Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 536 of 788 FirstFirst ... 36 436 486 526 534 535 536 537 538 546 586 636 ... LastLast
Results 10,701 to 10,720 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #10701 SP
    Junior Member LucYan03's Avatar
    xbox_rrod.png

  2. #10702 SP
    Member Dasani's Avatar
    Este falcon.Si la mine s-a comportat impecabil dupa ce am scos cablurile si le-am bagat inapoi si pe urma am aprinso. La mine s-a aprins q1,3si 4.

  3. #10703 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Quote Originally Posted by gozmyn View Post
    Mersi! Oricum deocamdata nu o sa-l modez, il pastrez asa cum l-am primit si voi incerca sa achizitionez cateva jocuri , fie ele si SH, ca de noi nu imi permite bugetul.
    Poti pune LT1.9 incepand cu 21 07 2011.

  4. #10704 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Xbox 360 Limited Edition Kinect Star Wars Bundle

    Amazon.com: Xbox 360 Limited Edition Kinect Star Wars Bundle: Video Games
    Attached Images Attached Images 81gr1vcx8bl._aa1500_.jpg 91zvmxjnrsl._aa1500_.jpg 61xbswrj-5l._aa1500_.jpg 81-jo4aeojl._aa1500_.jpg 81vuotmks4l._aa1500_.jpg 91tgtjs5qol._aa1500_.jpg 91ffuhxpbgl._aa1500_.jpg

  5. #10705 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by reborn2603 View Post
    Poti pune LT1.9 incepand cu 21 07 2011.
    Pai atunci s-a lansat Firmware-ul, dar mai trebuie asteptat pana sa ajunga PCB-urile in Romania

  6. #10706 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by reborn2603 View Post
    Poti pune LT1.9 incepand cu 21 07 2011.
    Sau nu

  7. #10707 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Sau nu
    Sau poti cumpara direct jocurile

  8. #10708 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by icebird View Post
    Sau poti cumpara direct jocurile
    ...cum? Să dai bani pe jocuri?!?! (un milion cinci sute de mii și uneori jumate din prețul ăla dacă te uiți atent pe forum la aria bazar sau să intru pe www.gameshop.ro și să profit de super ofertele lor?). Fugi dom'le de-aici. Da cum vine asta?! Iau un joc �l termin �n 3 sau 4 ore și apoi ce fac? Mă uit la el?!

    R�d tovarășii (oribil cuv�nt - vă dau eu tot tovarăși...) de mine, zic că n-am viață, etc.

  9. #10709 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    R�d tovarășii (oribil cuv�nt - vă dau eu tot tovarăși...) de mine, zic că n-am viață, etc.
    A venit un coleg de facultate la mine odata, un coleg cu o situatie financiara mai mult decat foarte buna, si cand mi-a vazut colectia de jocuri a zis: Dai bani pe jocuri? haha, de ce? Si ce faci cu ele? Le pastrezi acolo? Ca sa ce? Dai bani pe ele? Nu mai bine le iei de pe net?

    Nu are rost, lasa-i pe ei sa modeze si noi cumparam, sa fim noi aia fara viata si prosti

  10. #10710 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    E simplu si depinde de prioritati, unii n-ar da nici 5 lei pe un joc original (cand pot sa-l ia "gratis"), dar n-au probleme sa arunce 400-500 lei pe niste pantofi de fitze sau sa dea 30-40 lei pe un cocktail intr-un club. Asa cum aia rad de noi ca dam banii pe niste discuri pe care le-am putea lua gratis de pe net asa putem si noi rade de ei ca dau banii pe niste bauturi pe care apoi le toarna la baie (pe jos sau pe sus, depinde de cate au luat )

  11. #10711 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Cand ma gandesc ca bag saptamanal cate 200 de lei in rezervor doar ca sa ajung cu 10 minute mai repede decat cu metroul..... parca pretul unui joc nu mai e cine stie ce.

    Hai sa zicem ca unii dau bani in club pe bautura si se simt bine.. Dar aia care dau sute de lei pe luna pe tigari ce pot sa mai zica?

  12. #10712 SP
    Junior Member Tzaka17's Avatar
    Intrebare daca downloadez un joc demo de pe marketplace pe calculator apoi il copiez pe stic pot sa il pun pe xbox sa il joc ? pentru ca inca nu am rooter sa intru de pe xbox pe live si cu cablu direct in consola nu merge.

  13. #10713 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by icebird View Post
    Depinde de brand-ul si firmware-ul DVD-ROM-ului, daca ai avut noroc si ai nimerit 0225 atunci o sa o poti moda in urmatoarele 2-3 saptamani.
    O sa o modeze pe dracu'. PCB-urile alea nu se gasesc nicaieri, defapt nici nu se comercializeaza in Europa si s-a oprit productia. Cu noul update de dash, e aproape imposibil. Deci mai bine iti iei gandul. Bine ca a inceput Microsoft sa ia masuri drastice.

  14. #10714 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    @Tzaka17

    Merge şi dacă bagi direct cablul �n consolă.. doar că trebuie să completezi user-ul şi parola, pe care le găseşti pe contract. (pe contractul de la furnizorul de net)

  15. #10715 SP
    Junior Member Tzaka17's Avatar
    nu am user si pass pentru ca nu am net de la rds am net de cartier

  16. #10716 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Atunci nu baga username si parola, nu toti providerii au tipul de conxiune PPPoE.

  17. #10717 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Tzaka, baga la consola MAC-ul pe care il ai si la PC. Avand net de cartier, probabil e blocat doar pentru MAC-ul placii tale de retea.

  18. #10718 SP
    Junior Member Tzaka17's Avatar
    pai si mac-ul cum il aflu ? m-am uitat pe diferite forumuri si am facut ca acolo dar nu imi zice nimic de mac apoi am intrat in [start-run-cmd si am tastat getmac] si mi-a aparut "physical address" care este formata de ex "xx-xx-xx-xx-xx-xx" aceasta este adresa mac ?

  19. #10719 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Da, aia e.

  20. #10720 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Da, in general nu se spune nimic de MAC pentru ca la net-urile de firma nu prea ai de a face cu asa ceva, accesul se face pe baza user/pass.
    La netul de cartier se foloseste MAC-ul.

    O precizare pentru aflarea MAC-ului, mai bine folosesti in CMD comanda "ipconfig /all" si vezi ce scrie la Ethernet Adapter, pentru a fi sigur ca folosesti MAC-ul corect (Physical Address).

    Pentru net de firma, care foloseste PPPoE, trebuie facute setarile necesare in consola (user/pass) - asta in cazul in care cablul intra direct in consola.
    Pentru net de cartier, trebuie sa faci in consola setarile de IP, gateway, MAC-ul corect (cel de pe calculatorul pe care merge netul in mod normal) - asta tot in cazul cu cablul direct in consola.
    Xbox folosit prin router: merge totul pe automatic la Xbox, setarile de IP-uri si altele se fac in router (fie ca e net de firma sau cartier).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts