Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 151 of 214 FirstFirst ... 51 101 141 149 150 151 152 153 161 201 ... LastLast
Results 3,001 to 3,020 of 4274

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #3001 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Nu este exagerat, fara critici nu se aduc imbuntatiri. In plus as fi crezut ca cei de la sony au realizat pana acum ca nu ne place plasticul lucios este deja a 3-a generatie in care me baga pe gat acel gloasy glossy, numai ca apoi sa vina cu platic mat la urmatoarea iteratie. Incep sa cred ca ne troleaza.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #3002 SP
    Member clax_117's Avatar
    Cu totii stim ca pot fi constructive criticile, dar totusi ar trebui sa le deosebim de hate-ul ieftin cu care multi arunca in PS5.

  3. #3003 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Din istoricul Playstation de pana acum, o sa apara dupa un timp o versiune mai mica si cu un alt design. Cine e nemultumit de cum arata acum, poate sa astepte.

  4. #3004 SP
    Junior Member ReedV's Avatar
    Bugsnax e free sau, pentru comentatori, fara costuri suplimentare pentru membrii PS Plus pe PS5 pana in ianuarie 2021. Nu forteaza pe nimeni sa upgradeze de la PS4 insa aparent acestia sunt lasati in urma din ce in ce mai mult desi platesc acelasi tarif de PS Plus.

  5. #3005 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Nu stiu daca s-a mai postat, dar se poate comanda gratuit adaptorul pentru PS Camera de aici:

    https://global.support.playstation.c...language=en_US


    Trebuie sa introduceti serial number-ul de pe spatele PSVR Processor Unit si sa introduceti o adresa de livrare.
    Eu nu am reusit, imi spune: "Oops! Something went wrong. Contact PlayStation Support by calling 800-345-7669."
    Nu am gasit niciun link pentru EU/RO. Cred ca momentan e US only.

    EDIT! Linkul acesta merge, eu am dat comanda
    https://camera-adaptor.support.playstation.com/en


    About your request

    Your request for a PlayStation®Camera Adaptor has been received.

    We will contact you again about the status of your request. If granted, shipments are expected to begin around mid-November 2020.

    Make sure you check out our in-depth FAQ to find out more about using the PlayStation Camera Adaptor: https://playstation.com/camera-adaptor-faq

    We sincerely thank you for being a loyal PlayStation®VR owner.

    Regards,
    The PlayStation Team

  6. #3006 SP
    Member fdkenzo's Avatar



    Pai unde vezi Link? Este un video!
    In plus scrie destul de clar “hands on”, cred ca oricine vede ce este in acest video. Cat despre punerea unor link-URI fara a specifica ce se afla acolo, da, ai dreptate. Insa acum nu e cazul...

  7. #3007 SP
    Member Syni's Avatar
    Care e rostul postării acestor link-uri fără o ușoară descriere a ceea ce se prezintă ? E pur și simplu aiurea sa îți vina notificări și când deschizi vezi un link sec....


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  8. #3008 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by ReedV View Post
    Bugsnax e free sau, pentru comentatori, fara costuri suplimentare pentru membrii PS Plus pe PS5 pana in ianuarie 2021. Nu forteaza pe nimeni sa upgradeze de la PS4 insa aparent acestia sunt lasati in urma din ce in ce mai mult desi platesc acelasi tarif de PS Plus.

    Da, e cam aiurea pentu cei cu PS4 dar ei tot primesc 2 jocuri care eu le consider foarte bune.
    Deci nu se poate spune ca primesc mai putin ca in trecut.
    Bugsnax e doar un extra pentru utilizatorii PS5, asa cum e si PS Plus Collection.

  9. #3009 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Clubul PlayStation 5

    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post

    Pai unde vezi Link? Este un video!
    Din tapatalk apare doar scris "Youtube video". Astfel ca daca nu este si scris ceva, trebuie sa dai click daca vrei sa vezi ce-i acolo. Deci un text, orice, chiar si doar numele video, ajuta


  10. #3010 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    PS5's New DualSense Haptics Are Seriously Impressive

    We've had some hands-on time with the PlayStation 5's controller, the DualSense, and the pack-in demo Astro's Playroom. And we're impressed. Like, really impressed. The haptic feedback, adaptive triggers, and microphone could open up some amazing gameplay possibilities.


  11. #3011 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by HD-report
    Sony is releasing a batch of eleven 4k Blu-ray titles under the banner “PS5 4k Movie Essentials” starting on Dec. 1, 2020. The new editions are essentially re-releases of previous UHD BD titles but with new slipcovers, intended to market the upcoming PlayStation 5 consoles that are capable of UHD BD playback.

    Among the 4k Movie Essentials are the blockbusters Spider-Man: Far From Home, Spider-Man: Into the Spider-Verse, and The Fifth Element, as well as popular Sony films Baby Driver (2017), Hellboy (2004), Pineapple Express, Underworld (2003), Venom, and Zombieland: Double Tap. This year’s releases Bad Boys For Life and Bloodshot are also part of the 4k Movie Essentials series.

    All of the Sony titles are combo editions that include a 4k Blu-ray, Blu-ray and Digital Copy (redeemable with Movies Anywhere partners). The Digital Copies will be available in 4k/HDR/Dolby Atmos from most movie streaming services such as Apple TV, FandangoNow, Vudu, and of course Movies Anywhere.

    Each title in the PS5 4k Movie Essentials series is currently priced $30.99 on Amazon (see the cart below for updates and availability).
    Sony’s PS5 4k Blu-ray Movie Essentials Releasing in December | HD Report
    Attached Images Attached Images p5-4k-blu-ray-movie-essentials-3up-1280px.jpg

  12. #3012 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai ca sunt chiar curios cine se apuca (din nou) de achizitionat filme pe BluRay...

    ---------- Post added 30-10-2020 at 09:08 ----------

    Mda, facusem si eu precomanda la niste faceplate-uri pt. PS5. I-a inchis Sony. Cica nu le-a convenit numele... So, website down.

  13. #3013 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Cum se zbate saracul controller .



  14. #3014 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E amuzant de privit, dar e cam ciudat. Pare un motoras care opune rezistanta, dar era vorba sa fie un electromagnet/arc cu tensiune variabila.
    Daca e motoras, se poate strica foarte rapid

    Ramane sa vedem cand il desface cineva.

  15. #3015 SP
    Junior Member Mausika's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    E amuzant de privit, dar e cam ciudat. Pare un motoras care opune rezistanta, dar era vorba sa fie un electromagnet/arc cu tensiune variabila.
    Daca e motoras, se poate strica foarte rapid

    Ramane sa vedem cand il desface cineva.


    Minutul 4


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #3016 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte bine facut video si explica foarte bine. Deci pana la urma chiar este asa cum au zis, ceea ce va fi cu adevarat game changing

    Sa vina mai repede precomanda aia ca sa simt si eu

  17. #3017 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Sony expands accessibility options with PS5, including ability to turn off haptics


    In a new blog post, Sony said PS5 would also offer a voice dictation feature to quickly input text without the use of a virtual keyboard, along with button assignments, closed captions and options to hear on-screen text, or have text messages spoken out loud to other party members.

    These features will now support multiple languages on PS5 globally, Sony added, and it’s also adding support for colour correction which allows users to manually adjust colour.

    In addition, PS5 players will be able to reduce or disable the force of haptic feedback and adaptive triggers on the DualSense wireless controller.

    As well as its work on accessibility features, SIE established ABLE@PlayStation for its employees earlier this year, which is described as “an accessibility and all abled inclusion-focused employee network.”

    The firm said that ABLE was built to ensure accessibility and disability inclusion for its employees and the community. The employee network also focuses on emotional health awareness, supporting the fight against chronic illnesses.

    https://www.videogameschronicle.com/...n-off-haptics/

  18. #3018 SP
    Junior Member Mausika's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Foarte bine facut video si explica foarte bine. Deci pana la urma chiar este asa cum au zis, ceea ce va fi cu adevarat game changing

    Sa vina mai repede precomanda aia ca sa simt si eu
    Exact, este primul om care a incercat sa arate prin video ce poate face noul controler ( faptul ca vibratia putea reproduce modul in care se invarte acel ventilator din joc) pentru mine a fost incredibil. Eu personal nu aveam nevoie de 4k 8k 120fps timp de incarcare mult mai rapid, era de ajuns ce aveam pe PS4, dar imi doream de la "NextGen Console" ceva diferit, un lucru care comunica (feedback) cu jucatorul. Sony a inteles parțial acest lucru,mecanica de joc pe care o poate aduce un vibrat diferit sau un motoras care opune rezistență (feedbackul despre care vorbeam) este defapt pentru mine next gen si nu consola in sine. Acum ține de developeri sa produca jocuri care se pot folosi de aceste unelte noi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #3019 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da. Totusi nu este chiar totul roz cu acest sistem pe care l-au implementat, chiar daca se va simti misto si sunt mega excited sa pun mana pe el.

    Faza e ca dintre toate modurile posibile, asta e literalmente cel mai prost pentru ca efectiv te opui unui motor. O sa vedem in timp si cum e reliability, sigur ei au testat si au ajuns la concluzia ca e suficient de rezistent ca sa lanseze asa ceva.
    In practica oricum nu va merge permanent, ci doar foarte ocazional.

  20. #3020 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Mie treaba asta imi aminteste de 2006 cand citeam cateva articole prin Level, parca, cum ca SixAxis ar fi ceva revolutionar, cum ca prin motion control s-ar putea trece anumite granite ale controlului si alte exagerari similare. A fost o mare porcarie, am si acum cosmaruri din Killzone cum trebuia sa armez acele bombe prin miscarea total inutila a gamepad-ului.
    Gimmick inutil folosit la primele jocuri lansare, a mai aparut la cateva jocuri lansate in timeline-ul PS3-ului insa nimic memorabil, nimic util, nimic in plus fata de ceea ce puteai face cu analog stick.

    Pe urma a urmat perioada 2013 cand trebuia sa folosim mizeria de touchpad, va amintiti miscarile acelea imprecise pentru zipline sau asistentul acela din Killzone? se puteau face foarte simplu dintr-un buton si experienta era mai precisa si mai placuta.
    Gimmick inutil folosit la primele jocuri lansare, a mai aparut la cateva jocuri lansate in timeline-ul PS4-ului insa nimic memorabil, nimic util. Toata partea aceea cu touchpad este folosita acum ca un simplu buton si atat.

    La fel mi s-a parut si gimmick-ul cu motorasul din tragaciul gamepad-ului de Xbox. Folosesc in mare parte Xbox Elite Series 2 insa am dezactivat complet acele motorase din setarile lui, mie imi stricau experienta de joc, nu era nimic imersiv, era doar o senzatie neplacuta cand trageai, preferam sa pastrez vibratiile clasice ale gamepad-ului.
    Am tras cu arme de foc serioase, inclusiv AK47, the real one, in Rusia, reculul il simti la umar / podul palmei, nicidecum la deget.

    Eu sunt sceptic in legatura cu aceste tehnologii din tragaci insa tot sunt curios sa vad cum il simt. Consider ca foarte mult se rezuma la developeri, daca ei cred in treaba asta si chiar este o tehnologie buna, toata lumea este fericita. Insa daca nu, cred ca va fi un tech demo dragut pe care il vei arata prietenilor cand vor veni la tine si vor sa vada ce poate PS5 iar in doi ani va fi uitat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 151 of 214 FirstFirst ... 51 101 141 149 150 151 152 153 161 201 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts