Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 145 of 246 FirstFirst ... 45 95 135 143 144 145 146 147 155 195 245 ... LastLast
Results 2,881 to 2,900 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #2881 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Sincer, nu m-am gandit. Stiam ca MP4-12C are o cutie foarte buna si moderna (schimba vitezele foarte repede), deci nu m-am gandit sa o schimb. O sa incerc insa.



    Am 2-3 curse cu ea, nu cred ca e nevoie.
    Schimba anvelopele. Racing-Soft daca nu le ai deja.

  2. #2882 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Am realizat si eu c-am uitat sa pun pneurile potrivite. Oricum i-am schimbat transmisia si anvelopele, dupa mici reparatii am o masina de 792BHP foarte stabila.
    Acum... este un event (parca la Pro) in care trebuie sa folosesti un Lambo, face fata Gallardo? Pentru ca mai incolo este si un event Gallardo only.
    Si inca o intrebare, voi cum ati castigat cursele de raliu (Rally Challenge, Sebastien Loeb, Gran Tour)? Pe zapada si asfalt ma descurc, reusesc sa scot un bronz. Dar pe cealalta suprafata (dirt) nu reusesc sa scot timp suficient de bun.

  3. #2883 SP
    Member ramusg's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Nu cere nimeni mai mult .
    Te invit sa iti cumperi GT5 si sa joci online cu noi intr-o seara unde sunt cel putin 8-10 jucatori , apoi sa vi pe forum sa te vedem sustinand aceeasi parere
    Sa-ti spun drept, am GT5 si sa-ti spun iar drept sunt ocupat cu A-spec si B-spec, sa-ti mai spun ( acum ma dau mare) ca am o Corvette ( o cheama Mimi) Zo6 C5 tunata la cu care m-am dat in realitate, in viata reala avea 450 de cai si era editie limitata , in GT life are 726 si a lasat in urma tot pana la Expert si si aici face ravagi.

    On line o sa intru, eu nu ma supar int-un joc decat daca trisezi si faci abuz de mijloacele prin care trisezi, in rest, ma puteti lovi in draci, daca nu e intentionat si e doar un incident iesit din spiritul de competitie( a se citi batalie )in care pot sa fiu eu "vinovat" sau altul, e ok. E doar un joc, nu tin sa fiu primul, sa ma distrez e ce conteaza.

    Sa stiti ca GT nu e chiar asa de simulator( parerea mea) pt ca are cateva lipsuri sau deformari in trase si manevre de abordare a virajelor cu mult diferit fata de realitate.
    La inceput am incercat sa conduc cat mai aproape de realitate cu diferite masini, pe langa Corvettul ala am mai condus SLK cu hp 325, C190 cu 274, BMW cu hp225, iar noi avem atatea viraje, ace de par si sicane pe drumurile noastre incat putem compara realitatea cu ce e pe circuitele din joc pastrand totusi proportiile in ce priveste scopul fiecaruia( circuit sportiv sau drum public) .


    Nu vreau sa ma dau"rotund " enumerand ce am condus( in afara de BMW , toate celelalte si inca cateva similare au fost masinile cumnatului meu) ca putere motrica dar am ramas surprins de unele aspecte total diferite conducand aceleasi masini in GT5 pe circuite sau "drumuri" aproximativ asemanatoare.
    Bafta si poate ne vedem on line la un "acrosaj" dragut.

  4. #2884 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Este cumva necesara instalarea jocului ?

  5. #2885 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Killswitch View Post
    Este cumva necesara instalarea jocului ?
    Nu-i necesara, dar e indicata.

  6. #2886 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Imi cer scuze pentru nervii de aseara, dar la cate figuri a facut PSN + GT5 n-am mai rezistat.
    Keep on
    Toting am fist nervosi. Aseara am realization cat de important esteem said menajezi anvelopele.

  7. #2887 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Toting am fist nervosi. Aseara am realization cat de important esteem said menajezi anvelopele.
    ?

  8. #2888 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Probabil ceva auto-correct de pe telefon, Gingerbread keyboard Anyway, un Mini Cooper S'07 a fost livrat catre minimize. Felicitari! As fi vrut un premiu mai mare, dar am cumparat o FGT si nu mai am nici de benzina.
    Attached Images Attached Images suzuka-circuit.jpg

  9. #2889 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    am cumparat o FGT si nu mai am nici de benzina.
    Spune-mi ca ai facut back-up la save inainte....

    Sar'na pentru jucarie!



    LE: Simulam putin?

  10. #2890 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    So... o cursa in seara asta? Daca da, cine deschide lounge-ul (sa stiu sa-i dau add)?

  11. #2891 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Am realizat si eu c-am uitat sa pun pneurile potrivite. Oricum i-am schimbat transmisia si anvelopele, dupa mici reparatii am o masina de 792BHP foarte stabila.
    Acum... este un event (parca la Pro) in care trebuie sa folosesti un Lambo, face fata Gallardo? Pentru ca mai incolo este si un event Gallardo only.
    Si inca o intrebare, voi cum ati castigat cursele de raliu (Rally Challenge, Sebastien Loeb, Gran Tour)? Pe zapada si asfalt ma descurc, reusesc sa scot un bronz. Dar pe cealalta suprafata (dirt) nu reusesc sa scot timp suficient de bun.
    Eu event-ul Lambo only l-am facut cu un Gallardo stock, iar pe cel Gallardo only cu Gallardo fully tuned.

    Cum fac rost de masina pentru event-ul Pick-up Truck Challenge de la Amateur? Aproape am terminat event-urile de la expert si nu am dat de ea. Si ce masina imi recomandati pentru Classic Racing Cars de la expert? Nu pot sa joc cu Jaguar XJ13 Chrome Line si ce mai am in rest nu face fata.

  12. #2892 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    L-am facut cu Gallardo Tuned (nu foarte mult, l-am dus la 600BHP). E foarte greu sa faci rost de ea, eu am tot urmarit Used Car Dealership pana am reusit sa gasesc Ford-ul, cred ca tine doar de noroc.

  13. #2893 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Cum fac rost de masina pentru event-ul Pick-up Truck Challenge de la Amateur? Aproape am terminat event-urile de la expert si nu am dat de ea.
    Eu am găsit la second un Ford F-150 SVT nu foarte scump cu care am rupt tot. Intră după fiecare cursă terminată, musai să apară pe acolo. Ulterior am primit ca premiu la B-Spec (din păcate nu-mi amintesc de la ce event) un Dodge RAM care cu puțin tuning ar face față și el.

    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Si ce masina imi recomandati pentru Classic Racing Cars de la expert? Nu pot sa joc cu Jaguar XJ13 Chrome Line si ce mai am in rest nu face fata.
    Toyota 7 + high rpm turbo, pe care o obții ca premiu la B-Spec "Like the Wind". Am luat cu ea gold pe ambele circuite din Historic Race, at�t pe A-Spec c�t și pe B-Spec. O altă variantă c�știgătoare este Chapparal 2J de pe okazii, dar costă $$$.

  14. #2894 SP
    Member stanzor's Avatar
    ce usor e sa FACI DRIFT IN GT5 SI, SI FAIN IN ACELASI TIMP

  15. #2895 SP
    Member radu_robert98r's Avatar
    endurance restart dupa 4 ore
    uhh...f nasol
    tre sa vedeti asta TOP GEAR ,,la coafor,,

  16. #2896 SP
    Member stanzor's Avatar
    ce am invatat in 2 zile super tare jocul :X

  17. #2897 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Driftomania



  18. #2898 SP
    Member stanzor's Avatar
    vrea careva sa facem un drift???

  19. #2899 SP
    Member robilicious's Avatar
    imi puteti recomanda de unde imi pot lua si eu gt5?nu conteaza daca este din magazin sau internet.

  20. #2900 SP
    Senior Member Zero's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 145 of 246 FirstFirst ... 45 95 135 143 144 145 146 147 155 195 245 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts