Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 939 of 1175 FirstFirst ... 439 839 889 929 937 938 939 940 941 949 989 1039 ... LastLast
Results 18,761 to 18,780 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #18761 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    demult au reinceput sa trimita in RO

  2. #18762 SP
    Junior Member sKyb0y's Avatar
    eu ma consultam cu siteul lor si romania este inca listata ca N/A

    ms frumos de rasp

  3. #18763 SP
    Junior Member Vraciul's Avatar
    Am si eu o mare rugaminte:am nevoie de o coperta la jocul Pro Evolution Soccer 2012 pentru PS3.Poate cineva sa scaneze o coperta de la joc si sa-mi raspunda printr-un PM? Va multumesc frumos pt bunavointa.

  4. #18764 SP
    Junior Member codra's Avatar

  5. #18765 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Sau poti cauta pe Google, imagini >Search Tools> Large si iti gaseste un cover la rezolutie buna.
    Cel mai frumos e sa iei coverul pe un stick, mergi la un centru de fotocopiere bun ca sa iti scoata calitate buna si hopa coverul aproape original

  6. #18766 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Mie imi par rezolutii destul de bune pe FreeCovers. Doar ca trebuie sa-ti faci cont.
    fifa_13_-2013-_pal-front-www.freecovers.net-.jpg

  7. #18767 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar

  8. #18768 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    de asta ii ziceam de Google Image, ca sa nu mai faci conturi...rezolutiile alea bune bune sunt pt conturile Gold, si costa bani cu siguranta

  9. #18769 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Eu nu am facut cont gold.
    Nu prea stiu eu care este diferenta. Am luat coperta de mai sus de FIFA13 PS3 cu dimensiunea 351.7 kB si rezolutie de 3.184px × 1.739px. Daca aveam cont gold fisierul avea dimeniunea de 4 MB dar nu stiu ce rezolutie...

  10. #18770 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    chiar daca ramanea la aceeiasi rezolutie, se schimba calitatea (gradul de compresie)
    poate pastra rezolutia de 5Mpx spre exemplu dar cu calitate de 64ppi, dar 5Mpx cu o calitate de 600ppi este de cam 10 ori mai buna.

  11. #18771 SP
    Junior Member Vraciul's Avatar
    Va multumesc frumos pt informatii.Am tot cautat ,dar pana acum nu gasisem ceva bun.Astea de pe freecovers.net arata chiar bine.Ms inca odata.

  12. #18772 SP
    Member paulone's Avatar
    o intrebare pt.cei mai priceputi baieti de pe-aici(adibose, gvingi76, ) utilizarea unui hdd laptop la 7200rpm in consola fata de 5400 rpm cat are in prezent un hdd de PS3 ar putea duce mai rapid la Ylod avand in vedere ca se va incalzi mai repede???

  13. #18773 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Raspund si eu cam tarziu, dar uite aici probabil cel mai bun site pentru covers:
    console-covers.com - Home.
    Poti lua maxim 5 pe zi, daca ai cont normal, insa poti face multiple accounts.

  14. #18774 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    @paulone: Nu-ti creste nici un risc de YLOD, doar iti scade timpii de loading dar nu te astepta la injumatatirea lor. Eu am pe un Phat un Samsung de 650Gb cu 7200rpm de un an si jumatate si nu am nici o problema - ba chiar temperatura a scazut. Dar tin consola intr-un loc aerisit. Am umpult aproape tot hardul gratie PSN PLUS UK si US plus install-urile de la toate joacele de cand l-am luat pana acum dat asta e alta poveste .
    Riscul de YLOD apare daca ti consola intr-un loc nearisit si daca joci sesiuni lungi de peste 6 ore fara sa mai faci o pauza de vreo 30 de min. Cum o administrezi si ai grija de ea asa o ai - eu am Phat-ul de 60Gb (ala din prima garda pe care merg si jocurile PS2 emulate cu software) din 2008 si nu am nici o treaba cu ea - evident nemodata/netunata.

  15. #18775 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Exact cum spune si LucKos, cele 3 grade in plus de la HDD-ul de 7200 nu-ti va aduce YOLD mai devreme. Insa nici castigul de viteza nu va fi spectaculos. Eu am facut mutarea asta in laptop, am scos Samsung de 5400 si am bagat un Seagate de 7200. Se "simt" cele 7200 de rotatii in Photoshop si Lightroom, dar nu ma da pe spate
    Castigul la consola este undeva la 25% pentru timpii de Save si Loading, practic atunci cand se face scrierea si citirea pe platane. In rest din timpul de joc n-o sa percepi un mare castig fiindca intervine memoria, procesorul, GPU samd...
    Nu demult am postat un test care facea referire la HDD Upgrade pe PS3, era un HDD normal, un hybrid cu SSD) si un SSD. Erau castiguri de la un model la altul insa, saltul nu era foarte mare.

    Daca nu presupune o investitie mutarea asta cu HDD-ul fa-o, n-ai nimic de pierdut

  16. #18776 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Banuiesc ca vrea sa upgradeze HDD-ul si ce a gasit are 7200.

    ---------- Post added 24-01-2013 at 02:25 PM ----------

    Quote Originally Posted by paulone View Post
    o intrebare pt.cei mai priceputi baieti de pe-aici(adibose, gvingi76, ) utilizarea unui hdd laptop la 7200rpm in consola fata de 5400 rpm cat are in prezent un hdd de PS3 ar putea duce mai rapid la Ylod avand in vedere ca se va incalzi mai repede???
    Uite aici raspuns de la cineva mai priceput(#7125):
    http://www.consolegames.ro/forum/f15...tml#post756536

  17. #18777 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Foarte bine argumentat rezultatul omului. Exact la ceea ce ma asteptam.

  18. #18778 SP
    Junior Member iomaio's Avatar
    Sal..am si eu o problema ... jucam ieri FIFA13 la UT si a picat serveru si apoi a revenit... am intrat am jucat un meci...si cand am terminat si imi arata bara de puncte din divizie gen.. a ramas blocat PS3 . Am zis ca poate a picat serveru dar azi am patit iar ... ?? O solutie ceva???

  19. #18779 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Fa pauze mici si inchide consola din cand in cand.
    Tine-o la 15-20cm de perete.
    Curata consola din cand in cand de praf.

  20. #18780 SP
    Junior Member iomaio's Avatar
    mda care e chestia ca merge sa joc chiar si fifa dar ramane doar in ultimate team blocat... sa formatez PS3?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts