Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 561 of 788 FirstFirst ... 61 461 511 551 559 560 561 562 563 571 611 661 ... LastLast
Results 11,201 to 11,220 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #11201 SP
    Junior Member yonuttz's Avatar
    Am si eu cateva intrebari de care sunt nedumerit, avand in vedere ca vreau sa imi achizitionez un xbox 360 kinect, nu m-am mai jucat niciodata pe o consola, xbox.
    1.Ce diferenta este intre xbox de 250 gb, si cel de 4? Ce bagi pe memoria asta de 250 gb, filme,poze, din cate stiu iti trebuie cd original ca sa joci pe xbox?
    2.Daca il modezi poti salva jocurile in el,fara a mai baga mereu cd-uri in el? Si daca
    3.Daca il modezi nu mai ai acces pe live? si cam la ce se refera acest live?
    4. Vreau sa il cumpar de pe amazon.co.uk acolo am vazut ca este cel mai ieftin? cam cat mai este diferenta de pret fata de cea care ajunge aici cu tot cu taxe postale si toate prostiile?

  2. #11202 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    1. Pe hard instalezi jocurile (originale) - si le rulezi direct de pe HDD, dar cu dvd-ul in consola.
    Astfel scapi de zgomot, nu iti uzezi unitatea optica, timpii de incarcare ai jocului sunt redusi..

    HDD-ul il mai poti folosi si pentru altele:
    - DLC-uri
    - Jocuri cumparate direct de pe Xbox Live (arcade, games on demand)
    - salvari
    - teme, icons, diverse iteme pentru avatar..
    - descarci demo-uri

    2. -
    3. -
    4. Din cate am vazut, pe amazon era o oferta zilele acesta: Xbox 360 Slim 250 GB + Battlefiedl 3 + 12 luni de GOLD + 1 cablu HDMI = ~1.000 lei (inclusiv transport)

  3. #11203 SP
    Junior Member mateutz's Avatar
    am o intrebare am luat un mw2 limited edition si imi da codul sa iau cod 1
    dar cand sal fol zice cant use in ur location ce as putea sa fac sa mearga
    ps id e pe uk si am xbox live
    ps 2 aceeasi treaba imi zice si la codul black ops sa iau mapele de zm

  4. #11204 SP
    Manager paul's Avatar
    Unele item-uri sunt blocate pe regiuni. Citeste http://www.consolegames.ro/forum/f52...-pe-xbox-live/ .

  5. #11205 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Excelent upgrade-ul facut la xbox.com. No asa mai merge
    • se misca mai bine
    • ai acces rapid la tot ce vrei (nu 100 de meniuri aiurea)
    • sistemul de mesaje s-a imbunatatit (arata ca o conversatie acum)
    • lista de jocuri frumos detaliata + ca-ti arata si ce prieteni au jucat jocul xyz in caz ca vrei sa joci cu ei and stuff
    • set beacon - aici se poate lasa un mesaj general pe care-l vad toti prietenii de genu: m-am apucat de joc dar nu stiu sa trec de nivelul x
    • la friends se pot vedea si ultimii 25 (daca nu ma insel) de oameni cu care ati interactionat pentru un add friend mai usor (sau pentru mesaje, etc.)
    cam astea le-am observat eu asa la rece

  6. #11206 SP
    Member angellicus's Avatar
    S-a facut update la software? Am deschis acum consola si nu am fost anuntat de update.

    Edit: Acum am vazut xbox.com nevermind

  7. #11207 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by angellicus View Post
    S-a facut update la software? Am deschis acum consola si nu am fost anuntat de update.
    S-a facut update la website-ul xbox.com

    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Excelent upgrade-ul facut la xbox.com. No asa mai merge
    • se misca mai bine
    • ai acces rapid la tot ce vrei (nu 100 de meniuri aiurea)
    • sistemul de mesaje s-a imbunatatit (arata ca o conversatie acum)
    • lista de jocuri frumos detaliata + ca-ti arata si ce prieteni au jucat jocul xyz in caz ca vrei sa joci cu ei and stuff
    • set beacon - aici se poate lasa un mesaj general pe care-l vad toti prietenii de genu: m-am apucat de joc dar nu stiu sa trec de nivelul x
    • la friends se pot vedea si ultimii 25 (daca nu ma insel) de oameni cu care ati interactionat pentru un add friend mai usor (sau pentru mesaje, etc.)
    cam astea le-am observat eu asa la rece
    Se pare ca pregatesc terenul pentru noul dashboard, OMFG can't wait

  8. #11208 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...ce nu-mi place e ca acum toate ach. (si cele online nu doar cele offline) sunt amestecate. De ex., la DR2: Off The Record, tocmai am deblocat No Zombies In The Vents si mi-l arata intreb un ach. deblocat in data de 9 si unul in data de 10. A destul de enervanta treaba (si sunt 100% ca asa ramane) pentru ca no...nu-s mai frumos aranjate.

    E cam aiurea ca n-au depistat problema. La inceput a fost totul oki apoi dupa update cele offline s-au amestecat...iar acum si cele online. Damn...

    Ma rog, problema se putea rezolva, foarte simplu/foarte rapid, prin adaugarea unui filtru sort by (date, name, gs, etc.) si la revedere. Fiecare sa si le sorteze dupa bunul plac. Nu-mi plac mie fazele astea cand le sorteaza, total aleatoriu, sistemul. Nici macar ordinea locked nu o respecta...

    ---------- Post added 11-11-2011 at 08:42 AM ----------

    S-a rezolvat problema cu ach., acum toate sunt in ordinea in care au fost deblocate - asa da.

  9. #11209 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    A iesit si dash-ul nou aseara pt. cei care s-au inscris in beta, din pacate eram prins in World of Tanks si n-am dat drumu la xbx, revin cu impresii deseara

  10. #11210 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Absolut superb noul dash, mie unul imi place la nebunie! Abia astept sa introduca si app-ul YouTube.

  11. #11211 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Acu ca am Kinect cred ca mai incantat voi fi de noul dashboard pentru comenzile vocale decat pentru noul youtub pentru care ma extaziasem la anuntarea lui.

  12. #11212 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Are cineva o lista cu toate comenzile vocale ?

  13. #11213 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Are cineva o lista cu toate comenzile vocale ?

  14. #11214 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Merci dar din pacate sunt pentru dashul vechi majoritatea Lasa ca mai sap

  15. #11215 SP
    Junior Member SirXtrem's Avatar
    Am 25 de euro pe paypal sa vroiam sa imi cumpar de pe site`u lor 2000 point cu 24 euro.Stiti vreun site de unde sa iti comanzi microsoft point,mai ieftine ca la ei pe site ?

  16. #11216 SP

  17. #11217 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Am si eu un set de intrebari la care caut raspuns:
    1.Pe ce regiune sa fac cont de Xbox Live si argumente
    2.Daca fac pe US o sa fie vreo problema cu regiunile astea ale lor?
    3.Stiu ca la un nou cont/consola primesti 1 luna de XBL Gold gratis.Iti da si puncte MS pe langa asta 1 luna?

  18. #11218 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    3. Nu primesti MS points
    La 1 si la 2 nu stiu sa-ti raspund. Btw, eu am cont pe UK.

  19. #11219 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    3. Nu primesti MS points
    La 1 si la 2 nu stiu sa-ti raspund. Btw, eu am cont pe UK.
    Eu m-as fi orientat spre US deoarece preturile sunt mai mici comparabil cu UK , dar imi este teama ca o sa ma bucur eu de Live mai ieftin si sa ma trezesc cu vreo blocare de regiune sau cv de genul cand vreau sa descarc si eu un demo un cv.As vrea sa folosesc din plin avantajele Xbox Live.

  20. #11220 SP
    Junior Member SirXtrem's Avatar
    unde vad pe ce regiune ii contu meu ??

    Ps":Mersi Paul

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts