Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 706 of 788 FirstFirst ... 206 606 656 696 704 705 706 707 708 716 756 ... LastLast
Results 14,101 to 14,120 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #14101 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Caută garanția, presupun că nu era slim...

  2. #14102 SP
    Junior Member GDoG's Avatar
    Quote Originally Posted by Scofield91 View Post
    Caută garanția, presupun că nu era slim...
    Am gasit garantia, a expirat acu 4 luni... era valabila doar 12 luni. e3-2011-gears-war-3-limited-edition-xbox-360-controller-announced-20110606103644660.jpg Este slim, consola a fost lansata acu 3 ani maxim si este maxim bad ass credeam ca daca dau un ban in plus o sa ma tina... dar uite ca.... Microsoft sucks again

  3. #14103 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Daca ai cumpărat-o de la noi are 24 de luni

  4. #14104 SP
    Junior Member GDoG's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Daca ai cumpărat-o de la noi are 24 de luni
    Am cumparat-o de la Monosit Gamestore

    ---------- Post added 25-05-2013 at 10:25 PM ----------

    Acum incerc ceva ce am citit pe net, sa scot si sa bag hardul. ? Poate ajuta, merita incercat

    ---------- Post added 25-05-2013 at 10:31 PM ----------

    Xbox 360 Slim RROD / Red Dot of Death FIX - YouTube A intrat in OS fara probleme. O sa il tin in probe cateva ore sa vad daca mai freezeaza. Este foarte posibil sa fi fost de la hard avand in vedere ca l-am tinut orizontal o perioada buna si poate s-a deplasat hardul. Am sa revin cu detalii.

  5. #14105 SP
    Banned Venom's Avatar
    Da, legea spune ca ar trebui sa ai garantie 24 de luni. Magazinul nu o sa recunoasca niciodata asta, asa ca nu ai decat sa te razboiesti cu ei dandu-i in judecata. Probabil ca vei castiga, dar gandeste-te la timpul pierdut si cheltuielile aferente. Cu protectia consumatorului nu o sa rezolvi nimic. Decat daca ai vreo pila pe acolo.

  6. #14106 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Daca e cumpărat de la noi, nu stiu despre ce site vorbeşti, te duci cu certificatul de garanţie la OPC, nu e vorba de niciun proces, se rezolva foarte repede, baftă!

  7. #14107 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Subscriu la ce a zis Dante , cu cei de la Monosit am avut si eu un mic razboi legat de un Ps3 in garantie. Cateva telefoane la OPC si am rezolvat problema in 2-3 zile.

  8. #14108 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    EA to support Xbox 360 & PS3 until at least 2017


    ---------- Post added 23-05-2013 at 01:02 PM ----------

    Azi am intrebat, pe chat, pe site-ul XBOX pe un agent cand se baga XBOX LIVE-ul in Romania si mi-a spus ca e pe teava.
    Nu cred, dar hai sa zicem...

  9. #14109 SP
    Junior Member GDoG's Avatar
    Da, se pare ca nu am rezolvat nimic, same problem. Am aflat si timpul erorii E68. Prin lege ar fi trebuit sa am 24 de luni ?

  10. #14110 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu înţelegi sau îţi place sa o lungim? Ti-am spus mai sus ce sa faci, eu nu pot sa ma duc in locul tau

  11. #14111 SP
    Junior Member dumitrumihai's Avatar
    O consola xbox 360 din 2006 mai poate fi modata dupa un RROD Fix?
    Si vreau sa stiu daca mai poate fi reabilitata din RROD daca are tot cercul rosu licarind(4 red lights flashing)

  12. #14112 SP
    Junior Member ChidoSir's Avatar
    Salut!
    Sunt nou pe acest forum si desi am xbox de ceva vreme,abia acum au inceput sa apara intrebarile.Acestea sunt:
    1)Dupa cat timp se strica unitatea optica a xbox-ului?
    2)Daca cumpar un cablu VGA HD de le microsoft pt. xbox,il voi putea folosi pe orice monitor CRT?Sau sunt anumite cerinte?
    Mersi anticipat!

  13. #14113 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    1200 MSP OFFER - LIMITED TIME £3.41 @ Microsoft Store - Hot UK Deals

    1200 msp la 5 dolari!

    ---------- Post added 27-05-2013 at 12:07 AM ----------

    Dacă îi merge cuiva îl rog să-mi ia și mie un cod, dau cei 5 dolari și o bere.
    Mie îmi tot dă cancel Microsoft la comandă prin paypal...

    ---------- Post added 27-05-2013 at 03:19 PM ----------

    A reușit cineva să cumpere? Mie mi-au dat cancel prin paypal la prima comandă, iar la a doua (printr-o adresă de hotmail nouă) mi-au retras banii, dar nu mi-au trimis niciun e-mail cu vreun cod, factură sau ceva, iar în contul pe microsoft store nu-mi apare nicio comandă ca fiind realizată în istoric...

    Sunt persoane care au comandat și 10-15 coduri sau de 2000 de dolari și au primit o bună parte dintre ele (și acum le vând pe ebay la prețul normal...).

    Conform comentariilor din linkul de mai sus, nu sunt singurul cu astfel de probleme. Sper să primesc azi punctele pentru a mai prinde oferta la Alan Wake...

    ---------- Post added 27-05-2013 at 06:20 PM ----------

    Merge, mulțumesc Alexandru!
    Nu uitați să dați cancel la auto-renewal după ce vă luați luna de gold gratis. Altfel veți fi taxați automat după ce expiră această lună de abonament gratuită.

  14. #14114 SP
    Junior Member ed_knight89's Avatar
    salutare am achizitionat de curand o consola xbox 360 250Gb CU KINECT.. si as vrea sa stiu daca mi cumpar punct microsoft unele din ele expira la un anumit termen ?
    inca ceva xbox live gold membership vre-un link ceva de unde sa cumpar pentru 1 an si daca puteti face o lista cu jocurile pe care voi le jucati online si care chiar merita sa le cumperi cu puncte microsoft sau direct din magazin
    si inca ceva puteti sa va lasati si gamertag-ul aici (daca nu se poate imi dati PM) .. poate o sa ne jucam impreuna vre-un joc

  15. #14115 SP
    Junior Member crazyboy4yo's Avatar
    sunt nou aici. puteti sa ma injurati cat vreti. mi-am luat consola de vineri, si tot n-am reusit s-o conectez la internet. am un router la care e conectat calculatorul si am incercat sa conectez si consola. am incercat si prin fir si prin wireless. cand testez conexiunea cu xbox live, se conecteaza la network dar nu se conecteaza la net si primesc eroare DNS. Am incercat pe net o gramada de tutoriale cu port forwarding, dar tot nu reusesc...aveti vre-un sfat?

  16. #14116 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Pune DNS-urile astea
    Primary: 8.8.8.8
    Secondary:8.8.4.4

  17. #14117 SP
    Junior Member crazyboy4yo's Avatar
    La fel

  18. #14118 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by dumitrumihai View Post
    O consola xbox 360 din 2006 mai poate fi modata dupa un RROD Fix?
    Si vreau sa stiu daca mai poate fi reabilitata din RROD daca are tot cercul rosu licarind(4 red lights flashing)
    Citește regulamentul!

    salutare am achizitionat de curand o consola xbox 360 250Gb CU KINECT.. si as vrea sa stiu daca mi cumpar punct microsoft unele din ele expira la un anumit termen ?
    inca ceva xbox live gold membership vre-un link ceva de unde sa cumpar pentru 1 an si daca puteti face o lista cu jocurile pe care voi le jucati online si care chiar merita sa le cumperi cu puncte microsoft sau direct din magazin
    si inca ceva puteti sa va lasati si gamertag-ul aici (daca nu se poate imi dati PM) .. poate o sa ne jucam impreuna vre-un joc
    Nu-ți expiră punctele microsoft, le vei putea folosi când dorești.
    Cheap Xbox Live Codes sau xbox.com/. Să folosești paypal!

  19. #14119 SP
    Junior Member GDoG's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Daca e cumpărat de la noi, nu stiu despre ce site vorbeşti, te duci cu certificatul de garanţie la OPC, nu e vorba de niciun proces, se rezolva foarte repede, baftă!
    Se pare ca directorul de vanzari incearca sa se spele pe maini invocand pretexte de genul: De asemenea, consola a fost achizitionata de la firma MONOSIT CONIMPEX SRL. Va trebui sa contactati acesta firma la [email protected] sau la tel: 0740-133133.
    Noi nu mai avem nici o legatura cu aceasta firma. Firma noastra se numeste GAMESTORE DISTRIBUTION SRL.

    In urma cu 14 luni cand am vorbit cu el avea clar in semnatura:
    Dragos Florea Director vanzari MONOSIT SRL Tel: 021-3186204 Mobil: 0722-202303 fax: 021-3186218 www.monosit.ro www.gamestore.ro

    Si ca sa fie si un epic fail adresa de mail imi aprea by Default cu numele lui, cand i-am adus la cunostita s-a aparat spunandu-mi:

    Buna ziua,

    Patronul firmei MONOSIT se numeste Feder Cornelius. V-am dat deja numarul lui de telefon si adresa de email: [email protected].
    Eu am foat pana anul trecut in vara, angajat al firmei MONOSIT. Acum nu mai am nici o legatura cu acea firma si sunt angajat la firma GAMESTORE DISTRIBUTION SRL.

    Banuiesc ca adresa de email a firmei MONOSIT nu a mai fost actualizata si de aceea apare ( poate) tot numele meu. Eu nu mai am acces la acea adresa de email.

    Firma de care vorbeste probabil este o firma fantoma la momentul actual pentru ca din ce a spus nu mai are anagajati, doar patronul mai este, care bineinteles ca nu raspunde la telefon...

  20. #14120 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    OPC

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts