Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 898 of 1175 FirstFirst ... 398 798 848 888 896 897 898 899 900 908 948 998 ... LastLast
Results 17,941 to 17,960 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #17941 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by ilort View Post
    megamind03 pai da din tv contrastul la maxim si lumina

    ---------- Post added 04-11-2012 at 07:28 PM ----------

    vedeti ca merge si pe hardul ps3,eu le vad chiar si 3d pe el iti trebuie programe ,daca vreti le enumerez
    Ai consola modata? Daca nu, chiar sunt curios cum vezi filme in format .mkv. In afara de faptul ca poti sa le "schimbi" formatul cu alt program si ai nevoie de pc performant(mkv2vob, s.a.)

  2. #17942 SP
    Junior Member ilort's Avatar
    ---------- Post added 04-11-2012 at 07:58 PM ----------

    [/COLOR]Cel mai usor este cu umile encoder,setat pe profilul ps3 lasata rezolutia originala a filmului lasat si frame si selectat primul codec ,pe urma cu ajutorul ps media server vezi folderul in care este filmul facut si dat copy pe ps3,titrarea trebue sa fie denumita la fel ca a filmului inainte sa intre inprogra,nu am consola modata iar pc trebuie sa aiba cerinte ok ca sa ruleze bine adica vreo o ora jumate filmul.

    ---------- Post added 04-11-2012 at 08:21 PM ----------

    Umile Encoder Video Review - Umile Encoder Video Trailer - Umile Encoder Screenshots

  3. #17943 SP
    Junior Member mihaimmn's Avatar
    daca am cont de psn pe uk ...si cumpar un joc din Ro...pot sa joc online cu useri din toata lumea cineva zicea ca "ai nevoie de un cont PSN corespunzator zonei jocului pentru activarea ONLINE KEY "

  4. #17944 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Jocurile din RO sunt zona 2 , deci poti juca pe cont UK

  5. #17945 SP
    Member paulone's Avatar
    nu si-a pus nimeni vreodata intrebarea de ce jocurile nu sunt subtitrate si in romaneste? macar unele dintre ele....am vz.in poloneza, ceha, etc.da in romana deloc...

  6. #17946 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    compara vanzariile de jocuri din tariile mentionate de tine si Romania si vei afla....dar e mai bine asa..mai inveti engleza

  7. #17947 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    nu si-a pus nimeni vreodata intrebarea de ce jocurile nu sunt subtitrate si in romaneste? macar unele dintre ele....am vz.in poloneza, ceha, etc.da in romana deloc...
    Sunt subtitrate doar in limbile tarilor care au Store.
    PlayStation Store - Wikipedia, the free encyclopedia

  8. #17948 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    compara vanzariile de jocuri din tariile mentionate de tine si Romania si vei afla....dar e mai bine asa..mai inveti engleza
    pai stiu engleza dar intrebasem de ce intr-o tara cu populatie de cateva milioane de locuitori a carui limba NUMAI aia o vorbesc joacele sunt titrate...
    da m-a lamurit colegul gvingi76

  9. #17949 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cred ca au pus store-ul asta nou ca sa pregateasca terenul pentru PS4... alta explicatie de a-l schimba asa pe ultima suta de metrii, desi nu cerea nimeni schimbarea, nu vad.

  10. #17950 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    cum adica ultima suta de metri?

  11. #17951 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Cred ca au pus store-ul asta nou ca sa pregateasca terenul pentru PS4... alta explicatie de a-l schimba asa pe ultima suta de metrii, desi nu cerea nimeni schimbarea, nu vad.
    Nu cred ca are legatura cu PS4. Pui problema de parca s-ar lansa noua consola peste o luna sau doua.
    Consider nefericita schimbarea. De ce ai concepe ceva care sa mearga mai greu, sa se incarce mai greu !
    Dar probabil ca eu sunt strain total (si cu siguranta asa e) de ratiunea care a stat la baza schimbari.
    Nu are alta treaba Sony? Eu cred ca da...si multa.

  12. #17952 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    e o vorba veche care s-a dovedit intotdeauna valabila "If It Works, Don't Change It"

    Culmea este alta, cum naiba PS3-ul este capabil sa ruleze jocuri cu o grafica foarte buna (Cryssi2, Uncharted3, Granturismo.....etc) si nu este capabil sa ruleze fluent un amarat de Store?


    appropo, s-a lansat si in China pentru prima data...."noul" PS3
    http://www.tweaktown.com/news/26555/...lly/index.html

  13. #17953 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    presupun ca miscarea asta le va mai adauga cateva milioane de PS3 vandute la cele 69.3...

    eu o stiu altfel "If it ain't broke don't fix it"

  14. #17954 SP
    Ω Pira's Avatar

  15. #17955 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Salutare, de cateva zile am probleme cu PS3-ul, in sensul ca agata in unele jocuri. Sa fie oare lentila? Am niste laguri suparatoare de sunet si rar imagine in timpul jocurilor, in special la cutscene-uri. Sa fie blocul optic pe duca? O trimit la garantie? E destul de frustrant in timpul unui joc sa ai astfel de "agatari".

  16. #17956 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Salutare! Deci vreau sa cumpar Supersonic Acrobatic Rocket Cars de pe store, insa eu sunt in Italia si mi-am facut cont store Italia , intrebarea este: La jocul asta imi spune ca nu este valabil acest joc de cumparat in tara ... Pot cumpara o cartela PS Store 20 euro sa zicem de aici din Italia si sa pun pe un cont Germania care tot euro are ca valuta? sau exista o metoda buna fara complicatii? Mersi Anticipat.

  17. #17957 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Daca ai garantie , du-te si spunele de problema , poate ti-o schimba...

  18. #17958 SP
    Member SkyBorg's Avatar
    Am avut si eu o problema, mi-a imprumutat un prieten Gran Turismo 5 Prologue, discul arata bine dar cand l-am bagat in PS3 prima oara a scos un sunet... nu stiu ce a fost nu am putut sa vad daca a scos discul sau nu... deabea a 3-a oara a intrat. De la ce sa fie problema oare ?

  19. #17959 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    According to this thread over at CheapAssGamer Sony is prepping up a 250GB PS3 Super Slim Infamous Collection Bundle with 5 games namely Infamous 1, Infamous 2, Infamous 2: Festival of Blood, Uncharted 1 and Uncharted 2 (Double Pack) expected to retail for just $200. More bundles packed with EA�s Need for Speed: Most Wanted, SSX and Playstation Plus is also rumored to debut on Black Friday.

    PS3 Super Slim Infamous Bundle For $200 Rumored For Black Friday


    Ei cu ofertele noi cu...
    Attached Images Attached Images ps3-super-slim-infamous-bundle.jpg

  20. #17960 SP
    Junior Member swedish's Avatar
    Va salut! Am si eu o intrebare am vazut ca multi au max payne 3 la vanzare si spun ca acel cod pentru online l-au folosit. Am cumparat de curand si eu unul sigilat. Si pe multiplayer - online a intrat direct. M-am uitat pe manual fata-verso, apoi am luat tot manualul pagina cu pagina sa vad pe unde ar fi, dar nu am gasit nimic. Imi poate spune si mie cineva sigur sigur daca max payne 3 are cod pentru online ??? Ca dupa ce il termin de jucat vreau sa il bag la vanzare. Apoi nu vreau sa am alte discutii. Va multumesc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts