge setat inapoi pt un AV cable?
    ba merge de aceia ti-am dat acel video unde iti arata cum sa revi la setarile video initiale

  8. #11768 SP
    Member haimi708's Avatar
    Quote Originally Posted by axton View Post
    Thomas multumesc pt tutorial dar nu a rezolvat problema ...
    Alte sugestii ... oricine?
    Trebuie sa resetezi setarile video la cele din fabrica, adica (asa cum ti s-a mai spus mai sus) tine apasat pe power pana auzi 2 bip-uri.

  9. #11769 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    indiferent prin ce il conectezi el treb sa-ti faca conexiunea si sa se vada,nu conteaza daca a fost sau nu conectat pana acum prin hdmi.PS:ai tv hd sau cu tub?

  10. #11770 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Gata a mers ... problema era cu cablul .
    Multumesc tuturor pt ajutor.

    ---------- Post added 17-03-2011 at 03:54 PM ----------

    Cablul AV nu cred ca era conectat cum trebuie , dupa aceea a mers sa resetez setarile video.

  11. #11771 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by hancatalin View Post
    salut si merci frumos pentru raspunsuri
    1) nu am consola modata o am de un an nu am fost pasionat am primit cadou iar acum mi-a intrat in sange
    2) am gresit cu mortal kombat defapt este mortal combat vs dc univers
    3) uncharted DR este platinum l-am luat acum 2 saptamani am crezut ca nu ii mai trebuie update
    4) joc de ceva timp uncharted 2 online si nici acolo nu am primit nici un trofeu (nu am DCL sau asa ceva imi cere cand intru pe net )
    am sa incerc cu Uncharted DR pe net si va anunt
    multumesc frumos
    In cazul asta am gresit noi. Pentru Uncharted: DR trebuie facut acel update, pentru Uncharted 2... cred ca nu exista trofee online, incearca sa joci in SP. De MK chiar nu stiu, pentru ca nu l-am jucat.

  12. #11772 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    La uncharted 2 singurele trofee online sunt in DLC, deci daca ai versiunea simpla toate trofeele sunt SP

  13. #11773 SP
    Junior Member Magic's Avatar
    Ce imi recomandati:-Tritton AX PRO sau Astro A40?

  14. #11774 SP
    Party Rocking! Razviii123's Avatar
    Asta ar putea sa te ajute:


  15. #11775 SP
    Member Lazarica's Avatar
    Am si eu o curiozitate,am vazut ca la ps3 merg cd-urile,dvd-urile cu filme trase de pe net,etc (deci nu originale). Stie cineva daca blu-ray urile trase merg in consola ? ma refer strict la filme,nu alte programe,sau jocuri. Multumesc

  16. #11776 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    pai 97 % din ce gasesti pe net(filme blu-ray)sunt fisiere matroska video(mkv),pe care ps3-ul nu le suporta,deci este inutil sa tragi pe un blu-ray,stick sau de pe ce vrei sa vezi.

  17. #11777 SP
    Member Lazarica's Avatar
    vorbesc Blu-ray-uri trase pe disc,nu mkv,stiu ca nu merg alea...

  18. #11778 SP
    Member emanuel's Avatar
    da, aici nu am fost eu atent. corect, din punct de vedere legal asa este.

  19. #11779 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by emanuel View Post
    Din cate cunosc eu (si daca ma insel, va rog sa ma corectati), a pirata in domeniul informatic inseamna a face o copie ilegala la un joc, dvd, cd. Persoana care se ocupa cu asemenea lucruri se numeste pirat.
    Deci s-a stabilit ca modarea e legala si nu tine de zona gri/neagra. Bun. Atunci te rog sa-mi spui referitor la spusele tale de mai sus: daca eu am consola modata si fac backup-uri la joacele originale pe care le detin, that makes me a pirate? Hardly.

  20. #11780 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by Muthu Raoul View Post
    Exista o samanta de adevar in ce scrie baiatul. Donely promova (nu stiu daca o mai face fiindca nu ii urmaresc threadul) modarea PS3-ului (nu cu scopul incurajarii downloadului, ci sa ne protejam blocul optic - NOT!) si posta si cate un fix/doua (GranTurismo5, Medal of Honor. alea alea...). Amintiti-va de We 'rrr PIRATES!
    Uitati despre ce vorbea Muthu Raoul cu 2 pagini in urma: http://www.consolegames.ro/forum/510352-post3162.html

    Cand i-am atras atentia lui Donely, in legatura cu regulile forumului (legate de piraterie) mi s-a sters postul (cred ca se poate verifica). Nu stiu daca atunci cand modifici fisierele originale ale unui joc ca sa il joci pe un firmware modificat se numeste piraterie, dar eu am luat warn pt. ca DOAR vorbeam despre ce si ce nu a incalcat leak-ul de la Crysis 2. Fisierele postate de Donely in thread-ul pus de mine sunt echivalentul unui crack la jocurile pe PC.

    Am postat si pe SpamBox despre postul sters al meu, insa niciun moderator nu mi-a raspuns de ce postul meu a fost sters, fara niciun motiv.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Today, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts