Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 82 of 185 FirstFirst ... 32 72 80 81 82 83 84 92 132 182 ... LastLast
Results 1,621 to 1,640 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #1621 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Quote Originally Posted by Sopi View Post
    Care e pretul lor normal?
    Cauta si tu cu max buy now, verica cu 1200-1400. Depinde oricum.

    ---------- Post added 12-01-2014 at 22:26 ----------

    Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    Cred ca depinde destul de mult la ce ore si in ce zile joci. De pilda daca te bagi sambata pe la 7-8 seara sansele sa dai de jucatori care chiar stiu ce fac acolo cresc destul de mult.

    Pacat ca esti pe xbox, chiar eram curios sa fi facut un meci, refuz sa cred ca un jucator care a fost in div 1 in fifa 12 (care e totusi o versiune destul de recenta) poate fi mai slab ca mine, care am pus prima oara mana pe controller acum o luna si inca mai am pana sa incep sa folosesc maneta din dreapta

    Depinde mult si de stilul de joc si de personalitatea fiecaruia, am dat de multi care stiau sa dribleze si sa paseze bine dar habar n-aveau sa se apere iar cand ii luai cu un joc agresiv si in mare viteza se pierdeau complet cu firea.
    Intradevar, duminica seara e mai greu, dar nu cu mult. Eu deobicei ori am 2-0 sau 2-1 in prima repriza si fac egal/ pierd, ori 1-0 pentru adversar si castig Azi de exemplu aveam 4-0 in min. 64 si mi-am primit 4 goluri pana in min. 90. Noroc cu exploit-ul ala "How to score from kick off" al lui KSI pe care l-am folosit si a mers, ca altfel faceam egal. Si in ultimul meci, pe care daca il castigam luam promotion in div. 5 am avut 2-0 pana in min. 70 , imi da un gol de curtea scolii, in min.89 are corner si pac... Header. Legat de Right Stick, incearca sa inveti macar roulette si heel to heel flick, ambele te ajuta foarte mult Sau daca nu vrei, fa fake shot-uri la greu .

  2. #1622 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Deocamdata mai am multe de invatat la un nivel care sa ma multumeasca pe mine pana sa ajung la right stick. Nu m-ar mira sa ma apuc de el prin div 3 la cum merge treaba
    Sincer, la jucatori de mare viteza gen Aubameyang (si cu hawk ), de foarte multe ori ajunge o usoara schimbare de directie din stick-ul din stanga, facuta exact la momentul potrivit, pentru ca fundasul sa ramana undeva in spate, probabil fluierand a paguba

  3. #1623 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    Deocamdata mai am multe de invatat la un nivel care sa ma multumeasca pe mine pana sa ajung la right stick. Nu m-ar mira sa ma apuc de el prin div 3 la cum merge treaba
    Sincer, la jucatori de mare viteza gen Aubameyang (si cu hawk ), de foarte multe ori ajunge o usoara schimbare de directie din stick-ul din stanga, facuta exact la momentul potrivit, pentru ca fundasul sa ramana undeva in spate, probabil fluierand a paguba
    I-ai dat hawk lui Aubameyang? Si da, la faza cu left stick-ul ai dreptate. Oricum nu mai e chiar ca in celelalte FIFA, adica de exemplu David Luiz / Thiago Silva sau orice alt fundas care are destul pace il prinde pe Aubameyang sau orice alt jucator daca are mingea la picior. Pana la FIFA 14, nici vorba de asa ceva.

  4. #1624 SP
    Member bungabunga's Avatar
    I-am dat, probabil ca real vorbind are pace la 97 acum sau ceva de genul asta. Nu-l mai prinde nici un fundas daca nu alergi fix pe directia de alergare a fundasului. Plus ca multi se pierd cu firea, ies aiurea cu portarul la marginea careului -> chip shot si la revedere.

  5. #1625 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    se intampla sa iasa si portarul de nebun...lucru care ma enerveaza foarte tare...

  6. #1626 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Quote Originally Posted by reddyBo View Post
    se intampla sa iasa si portarul de nebun...lucru care ma enerveaza foarte tare...
    Pe mine in FIFA cel mai rau ma enerveaza ca am 100 de ocazii, portarul lui apara tot, finesse shot etc, si dupa ca iese portarul singur.

  7. #1627 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Probabil ca si pe adversar il enerveaza acelasi lucru

  8. #1628 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    FIFA 14 Team of the Year EA TOTY - Futhead

    TOTY, cu precizarea ca stats-urile nu sunt inca definitivate.

  9. #1629 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Abia s-a anuntat TOTY la gala de la Zurich, stats-urile o sa le bibileasca astia de la EA. Sunt curios cat mai dureaza pana apare TOTY in UT.

  10. #1630 SP
    Member Alexandru97's Avatar

    Fifa 14

    Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    Abia s-a anuntat TOTY la gala de la Zurich, stats-urile o sa le bibileasca astia de la EA. Sunt curios cat mai dureaza pana apare TOTY in UT.
    S-a terminat ceremonia. Sunt curios daca Ronaldo o sa aiba rating mai mare pentru ca a castigat Ballon d'Or.

  11. #1631 SP
    Member bungabunga's Avatar
    S-ar putea sa-i mai dea cate un punct pe ici pe colo.

    Apropo de ballon d'or, sincer mi se pare cam aiurea sa castige un jucator care n-a castigat nici macar campionatul intern, abia a ajuns la CM dupa baraj si a iesit din UCL in semifinale (in mod destul de rusinos daca ne gandim la meciul de la Dortmund), in dauna unuia care a castigat toate trofeele posibile la nivel de club, fiind absolut determinant in finala UCL si care la nivel de Nationala a inregistrat exact aceeasi performanta ca si CR. In plus, Ribery nu este mereu printre protagonisti ca Messi si CR, se apropie de 31 de ani, all things considered cred ca era normal sa primeasca el trofeul.

    Ghinionul lui e ca-i un soi de antierou, te uiti la el si nu-ti poti imagina prea multi oameni care sa fie fani Ribery. CR are clar fanii lui

  12. #1632 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    S-ar putea sa-i mai dea cate un punct pe ici pe colo.

    Apropo de ballon d'or, sincer mi se pare cam aiurea sa castige un jucator care n-a castigat nici macar campionatul intern, abia a ajuns la CM dupa baraj si a iesit din UCL in semifinale (in mod destul de rusinos daca ne gandim la meciul de la Dortmund), in dauna unuia care a castigat toate trofeele posibile la nivel de club, fiind absolut determinant in finala UCL si care la nivel de Nationala a inregistrat exact aceeasi performanta ca si CR. In plus, Ribery nu este mereu printre protagonisti ca Messi si CR, se apropie de 31 de ani, all things considered cred ca era normal sa primeasca el trofeul.

    Ghinionul lui e ca-i un soi de antierou, te uiti la el si nu-ti poti imagina prea multi oameni care sa fie fani Ribery. CR are clar fanii lui
    Eu de exemplu sunt fan CR7.

  13. #1633 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Eu ce ziceam? Pana la urma a fost un duel intre unul fara fani si unul cu fani (Messi nu intra anul asta in calcul dupa parerea mea, chiar daca a obtinut destule voturi) si a castigat cel cu fani. Chestie perfect previzibila. (singurul lucru care lasa sa planeze o eventuala umbra de indoiala asupra rezultatului fiind pilele pe care le-ar fi bagat Platini pentru Ribery).

    Sincer vorbind, cred ca acum 15 ani un personaj cum e CR n-ar fi avut nici 10% din fanii pe care-i are azi, dar na, vremurile se schimba. Eu unul ma uitam la cerceii aia cu care venise la ceremonie si ma intrebam daca si-a propus sa-l ceara careva de nevasta , dar fiecare epoca are moravurile ei.

    Oricum, daca isi tragea o poza langa portarita nemtoaica (aia care a castigat la feminin) era fotografia anului.


    Ca fotbalist insa, mi se pare ca e pe un trend ascendent, pana acum vreo 2 ani era pierit in cam toate meciurile decisive, acum a tinut steagul sus in barajul cu Suedia. Din pacate pare genul de personaj cu multe calitati individuale dar in jurul caruia nu se poate construi o mare echipa.

    Probabil ca in tenis ar fi fost the next best thing de la John McEnroe incoace...

  14. #1634 SP
    Member Alexandru97's Avatar

    Fifa 14

    Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    Eu ce ziceam? Pana la urma a fost un duel intre unul fara fani si unul cu fani (Messi nu intra anul asta in calcul dupa parerea mea, chiar daca a obtinut destule voturi) si a castigat cel cu fani. Chestie perfect previzibila. (singurul lucru care lasa sa planeze o eventuala umbra de indoiala asupra rezultatului fiind pilele pe care le-ar fi bagat Platini pentru Ribery).

    Sincer vorbind, cred ca acum 15 ani un personaj cum e CR n-ar fi avut nici 10% din fanii pe care-i are azi, dar na, vremurile se schimba. Eu unul ma uitam la cerceii aia cu care venise la ceremonie si ma intrebam daca si-a propus sa-l ceara careva de nevasta , dar fiecare epoca are moravurile ei.

    Oricum, daca isi tragea o poza langa portarita nemtoaica (aia care a castigat la feminin) era fotografia anului.


    Ca fotbalist insa, mi se pare ca e pe un trend ascendent, pana acum vreo 2 ani era pierit in cam toate meciurile decisive, acum a tinut steagul sus in barajul cu Suedia. Din pacate pare genul de personaj cu multe calitati individuale dar in jurul caruia nu se poate construi o mare echipa.

    Probabil ca in tenis ar fi fost the next best thing de la John McEnroe incoace...
    Mie mi se pare ca a meritat pe deplin sa-l castige anul asta. Pe Messi nici nu il luam in calcul, nu prea a jucat ( ce-i drept a fost accidentat ). Iar Ribery de ce a fost unul dintre cei 3 nominalizati? Spre exemplu compara-l pe Robben cu Ribery. Robben a avut mai multe goluri, assisturi + golul decisiv din finala Champions League.


    Anyway, GO CR7!

  15. #1635 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexandru97 View Post
    Spre exemplu compara-l pe Robben cu Ribery. Robben a avut mai multe goluri, assisturi + golul decisiv din finala Champions League.
    Mie mi-e foarte simpatic Robben, dar el e genul ala de atacant care toata viata o sa mearga pe principiul "ai n-ai mingea, tragi la poarta" (ca si CR de altfel) .

    Cu atat mai meritoriu e faptul ca reuseste sa-si calce pe inima si sa dea si asisturi (mai mult acum la batranete si de cand a facut "sfatul batranelor vedete" de la Bayern un misto crunt de el), dar Ribery a contribuit la tot sezonul de UCL in timp ce Robben a intrat titular (si a facut-o e drept in stil mare) doar dupa accidentarea lui Tony Kroos.

  16. #1636 SP
    Member Sopi's Avatar
    Ce jucator imi recomandati in jur de 5k care se vinde bine sa fac trading

  17. #1637 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Recunosc ca a trebuit sa-mi adun toata vointa ca sa nu scap in pack-uri cand l-am vazut pe Neuer cu 94 overall si stats exceptionale la diving, reflexes, position

  18. #1638 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Ați cumpărat aseară gold pack-uri sau așteptați să apară toți jucătorii din TOTY ? )

  19. #1639 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Tu cumperi pack-uri? Sunt jucatori care se pot cumpara la bid si la 1/3 din cat erau inainte de market crash... Sigur ca exista o mica sansa sa pocnesti un CR sau Messi albastru, dar nu-i cu mult mai mare decat sansa de a castiga la 6 din 49

    Mie imi pare rau ca nu m-am apucat de joc in varianta pe PS3 de cand a iesit, acum aveam sigur bani sa-mi iau direct vreo 2 albastri. (bine, astia care ma intereseaa pe mine nu sunt f scumpi)

  20. #1640 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Ooo ) fara numar am cumparat si da , ai dreptate ca sunt sanse ca la 6 din 49 sa iti pice un "albastrel" .
    Stai linistit ca nu-i chiar asa de usor sa faci trading(din altceva nu ai ce face coins , doar daca bagi bani din buzunar ) . A fost la inceput usor (primele 2 luni) iar dupa a inceput sa se prinda lumea...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 82 of 185 FirstFirst ... 32 72 80 81 82 83 84 92 132 182 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts