Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 737 of 1175 FirstFirst ... 237 637 687 727 735 736 737 738 739 747 787 837 ... LastLast
Results 14,721 to 14,740 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #14721 SP
    CxZ
    Banned CxZ's Avatar
    Salut am si eu o intrebare am vazut multe videoclipuri pe youtube cu PS3 Slim cand da niste freezuri aceasta problema este ceva minor sau este ceva grav si de la ce i se trage?

  2. #14722 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by freezy View Post
    exista si dualshock dar si dualshock sixaxis
    Pentru PS3 nu există dec�t un singur tip de controller Sony cu force feedback, numit DualShock 3. Pe toate "modelele" DS3 (mai exact poate să difere lotul, culoarea şi regiunea pentru care este fabricat) scrie şi SixAxis (ca să fie clar că au această funcţionalitate). Unii comercianţi folosesc eronat sintagma "DualShock Sixaxis", dar această denumire nu se regăseşte pe niciun site oficial Sony şi pe nicio documentaţie oficială tipărită.

    LE: Mi-a luat-o paunstefan �nainte

  3. #14723 SP
    Member paulone's Avatar
    eu am gasit asta pe you tube referitor la diferente...

  4. #14724 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by L0G1X View Post
    Pentru PS3 nu există dec�t un singur tip de controller Sony cu force feedback, numit DualShock 3. Pe toate "modelele" DS3 (mai exact poate să difere lotul, culoarea şi regiunea pentru care este fabricat) scrie şi SixAxis (ca să fie clar că au această funcţionalitate). Unii comercianţi folosesc eronat sintagma "DualShock Sixaxis", dar această denumire nu se regăseşte pe niciun site oficial Sony şi pe nicio documentaţie oficială tipărită.

    LE: Mi-a luat-o paunstefan �nainte
    Cand am facut acea afirmatie ma refeream la faptul ca sunt controllere pe care scrie dualshock dar si controllere pe care scrie dualshock sixaxis.
    In prima faza, eu neavand controller pe care scrie dualshock, am 2 pe care scrie dualshock sixaxis, m-am gandit ca cel pe care scrie doar dualshock nu are motion sensor. Intr-adevar am facut acea afirmatie fara sa ma documentez, greseala mea.
    Dupa interventia lui @AndRewqp m-am documentat si mi-am dat seama ca am gresit, cerandu-mi scuze ulterior; asa am ajuns la concluzia ca de fapt sunt 2 controllere indentice.

  5. #14725 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Le da intr-una sau odata la mult timp?
    Le da in acelasi joc sau in jocuri diferite?
    Cam depinde. Eu am avut intre 5 si 10 freez-uri cred intr-un an+ de cand am consola. MonkY parca o zis ca o avut mult mai putine in mai mult timp.

  6. #14726 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu prea am avut freeze-uri. In 4 ani am avut 4. Trei la Assassin's Creed 1 si inca unul la Burnout Paradise. Atat. De 2 ani n-am mai avut niciun freeze.

    Oricum e normal sa mai ai niste freeze-uri, nu e motiv de panica

  7. #14727 SP
    CxZ
    Banned CxZ's Avatar
    Dar stiti cumva de la ce se trage aceste freezuri si cum se pot remedia?

  8. #14728 SP
    Junior Member HateMachine's Avatar

    Intrebare referitoare la conturile PSN

    Salutare. Am o problema legata de toata politica asta cu conturile PSN care sunt strans legate de conturile de user de pe consola. Mai exact, am cumparat o consola de la un tip, si am jucat ceva timp pe userul lui (User 1). In tot timpul asta consola n-a fost conectata la net, deci n-am avut nevoie sa intru in PSN. Acum vreau sa intru pe PSN dar nu pot sa intru decat pe contul lui de PSN, de la care evident ca nu stiu parola. Ca sa intru in contul meu de PSN trebuie sa fac un user nou (User 2) pe consola, dar atunci nu o sa mai am acces la salvarile facute de mine pe userul lui, adica User 1. Am incercat sa copiez salvarile de pe User1 pe un stick fat32 dupa cum urmeaza : intrat in Saved Data Utility (PS3), apasat triunghi (Options) pe salvare, apasat pe Copy, si imi apare Select the destination - Online Storage. Atat. Nici un USB Device, nimic. Stickul e sigur format fat 32, tocmai l-am formatat asa. Il vede cand intru in lista de salvari ca USB Device, si imi zice ca "There is no save data" pe el, deci de vazut il vede, dar numai ca sa iau salvari de pe el (daca ar avea), dar nu stiu cum pot sa copiez salvarile pe el. De asemenea, am incercat sa fac backup - Settings > System Settings > Backup utility. Dupa ce a facut backupul, am creat User 2, si in timp ce eram in User 2 m-am dus la Settings > System Settings > Backup utility > Restore. Dupa ce a restaurat backupul, User 2 disparuse, eram in User 1, si bineinteles nu ma puteam loga in PSN, exact la fel ca si inainte. Am incercat sa creez intai User 2 si dupa aceea sa fac backup, cu User 2 deja creat, si dupa aceea sa restaurez backupul in User 2, si face la fel, nu se transfera nimic in User 2. Mi-am dat seama ca acea functie de Backup face o imagine a intregului sistem, si cand ii dai restore, restaureaza acea imagine, practic totul fiind la fel ca si inainte de a-i face backup. Am vrut sa vad daca apare vreo salvare pe stickul USB la Saved Data Utility, dar nu apare. Am incercat sa gasesc raspuns pe Google, dar nu am gasit ce speram sa aflu. Intrebarea mea este urmatoarea: este posibil sa sterg in vreun fel contul lui de pe PSN de pe User 1, ca sa ma pot loga in contul meu de PSN, si totusi sa am acces la salvarile mele de pe User 1? Sau, daca raspunsul e negativ, exista vreo modalitate ca sa transfer salvarile de pe User 1 pe un user nou, User 2, de unde ma pot loga cu usurinta in contul meu PSN? Va multumesc anticipat.

  9. #14729 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu merg salvarile de pe un user la altul din pacate. Iti recomand sa iti faci un user( User 2 in cazul tau), stergi primul user (User 1) si o iei de la capat. Sunt foarte putine jocuri la care salvarile merg transferate de pe un cont pe altul. La Oblivion de exemplu se poate, dar la jocuri mai noi care au si trofee nu.

  10. #14730 SP
    Junior Member HateMachine's Avatar
    Imi e cam imposibil sa o iau de la capat. Sa transfer trofeele nu e asa necesar. Cel mai mult am nevoie sa transfer niste created characters pentru WWE SmackDown vs Raw 2011, care cu siguranta nu am cum sa le recreez. Dar nu se poate nici sa sterg contul lui de PSN de pe User 1, ca sa ma pot loga eu pe contul meu? In fond, ma gandesc ca sunt date stocate tot pe un hdd, si pot fi editate, ca orice alte date, nu?

  11. #14731 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    S-ar putea sa nu mearga nici asa, desi schimbi datele de logare pentru PSN. Poti incerca, dar nu stiu daca functioneaza sau nu. La unele jocuri se poate, dar la foarte putine. De obicei cele fara trofee, deci in concluzie la jocul tau, care are si trofee, mai mult ca sigur nu se poate. Restul jocurilor joaca-le de pe contul tau iar asta de pe contul respectivului. Cand te saturi complet de joc stergi user-ul si gata

  12. #14732 SP
    Junior Member HateMachine's Avatar
    Pai nu pot sa raman cu created characters in contul lui, pentru ca eu vreau sa intru cu ele online. Tocmai asta e problema, ca vreau sa intru cu personajele create online si din cauza ca sunt salvate pe User 1, care e legat de contul lui de PSN, nu pot sa fac asta. La urma urmei pot sa renunt la trofee, eu am nevoie de acele created characters. Cum se pot schimba datele de logare pentru PSN? Unde pe hdd sunt ele stocate, si mai ales, prin ce metoda pot fi accesate si modificate?

  13. #14733 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    In momentul in care incerci sa te loghezi, iti va spune ca nu se poate. Mergi si schimbi frumos datele de logare cu ale tale la meniul Playstation Network, penultimul din dreapta. Pui datele tale si poate iti merge.

  14. #14734 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Poate sa mi confirme cineva daca asa se comporta consola cu ylod?



    Scuzati calitatea video

  15. #14735 SP
    Junior Member HateMachine's Avatar
    Pai tot asa am incercat sa ma loghez si pana acum. Se mai poate loga si din alta parte? Eu pana acum numai de acolo am incercat, si imi apare "You cannot sign in with another user's ID (e-mail adress)". Asta ma face sa cred ca sistemul si-a stocat undeva ID-ul asociat cu acel User 1 de pe consola si nu permite logarea pe alt ID. De asta intreb prin ce metoda se pot accesa si modifica aceste date stocate de sistem, referitoare la ID-ul de PSN, care restrictioneaza logarea pe alt ID in afara de cel asociat cu User1 ?

  16. #14736 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Exista posibilitatea sa schimbi adresa de mail pentru contul respectiv:
    Changing PSN sign-in Email - Official PlayStation� Community -PlayStation.com
    Can I change my email address without... | PlayStation� Community Forums
    PSN Change of email address - Official PlayStation� Community -PlayStation.com
    Dar pentru asta ai nevoie de ajutorul celui de la care ai cumparat consola pentru a se loga cu mailul lui pentru ultima oara(cand faci schimbarea)
    Altfel poti sa zici "Pa" acelor "created characters" ...

  17. #14737 SP
    CxZ
    Banned CxZ's Avatar
    Salut baietii am si eu o nelamurire am vazut multe videoclipuri pe youtube in legatura cu PS3 Slim cand da freeze si as vrea sa stiu daca problema asta este una grava sau una minora si doi de la ce i se trage problema asta.

  18. #14738 SP
    Junior Member HateMachine's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Exista posibilitatea sa schimbi adresa de mail pentru contul respectiv:
    Changing PSN sign-in Email - Official PlayStation� Community -PlayStation.com
    Can I change my email address without... | PlayStation� Community Forums
    PSN Change of email address - Official PlayStation� Community -PlayStation.com
    Dar pentru asta ai nevoie de ajutorul celui de la care ai cumparat consola pentru a se loga cu mailul lui pentru ultima oara(cand faci schimbarea)
    Altfel poti sa zici "Pa" acelor "created characters" ...
    Auch... sper sa te inseli Am luat legatura cu cel care avea adresa de mail introdusa acolo si zice ca nu mai tine minte parola, ca nici nu mai stie sigur daca a avut vreo parola (???) si impresia care mi-a lasat-o a fost ca si-a facut contul fara sa stie prea bine ce face acolo, si pentru ce e contul ala. Sper sa nu fiu insistent, dar revin cu intrebarea : nu exista posibilitatea de a se edita direct datele de pe hdd-ul consolei, cu ajutorul vreunui file manager de exemplu, in vederea "resetarii" contului de PSN aferent User-ului 1 ?

  19. #14739 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Degeaba editezi pe consola... trebuie sa schimbi pe serverele PSN...
    Poate face resetare de parola dupa mailul lui si apoi sa faci modificarea de mail...

  20. #14740 SP
    Junior Member HateMachine's Avatar
    Mda... ai dreptate... O sa vorbesc cu tipul, si o sa va spun ce am rezolvat. Va multumesc foarte mult pentru ajutorul acordat pana acum.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts