Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 632 of 903 FirstFirst ... 132 532 582 622 630 631 632 633 634 642 682 732 ... LastLast
Results 12,621 to 12,640 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #12621 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Se întâmplă chestii ciudate pe la tine
    Nu știu ce să mai zic. Eu de când am din nou un 360 am numai probleme, dar nu mă plâng pt ca am stat pe contul de Live al unui amic
    Încă o chestie și nu ma refer la tine, în general aici pe forum. Știu, mă repet, PSN e o mizerie, mentenanța, viteza groaznică de download, revoluție, miting. De ce nu se revoltă lumea din tabăra cealaltă nu știu. Live-ul pt mine e în aceeași oală începând din acest an. Nu ma interesează ca a fost ok în trecut. Eu va rog să fiți fair, iar când aruncați cu pietre, pe bună dreptate și sunt total de acord, uitați-va și în curtea vecinului, e inundație și acolo. Nu vorbesc din auzite, trăiesc chestia asta și mă gândesc cu groază ca în iarna mă voi enerva de două ori mai mult.

    PS:
    Attachment 255188
    weekend-ul asta m-am jucat cam intr-una si nu a fost nici o problema cu live-ul. nu se revolta nimeni pentru ca se intampla destul de rar sa pice live-ul iar cand pica nu dureaza mai mult de o ora sa isi revina. Cel putin asta e experienta mea dupa 2 ani de X1.

  2. #12622 SP
    Member luciteck's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Mai fac o incercare.
    @lucitek, ai folosit pe consola ta vreodata un cont al unui amic?
    Nu. Am 2 conturi, unul de UK si unul de RO. Cel de UK e setat primary si are PSplus.

  3. #12623 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by dan1703 View Post
    Ce setari mai stiti pe langa dns de google sa mearga mai binisor downloadu? Sta bo3 de ieri si abia a ajuns la jumate
    Totul pe automat, mai putin MTU, pe care il setezi manual la 1450, 1473 sau 1492. Mie îmi merge foarte bine acum cu 1450, luna trecută cu 1473. Vezi și tu care îți da viteza mai bună. După ce descarci treci înapoi pe automat. Nu e bine să lași MTU modificat pt ca vei avea probleme în jocurile MP.

  4. #12624 SP
    Member dan1703's Avatar
    Mersi mult

  5. #12625 SP
    Member luciteck's Avatar
    Ok, s-a terminat si cu mentenanta, routerul meu e in continuare banat pe PSN. Se pare ca odata cu PS4 mai trebuie sa schimbi si un router din cand in cand, ca asa zice Sony Restul suferinzilor (aka aia 4-5 care suntem aici), ceva noutati?

  6. #12626 SP
    Member galagan90's Avatar
    http://giant.gfycat.com/DistortedSmugHammerkop.webm Iertati deranjul, am o contradictie cu un prieten, eu am afirmat ca acest filmulet e in cel mai rau caz un Cinematic pentru un joc, in niciun caz un joc, poate la urmatoarea generatie sa vedem asa ceva. Ce e pana la urma ?

  7. #12627 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Driveclub pt PS4

  8. #12628 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Glumești, nu? E DriveClub pe PS4 jocul ăsta arată fantastic

  9. #12629 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by luciteck View Post
    Ok, s-a terminat si cu mentenanta, routerul meu e in continuare banat pe PSN. Se pare ca odata cu PS4 mai trebuie sa schimbi si un router din cand in cand, ca asa zice Sony Restul suferinzilor (aka aia 4-5 care suntem aici), ceva noutati?
    Ia un router capabil.

    eu n-am mai avut probleme cu psn-ul de prin...decembrie cred , cand au hecarit aia reteaua.

  10. #12630 SP
    Member luciteck's Avatar
    Pai dacă gigabit și dual band nu e capabil.... Nu e vb de router. Dacă a mers un an jumate fără probleme inclusiv cu PS4 și acum fără sa schimb nimic nu mai merge doar conexiunea cu PS4, in rest toate consolele si deviceurile functionand normal, tu cine crezi ca e de vina? :-)

  11. #12631 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by galagan90 View Post
    http://giant.gfycat.com/DistortedSmugHammerkop.webm Iertati deranjul, am o contradictie cu un prieten, eu am afirmat ca acest filmulet e in cel mai rau caz un Cinematic pentru un joc, in niciun caz un joc, poate la urmatoarea generatie sa vedem asa ceva. Ce e pana la urma ?
    Chiar asa arata driveclub, chiar mai bine decat in filmuletul tau.

  12. #12632 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Ai încercat cu alta consola la router ul tau sau alt router la consola ta ?

  13. #12633 SP
    Member luciteck's Avatar
    Asta urmeaza. Sunt 99% sigur ca asa va functiona in ambele cazuri.

  14. #12634 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Update: a venit un amic cu routerul său la mine și l-am probat. Nu numai că se conectează instant dar are și viteză de 3 ori cât aveam eu cu routerul meu. Probabil de când nouă celor cu probleme ne-a picat accesul la PSN Sony au schimbat ceva protocoale pe acolo și unele routere nu au suportat noua schimbare. O sa îmi iau un router nou probabil după ce trece o nuntă ce o am marcată în calendar peste vreo 2 săptămâni. Până atunci "praise the Sun" că există jocuri pe disc și jocuri singleplayer.

  15. #12635 SP
    Member dan1703's Avatar
    Eu am o casa de vacanta unde am un router de 100lei tp link(suport 300mb si net de 50mb in regim rural) si acasa la bucuresti pe net de 1gb de rds cu router asus de 6mil se comporta la fel...

  16. #12636 SP
    Member musat's Avatar
    Quote Originally Posted by dan1703 View Post
    Eu am o casa de vacanta unde am un router de 100lei tp link(suport 300mb si net de 50mb in regim rural) si acasa la bucuresti pe net de 1gb de rds cu router asus de 6mil se comporta la fel...
    La fel de bine sau de rau?

    ---------- Post added 24-08-2015 at 20:08 ----------

    Si au aparut jocurile pe septembrie:


    Pe PS4 sunt de TOATA JENA..... Urat!

  17. #12637 SP
    Member dan1703's Avatar
    De rau...cateodata chiar mai bine pe routeru ieftin...

  18. #12638 SP
    Junior Member alinnitu's Avatar
    In cazul meu, pe ps3 se conecteaza fara probleme la psn, pe ps4 am mai bine de o saptamana de cand nu merge..am acelasi router la care azi am updatat firmware => nicio schimbare

  19. #12639 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Bataie de joc, profita de faptul ca trebuie sa platim pentru multiplayer si ne dau toate prostiile de jocuri (eu unul asa le consider).....daca era multiplayer fara plata ca la ps3, nu imi luam ps plus pe ps4 deloc...
    Oricum ar fi, nu prea e frumos ce face Sony...devin putin nemultumit de ei...jocuri slabe pe ps+, viteza mica de download, erori dese la PSN, lag in multiplayer....etc...
    Daca nu avea exclusivitatile bune si preaiubitul Uncharted, cred ca schimbam tabara de mult...cred ca doar aici exceleaza Sony...ca in rest e grav...

  20. #12640 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu sper sa termine cu testarile dupa update, pana atunci sunt nevoit sa scot routerul cand ma joc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4278 Last Post: 14-05-2024, 10:01
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 992 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts