Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 39 of 381 FirstFirst ... 29 37 38 39 40 41 49 89 139 ... LastLast
Results 761 to 780 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #761 SP
    Member Zaktan's Avatar
    A Cumparat cineva de pe zavvi.co.uk - DVDs, Blu-ray Movies, Games, Music & more - Free UK delivery
    Daca da,cam in cat timp a ajuns pachetul,si ati avut vreodata probleme?

  2. #762 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    3-9 zile. o singura comanda ratacita apartin de concernul thehut

  3. #763 SP
    Senior Member huber's Avatar
    am si eu o intrebare , am dat comanda la thehut acuma 1 saptamana la 2 jocuri si azi a ajuns doar unul , celalat o sa soseasca zilele urmatoare nu ?

  4. #764 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    depinde cand au facut despachul. oricum ei trimit separat fiecare joc.

  5. #765 SP
    Senior Member huber's Avatar
    in aceeasi zi a fost livrarea

  6. #766 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    asta e bine. acum mai depinde din ce depozit au fost trimise uk-suedia-elvetia-fr

  7. #767 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Nu stiu daca s-a mai postat sau daca se stie deja, dar amazon.co.uk a inceput sa trimita jocuri in Romania. Facut comanda pe 8 sept 09 si am delivery estimate pe 18 sept. M-a costat transportul aprox 8 lire (nu am avut optiune de ales) air mail. Am tracking number la DHL.

  8. #768 SP
    Junior Member Ping's Avatar
    nu e cam mult 8 lire pentru transport?

  9. #769 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Este destul de mult, depinde si de ce cumperi. Oricum faptul ca ai tracking number si poti urmari oricand locatia pachetului este un plus. Eu am luat kit rockband: chitara+tobe, microfon, joc... pachetul este maricel, deci renteaza, avand in vedere ca nu gaseam pe la noi de Cumparat. In mod similar, multe jocuri mai vechi au preturi reduse si in pretul ridicat al transportului intra si acel tracking number. Nu stiu daca alte site-uri ofera aceasta facilitate sau nu, dar am auzit de multe pachete pierdute in tranzit si de multi oameni care intrebau "am comandat jocul x in data de zzz si nu mi-a ajuns nici dupa 3 saptamani"

  10. #770 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Este. Si mai adauga si VAT

    Din punctul meu de vedere nu e deloc rentabil sa comanzi de la Amazon.

    L.E. Ai dat doar 8 lire pt shipping la tobe?

  11. #771 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Este. Si mai ada%uga si VAT

    Din punctul meu de vedere nu e deloc rentabil sa comanzi de la Amazon.

    L.E. Ai dat doar 8 lire pt shipping la tobe?


    Yep... pretul exact pe transport este �7.98 + VAT 19 % = 9.49 (care oricum este inclus in orice produs Vandut in europa). Este mare intr-adevar, dar eu zic ca am scos pret bun la pachetul cu tobe si chitara. Si stii cum este... mai platesti si garantia ca iti ajunge pachetul si-l poti urmari .

  12. #772 SP
    Senior Member Khan's Avatar

  13. #773 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    de fapt este vorba de puiutul acesta, pe care l-am prins la reducere la pretul de 150 gbp (pre-order) si vad ca azi (data de lansare) a sarit la 175 si in rest peste tot 180. Ramane sa vedem si cat de repede ajunge... maniacul din mine deja moare

    The Beatles Rock Band - Limited Edition Premium Bundle (Xbox 360): Amazon.co.uk: PC & Video Games

  14. #774 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Banuiam ca pe ala l-ai luat... si eu salivam la el dar acum cu lansarea lui PS3 Slim sunt dat total peste cap.
    Oricum, ma abonez la Value Edition

  15. #775 SP
    Junior Member Ping's Avatar
    se merita 8 lire transportul...tinand cont ca, cantareste 13 Kg tot pachetul acela.
    Acum...sa incerc sa comand si eu ceva sa vad care e treaba

  16. #776 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    aceste bundle-uri sunt singurele care renteaza. la un joc normal deja pretul cu drum+tva sare prea mult si nu mai renteaza (btw amazon trimite si la noi de ceva luni ) eventual daca mai prinzi selleri care trimit te mai scoti

  17. #777 SP
    Junior Member riot's Avatar
    Va salut din nou!
    Am amanat achizitia unui PS3 in asteptarea Slim-ului iar acum ma gandesc sa mai astept pentru bundle-ul cu GT si versiunea de 320 GB merita aceasta asteptare? (nu prea mai am rabdare sincer sa fiu)

  18. #778 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    daca nu mai ai rabdare Cumpara PS3 slim de 120 gb si o sa cumperi tu GT5 cand o sa apara

  19. #779 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Cumpara acum. Versiunea cu GT5 iese in decembrie

  20. #780 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by riot View Post
    Va salut din nou!
    Am amanat achizitia unui PS3 in asteptarea Slim-ului iar acum ma gandesc sa mai astept pentru bundle-ul cu GT si versiunea de 320 GB merita aceasta asteptare? (nu prea mai am rabdare sincer sa fiu)
    Modelul CECH-2000B va avea HDD de 250GB, nu de 320.
    Eu personal mi-aş lua un bundle Fat 80GB la 1299 RON �n Altex/MG cu Infamous sau Killzone 2, este cea mai rentabilă variantă. Dacă vrei neapărat Slim găseşti tot la 1299 RON la Flanco sau unele MG, dar fără joc inclus.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 39 of 381 FirstFirst ... 29 37 38 39 40 41 49 89 139 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts