Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 413 of 903 FirstFirst ... 313 363 403 411 412 413 414 415 423 463 513 ... LastLast
Results 8,241 to 8,260 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #8241 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Vita remote play when you're away

  2. #8242 SP
    Member chesterb's Avatar
    Vita remote play imi face lag si imi da disconnect si pe direct link in aceeiași camera cu ps4

  3. #8243 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Lego, un playstation nu se descentreaza cum zici tu chiar asa de usor. Am desfacut de la PS2 in sus pe toate si au o gramada de surubele pe care daca le-ai vedea unde si cum sunt amplasate n-ai mai spune ce spui.
    PS4 nu se descentreaza stai linistit, nici mufa AC nu pateste nimic, relax.

  4. #8244 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by chesterb View Post
    Vita remote play imi face lag si imi da disconnect si pe direct link in aceeiași camera cu ps4
    Din pacate si eu sunt in aceeasi situatie.

    Direct link si cateodata tot imi face lag.Nu pot juca Resogun asa ca risc sa ma ating de inamici.

  5. #8245 SP
    Member chesterb's Avatar
    remote play is a big lie!

  6. #8246 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by chesterb View Post
    Vita remote play imi face lag si imi da disconnect si pe direct link in aceeiași camera cu ps4
    Eu am incercat la un amic si nu am avut probleme. Hmmm

  7. #8247 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Referitor la problemele întâmpinate cu remote play, și eu am avut probleme, adică primeam disconnect când am jucat de acasă. Am încercat o data de la serviciu (militari) și a mers nesperat de bine. Consola fiind în berceni. Era lag, dar la distanta aia era normal. Ideea e ca nu am avut parte de disconnect sau pixel-ari cum am avut acasa

  8. #8248 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Depinde ce router aveti. Nu e vina PS4/PS Vita.

  9. #8249 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Eu am un Cisco Linksys e-1000

  10. #8250 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by valentin2007 View Post
    Referitor la problemele întâmpinate cu remote play, și eu am avut probleme, adică primeam disconnect când am jucat de acasă. Am încercat o data de la serviciu (militari) și a mers nesperat de bine. Consola fiind în berceni. Era lag, dar la distanta aia era normal. Ideea e ca nu am avut parte de disconnect sau pixel-ari cum am avut acasa
    Wait, wut?!? Eu stiam ca merge doar daca esti conectat la aceeasi retea, tu chiar jucai din militari, consola fiind in berceni?!

  11. #8251 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Pe bune, vorbesc foarte serios. Am jucat ac4 și puțin cod ghosts

  12. #8252 SP
    Member chesterb's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Depinde ce router aveti. Nu e vina PS4/PS Vita.
    pe direct link se conectează la ps4 direct fără a mai fi nevoie de router.

  13. #8253 SP
    Member Emeraldu's Avatar
    Quote Originally Posted by Darku View Post
    Primul joc e Tomb Raider (nu l-am incercat pe PS3 sau PC, deci e prima experineta TR) care l-am luat. Ca un mare fan Uncharted mi-au sarit creerii cand am jucat TR, superb joc si superba consola.
    Mie mi s-a parut peste Uncharted (am jucat 2-ul si 3-ul pe PS3). Uncharted 2 are 9.90 de la mine si TR 9.99999
    Felicitari pt consola, sa o stapanesti sanatos si sa-ti iei si Xbone acum ca sa poti juca 'The rise of the Tomb Raider' in iarna 2015 )

  14. #8254 SP
    Junior Member Hawkeye1103's Avatar
    Quote Originally Posted by legokid220 View Post
    Simplu, frate, piesele din el se pot descentra... in special coolerul de racire..
    Dar asta se intampla doar daca o tot muti din zi in zi... si nu vorbesc de mutat din sufragerie, in dormitor...
    Transportata dintr-un oras in alt oras ... etc. Mie mi s-a intamplat cu 2 laptopuri... mi s-a stricat racirea, iar placa de baza la fel, putin descentrata din locul ei.
    Asta din experienta mea... avand in vedere ca tu tot bagi si scoti cablurile ... in scurt timp ti se va uza porturile mai redepe de cat crezi .
    Acum tu poti crede ce vrei si poti face ce vrei cu ps4 tau...
    Nu are ce sa se descentreze asta cu descentrat e bomboana de adormit copii. Nu se descentreaza nimic sunt prinse in suruburi fix, nu este nimic mobil la un cooller de laptop sau calculator care se poate descentra.
    Cat despre alte piese care au mai fost mentionate in acest thread: Hardurile moderne au spatiu special de repauz pentru capul de citire. In momentul cand hard-ul nu este folosit se retrage capul acolo si asteapta sa intre in functiune (capul este blocat acolo, nu se poate misca) Alte harduri mai pricopsite au accelerometru in ele, acesta simtind miscarile bruste si parcand capul de citire pana sa se intample ceva. In termeni mai simpli capul se retrage in timpul de cand ti-a cazut tie laptopul din mana pana a atins pamantul.

    Caderile si socurile torsioneaza in schimb placa de baza a unui laptop si sau consola aceasta din urma putand suferi de la conexiuni rupte intre GPU/CPU si placa de baza ( care se pot repara cu reball/reflow) pana la defecte fizice la placa de baza. Asa ca protejati-va jucariile

  15. #8255 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by chesterb View Post
    pe direct link se conectează la ps4 direct fără a mai fi nevoie de router.
    Pe direct link nu trebuie sa gafeze intradevar.

  16. #8256 SP
    Junior Member svasilescu's Avatar
    Cablez si decablez console zilnic. Ce-i drept, sunt mutate pe distante de cativa metri. Mufele la fel de greu ies, chiar si dupa 4-5 luni. O solutie ar fi sa nu mai scoti cablul din consola, ia-o cu tot cu fir si incolaceste-l langa consola.

  17. #8257 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  18. #8258 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    Salut ,

    La randul meu cum multi de aici au facut asta deja , tocmai mi-am vandut PS3-ul , dispun de banii de PS4 , si desi in weekend emag si media galaxy au avut preturi de 1599 la PS4 , ceva m-a oprit din achizitie .

    Ce m-a oprit sunt stirile despre revizia ce va apare in Q4 undeva sf de noiembrie .

    As dori sa stiu si eu daca detineti informatii mai multe despre CUH 11XX deja patentata in indonezia . Precizez ca toate consolele actuale sunt CUH 10XX ( xx codul regiunii pt care sunt facute )

    Teoretic aceasta revizie ar schimba doar wireless-ul si inca ceva , dar se pare ca s-a intervenit si la componente , pt racirea lor , chiar si controrelele si-au schimbat voltajul am inteles de la 3,70 la 3,65 - chestie care se pare ca ducea la proasta functionare a consolelor prin incalzirea excesiva .
    Si diminueaza bug-ul playstation 4 blue light of death .

    De asemenea erau rumors despre echiparea noii editii de PS4 cu un hard de 1 tera .

    Multumesc frumos pt orice informatii oferite . Apreciez anticipat

  19. #8259 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Pana nu e oficial Sony , nu ne putem pronunta....si nu am auzit ca ar schimba ceva din ce ai zis tu in afara de hard.

  20. #8260 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Poti sa iti cumperi linistit consola de pe acum. Rata de defectiune eate una incredibil de mica, daca mergi dupa principiul asta.....poti cumpara o consola cu "noua" revizie si sa o iei defecta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts