Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 51 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast
Results 321 to 340 of 1001

Thread: Games with Gold

  1. #321 SP
    Member Sir Dinu's Avatar
    Incearca de pe tel cu alt browser. Cu chrome nu mi a mers. Mi a mers cu puffin. Si vezi sa intri pe site de us sau uk pe ce ti contul. Ca mie mi pe us si intram din gredasala si pe uk.

  2. #322 SP
    Junior Member kazakiok's Avatar
    Gata am reusit cu Puffin,dupa cate am vazut browseru foloseste un fel de VPN si te vede ca ai fi din US,nu m-am gandit ca am VPN cumparat si pot sa-l folosesc data viitoare.Ms mult

  3. #323 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Yo nu reusesc sa iau Dungeon Siege III de nicaieri Voi cum ati reusit ? Cum setez un VPN diferit din Puffin ?

  4. #324 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Foloseste tunnelbear. Il activezi, intri pe browser si va functiona.

  5. #325 SP
    Junior Member kazakiok's Avatar
    Doar descarci aplicatia Puffin Browser si intri de pe ea pe xbox.com,te loghezi dai search Dungeon Siege 3 si o sa-ti apara de xbox one si de xbox 360,dai la 360 si o sa vezi ca-i free acolo si dai download to my xbox 360 si ar trebui sa-ti mearga ca a incercat si un ptieten acum varianta asta si a functionat perfect.

  6. #326 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Incerc acum cu el, dar e cam dubios ca nu merge de la work, unde am IP de US. Chiar am primit mail de la Microsoft ca mi-a fost accesat contul din US. Deci sigur e de US IP-ul.

  7. #327 SP
    Junior Member kazakiok's Avatar
    Asa iti apare pt ca browseru ala te ajuta,sa te vada ca ai fi din US

  8. #328 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stiu cum functioneaza un VPN si ce face, dar nu merge. Am incercat si cu Puffin, din nou, dar si cu TunnelBear si tot la fel. Primesc asta la toate incercarile, inclusiv de pe PC "Your purchase cannot be completed at this time. Please try again."

  9. #329 SP
    Junior Member kazakiok's Avatar
    Ciudat fiindca mi-a mers mie si unui prieten,vezi cum zice si Sir Dinu,sa nu ai pe uk si sa intri pe us sau invers.Eu am setat pe US consola.

  10. #330 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ah, eu am contul de Xbox pe UK. Sa incerc cu VPN de UK ?

  11. #331 SP
    Junior Member kazakiok's Avatar
    Nu stiu cum e mai exact cu UK,presupun ca trebuie sa te duci la uk store nu pe us,poti sa incerci si cu uk vpn,da de preferabil sa te muti pe us pentru ca sunt preturile mai mici si taxele la fel(in caz de vrei lasi un mesaj pe privat si te ajut)

  12. #332 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu am de gand sa ma mut pe US. Cumpar rar jocuri digitale si cand o fac, iau xbla-uri la reducere. Dubios e ca am putut sa iau absolut orice alt joc din trecut, care a fost oferit la Xbox Live Gold de X360, doar prin xbox.com de pe PC, fara VPN si alte nebuneli.

    Nici nu ma mai obosesc. Oricum nu ma pasioneaza jocul. Dar e pacat sa nu pot profita de ceva gratis, ce mi se cuvine.

  13. #333 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Nici eu nu pot să-l iau (am încercat de pe telefon), cont US.

    Am sa încerc mai târziu cu alt browser sau pe pc cu vpn de US..

  14. #334 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Eu sincer credeam ca odata ce vor lansa b.c. jocurile de 360(compatibile) vor aparea in meniul consolei la games with gold.

  15. #335 SP
    Member solaru's Avatar
    mie mi-a mers pe comp - xbox.com - cont US. am folosit tunnelbear doar ca sa fac buy. In momentul in care m-am conectat la VPN trebuia sa am browserul inchis, posibil sa fie nevoie de golire cookies, etc. din browser. altfel primeam aceeasi eroare.
    dupa conectare la VPN,am deschis browserul, mers pe xbox.com (US), buy, confirm si gata.
    apoi a aparut pe XOne la "ready to install".
    partea buna e ca pe Xone nu e region locked ca pe X360 - nu e nevoie de VPN ca sa faci download.
    si merge

  16. #336 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Confirm. Am incercat acum din Edge de pe Xbox One si merge fara probleme

  17. #337 SP
    Junior Member 2dor91's Avatar
    Mie mi-a mers cu puffin, conectat la net cu 3g si nu wireless. la modalitate de plata cu paypal, cont US. Multumesc pentru sugestii.

  18. #338 SP
    KMZ
    Junior Member KMZ's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Confirm. Am incercat acum din Edge de pe Xbox One si merge fara probleme
    Ai facut ceva special? Ca mie tot nu-mi merge nici asa. Am cumparat un joc de 360 compatibil cu BC si ala a mers luat.

  19. #339 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Absolut nimic. Dupa ce am incercat de 3-4 ori prin VPN-uri, am ajuns acasa, am deschis Internet Explorer (Edge), m-am logat pe xbox.com, am dat la Xbox Live Gold si am dat download.

  20. #340 SP
    Member flamer's Avatar
    https://store.xbox.com/en-GB/Xbox-On...d-1780d4d0c464

    Sent from my LG-V400 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 51 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast

Similar Threads

  1. Games with Gold By RonanN1 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 978 Last Post: 08-02-2021, 17:15
  2. Games with Gold - Xbox 360 By iry in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 238 Last Post: 10-02-2016, 11:24
  3. Pronosticuri FREE GAMES with GOLD By eneea in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 29 Last Post: 17-10-2014, 22:43
  4. Xbox 360 "Games with Gold" in Romania By CodrinMarius in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 5 Last Post: 19-02-2014, 19:25
  5. Detalii despre promotia "Games with Gold" By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 27 Last Post: 02-08-2013, 14:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts