Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 101 of 214 FirstFirst ... 51 91 99 100 101 102 103 111 151 201 ... LastLast
Results 2,001 to 2,020 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #2001 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Până nu anunță Microsoft prețul, Sony nu o vor face nici ei. Poate sa se facă noiembrie și tot nu vor anunța nimic.

  2. #2002 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Vad ca a avut dreptate asta, legat de prețurile xbox, cu precizarea ca prețul pentru S este trecut în alt tweet. Sa vedem acum Sony

  3. #2003 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La ce anume te referi? Daca intru pe linku ala ma duce la data de lansare, care este 26 Nov si 27 Nov.
    Attached Images Attached Images screenshot-2020-09-08-10.27.19.png

  4. #2004 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pe 18 august are un tweet cu prețurile celor 4 console cu mențiunea ca scrisese greșit prețul pentru XSS. A modificat însă un pic mai jos cu un alt tweet.
    Attachment 289466Attachment 289467

  5. #2005 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    @Espiritus Pai cam avem preturile
    https://www.thurrott.com/games/xbox/...ies-s-revealed
    Microsoft apasa destul de tare cu 300 $ pentru varianta digital
    Sony va trebui sa fie tot pe acolo....... daca vor sa ramana copetitivi, nu cred ca o sa sara de 500 $

  6. #2006 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Diferenta este ca Series S nu este Series X fara unitate optica.
    Series S este un One X putin mai puternic si fara unitate optica.

    Pe cand PS5-urile sunt identice dpdv hardware, cu sau fara unitate optica.

  7. #2007 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    screenshot_20200908-120722_twitter.jpg

  8. #2008 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Acum da, se vede
    Hai ca am banutii pregatiti pentru consola.Doar sa dau preorder

  9. #2009 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    La cat intarzie Sony e posibil ca pretul sa fie mare, $500 varianta digitala si $600 cea cu disc la fel cum a fost cu PS3.
    Eu inca sper ca varianta cu disc sa fie 500 de euro desi oricum o cumpar, ce naiba am dat 670 de euro pe tableta si nu dau 600 de euro pe consola?

  10. #2010 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt sanse foarte mari ca odata cu pretul oficial al Xbox, Sony sa vina cu ceva putin sub - deci sa vedem un 450-480$, desi sincer, cel mai probabil va fi tot 500$.

  11. #2011 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dupa anunțul de azi, 400 și 500, aproape imposibil sa fie mai mult din moment ce XSS și XSX sunt 300, respectiv 500

  12. #2012 SP
    Junior Member Draqullla's Avatar
    am tot citit, dat subscribe, urmarit topicul din umbra....

    eu zic asa - xbox series S - 299dolari, series X 499dolari
    avand in vedere faptul ca suntem in romania - deci transformam dolarii in euro

    in ceea ce priveste comparatia actuala ps4pro/ xbox x - la specificatii hardware si pret, am o banuiala ca daca xbox-ul o sa fie 499euro, ps5 cu optical drive o sa fie 469/479euro, iar ps5 digital ori 399 ori 419euro

  13. #2013 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    De data asta cred ca o sa ia Microsoft cascavalul daca iese XSS la 300.Nu cred ca Sony poate sa concureze la pretul asta.Si daca o sa fie o diferenta de +100 la Sony multi o sa intoarca capul.
    La varianta full nu cred ca iese Sony mai jos de 450.Concurenta buna aici din partea Microsoft cu 500.
    Nu uitati ca e si Nvidia cu placa 3700 la 500 aici si chiar conteaza.
    Multi sunt pe ganduri,sa iau oare o placa Nvidia pentru PC si la anul consola.
    Si asa nu sunt multe jocuri la lansare....

  14. #2014 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cum adică dacă, a fost anunțat prețul oficial. Avem și topic aici pe forum

  15. #2015 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Bine, il scot pe daca O sa vanda ca painea calda la 300
    Concurenta e un lucru minunat ....

  16. #2016 SP
    Junior Member Draqullla's Avatar
    astia de la nvidia cu ale lor rtx30xx series - vor rupe piata pentru PC-uri si concurenta lor. Vor exista o multime de placi din serie 10xx sau rtx20xx care nu-si vor justifica pretul pe raft. Dar asta e pentru PC.

    pt console - iei una si o tii pentru 4-5-6ani. Unii nu vor sa se complice in asamblari componente, drivere si siteme de operare, vor doar plug & play, confort in fata unui TV cu diagonala mare pe canapea.

    Am baiat de 4ani, in 2-3ani o sa aiba user la consola (nu scap/ sunt constient - deja are pagina lui de aplicatii cu Tom Cat pe Iphone cu timp limitat), credeti ca la 6-8 ani o sa aiba problema de 4k 120hz sau frame rate-uri constante etc? Sunt foarte multi care joaca jocuri basic (gen - fall guys, rayman, jak & daxter) unde grafica coloristica si gameplay-ul bate framerate-ul. Am amici cu pustani de 7-9ani care rup fortnite-ul de cca 1-2ani si nu se plang de framerate-uri... ii intereseaza sa le "mearga" jocul pe consola.

    Problema e la noi astia mai vechi - cei care am avut PC (facut adeseori din componente pe bucati), am trecut la consola si am ramas cu cerintele referitoare la grafica si FPS. Eu unul inchid ochii la unele minusuri - sunt multumit de consola, stiu ca joc fara sa caut specificatii sau tweak-uri ca sa functioneze.

    + are dreptate chynagods - la lansare nu avem multe jocuri ps5 only create pt performanta consolei. Abia acum au scos untul din ps4 pro - cu TLOU2 si dupa 4ani de la lansare, de unde si argumentul meu e ca iei acum ps5 - jucam jocuri de ps4 cu tweak soft pt ps5, iar valoarea lui adevarata o vedem undeva prin late 2021, early 2022 daca vor fi developeri interesati sa-si optimizeze produsul

  17. #2017 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cașcavalul se împarte generația asta în mod aproape egal. Un lucru este clar, Sony nu o sa mai domine cum o face acum.

    Microsoft vine cu doua prețuri bune, 299 și 499, Sony va strecura PS5 Digital între cele doua, la 399.

    Cred ca cei care merg pe varianta digitala o sa incline totuși către PS5, diferența hw fiind destul de mare pentru doar 100 de euro.

    Oricum, e loc pentru fiecare la masa, mai ales acum când și Nintendo o sa vina cu Switch 4k

  18. #2018 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Conteaza mult pretul la console pentru majoritatea se pare, Sony au vandut bine in primi 3 ani pentru ca a fost mai ieftina, jocurile bune Horizon, God of War, TOLU Part II, Tsushima le-au scos dupa 4 ani de la lansare.


    Daca Microsoft vine cu XSS 300 și XSX 500 euro iar Sony vine cu PS5 digital la 500 iar varianta cu disc la 550/600 e clar.
    Anuntau de mult pretul daca era 400 varianta digitala si 500 cea cu disc.


    Draqullla consolele au fost salvate de variantele imbunatatile PS4 Pro si One X pentru ca variantele de baza sunt praf in jocuri nu sunt in stare sa ofere nici macar 1080p la 30 de fps-uri adica minimul decent ca sa de poti bucura de un joc fara blocaje.


    Consola pentru mine e un PC mai ieftin si mai limitat care a trecut de doua generati la arhitectura X86 iar mai nou trece si la SSD ca mediu de stocare. Ea vine in completarea desktop-ului si nu are cum sa il inlocuiasca atat timp cat nu ai mouse iar pe partea de RTS/TBS/FPS e praf din lipsa de jocuri si a mouseului.



    PS.Am un PC si 4 console.

  19. #2019 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Nu inteleg de ce tot comparati PS5 digital cu XSS.
    Nu avem specificatiile oficiale pentru XSS momentan.



    Daca ne luam doar dupa zvonuri, XSS ar fi sub ONEX ca performanta. Daca e adevarat, cui ii pasa ca e 299 ? Pai daca vine PS5 digital la 399 (care e identic cu PS5, mai putin disc drive-ul, nu e logic ca mai pui 100 si iti iei 10.3TFLOPS si super SSD ?
    *Daca insa va fi pozitionata intre ONEX si XSX, imi retrag cuvintele.

    Nu e de ajuns ca piata consolelor e super fragmentata acum? Developerii sunt fortati sa scoata titluri cross gen o perioada de timp, si asta va trage in joc jocurile next gen. Acum trebuie sa-ti optimizezi jocul pe 6 console (One, OneX, PS4, PS4 Pro, XSX, PS5). Chiar mai era necesara si a 7-a ?

  20. #2020 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cu ce au venit dupa 4 ani? Consola s-a lansat in 2013 si TLOU2 si Tsushima au iesit in 2020

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 101 of 214 FirstFirst ... 51 91 99 100 101 102 103 111 151 201 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts