Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 513 of 1175 FirstFirst ... 13 413 463 503 511 512 513 514 515 523 563 613 1013 ... LastLast
Results 10,241 to 10,260 of 23485

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #10241 SP
    Pirate PlayforFun's Avatar
    Tocmai ce mi s-a intamplat si mie. S-a rezolvat de la sine.

  2. #10242 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    e de la ei sa inteleg...sau tu ai router?

  3. #10243 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Official Playstation Smartphone App

    In version 1.0 you'll be able to:

    Check out your PlayStation Network trophies and keep up to date with your friends games and online status.
    Discover all the latest games, news and hardware for your PlayStation 3, PSP and PlayStation 2.
    Read all the announcements on the European PlayStation.Blog.
    Share your favourite products or news with your friends on Facebook, Twitter or via e-mail.
    Attached Images Attached Images 5263773336_107cc634ff.jpg 5263162867_9f39025b75.jpg 5266075220_a823cf8419.jpg

  4. #10244 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by freezy View Post
    Din cate am inteles din intrebarea ta, vrei sa descarci DLC-urile apoi pe contul tau vrei sa intre un prieten si sa descarce aceleasi DLC-uri cu acelasi cod...pai nu prea merge lucrul asta, daca ai descarcat o data un DLC nu-l mai poti descarca si a doua oara, in momentul in care folosesti acel cod nu-l mai poti refolosi.
    Daca am inteles gresit intrebarea ta, corecteaza-ma.
    nu..asta am intrebat ..ai inteles bine..
    dar din moment ce am dat redeem la cod cate download-uri pot sa fac ?adica de ce n-ar putea un prieten sa intre pe contul meu sa le downloadeze si el?(adica sa le share-uiesc)

    P.S.La Deimos Skin de la GOW3 pot sa dau redeem la cod de cate ori vreau si de fiecare data in downloadeaza..

  5. #10245 SP
    Member freezy's Avatar
    Da, mai facut curios si se pare ca merge, am incercat chiar acum cu un cod pe care il folosisem si a mers.
    Stiu ca mai demult am mai incercat la un alt joc si nu a functionat, acum vad ca a mers
    Numai ca, daca amicul tau descarca DLC-ul de pe contul tau atunci ar trebui sa intre online tot de pe contul tau ca sa beneficieze de DLC.
    Nu-i asa?
    Poate gresesc dar asa gandesc.
    Totusi incercati sa vedeti cum sta treaba.
    Daca cumva incercati te-as ruga sa ma tii la curent, sunt curios daca merge

  6. #10246 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Din cate stiu orice joc sau DLC descarcat pe un cont pe un PS3 poate fi jucat pe toate conturile de pe acel PS3. Singura problema in aceasta privinta am avut-o cu avatarurile. La codurile reedem s-ar putea sa fie ceva probleme. Spre ex. eu am primit pe mail coduri care nu le-am putut folosi decat pe contul PSN care avea mailul respectiv.

  7. #10247 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    si la mine da eroarea. netul merge, nu intra pe PSN. Sa fie maintenance?

    ---------- Post added 17-12-2010 at 04:48 PM ----------

    am restartat routerul si s-a schimbat ip-ul. curios ca nici "http://blog.eu..." nu mergea. vreun ban pe IP probabil

  8. #10248 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by cristi-dinu View Post
    La codurile reedem s-ar putea sa fie ceva probleme. Spre ex. eu am primit pe mail coduri care nu le-am putut folosi decat pe contul PSN care avea mailul respectiv.
    Exact la asta ma referisem si eu cand i-am spus ca e posibil ca amicul lui sa fie nevoit sa intre online pe contul de pe care a descarcat DLC-ul.
    Ar fi bine totusi sa incerce, cine stie....poate merge...

  9. #10249 SP
    Member DiablQ's Avatar
    am citit undeva acest subiect "Atentie: nu folositi cardul personal pentru a cumpara de pe PSN, pentru ca veti lua ban." adica poti lua ban daca vrei sa cumperi de pe card,precum visa, mastercard? sau explicati-mi si mie mai bine va rog

  10. #10250 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    am restartat routerul si s-a schimbat ip-ul. curios ca nici "http://blog.eu..." nu mergea. vreun ban pe IP probabil
    Daca in setarile router-ului ai lasat diynamic ip e normal sa se schimbe, ca sa nu se mai schimbe trebuie sa setezi tu ce ip vrei si sa-l rezervi pt ps3, asa nu o sa se mai schimbe ip-ul.

  11. #10251 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by DiablQ View Post
    am citit undeva acest subiect "Atentie: nu folositi cardul personal pentru a cumpara de pe PSN, pentru ca veti lua ban." adica poti lua ban daca vrei sa cumperi de pe card,precum visa, mastercard? sau explicati-mi si mie mai bine va rog
    E posibil sa iei ban daca adresa detinatorului de card nu corespunde cu adresa contului PSN.

  12. #10252 SP
    Member DiablQ's Avatar
    alta varianta am? pt a cumpara DLC-ul vietnam?

  13. #10253 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by DiablQ View Post
    ce varianta am? pt a cumpara DLC-ul vietnam?
    PSN card de valoare fixa. Acesta se poate lua de la mai multi useri de pe forum sau de la magazinele online, unde poti plati cu cardul.

  14. #10254 SP
    Member DiablQ's Avatar
    aha am inteles ms frumos

  15. #10255 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by freezy View Post
    Da, mai facut curios si se pare ca merge, am incercat chiar acum cu un cod pe care il folosisem si a mers.
    Stiu ca mai demult am mai incercat la un alt joc si nu a functionat, acum vad ca a mers
    Numai ca, daca amicul tau descarca DLC-ul de pe contul tau atunci ar trebui sa intre online tot de pe contul tau ca sa beneficieze de DLC.
    Nu-i asa?
    Poate gresesc dar asa gandesc.
    Totusi incercati sa vedeti cum sta treaba.
    Daca cumva incercati te-as ruga sa ma tii la curent, sunt curios daca merge
    pai asa am facut la FIFA 11..am pus online key pass-ul pe contul de UK...dar merge sa joc si de pe contul de RO(care de altfel e principalul cont)..deci tind sa cred ca doar trebuie sa fie pe HDD si poate fi jucat pe orice fel de cont...
    bine..contul UK este echivalent cu contul de RO ptr ca amandoua sunt zona 2...

  16. #10256 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    pai asa am facut la FIFA 11..am pus online key pass-ul pe contul de UK...dar merge sa joc si de pe contul de RO(care de altfel e principalul cont)..deci tind sa cred ca doar trebuie sa fie pe HDD si poate fi jucat pe orice fel de cont...
    bine..contul UK este echivalent cu contul de RO ptr ca amandoua sunt zona 2...
    Asta stiam, asa procedez si eu, toate jocurile le joc pe cont RO dar atunci cand trebuie sa folosesc un cod intru pe contul al carei zona este jocul, il introduc acolo apoi joc pe cont RO.

    Eu ma refeream la faptul ca din moment ce ai descarcat un DLC si ai folosit codul, nu mai poti sa-l mai folosesti, asa am patit o data dar azi dupa ce am citit ce ai scris ca la GOW3 poti sa descarci de mai multe ori am incercat si eu cu NFS HP si a functionat.

    Acum cu redeem code poate e altceva, cum zicea si cristi-dinu, mi-e teama ca amicul tau sa nu fie nevoit sa fie pe contul tau ca sa poata juca acel DLC.

  17. #10257 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    am si eu o problema

    o maneta nu o mai recuoaste ps3-ul
    imi licare toate becurile de la ea pana se opreste
    nu ramane ca inainte un singur bec aprins


    chestia e ca eu cu un prieten din bloc mai ne dadeam unu altuia sa ne jucam,cand voriam sa ne jucam mai multe persoane
    iar acum la el merge maneta mea iar la mine nu merge
    e pot sa ii fac ???

  18. #10258 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Reseteaz-o, iar apoi conecteaz-o la PS3 prin cablu. Apasa butonul PS si ar trebui sa ramana conectata.

  19. #10259 SP
    Member freezy's Avatar
    Pai trebuie sa sincronizezi controller-ul cu consola, atunci cand folosesti controller-ul pe alta consola iar apoi vrei sa-l folosesti pe consola ta trebuie sa-l sincronizezi....conectezi controller-ul la ps3 cu cablul usb si apesi pe butonul PS.

    L.E: Nu este nevoie de resetare, asa se intampla cand sincronizezi controller-ul cu alta consola.

  20. #10260 SP
    Member iUser's Avatar
    Unde verific starea bateriei controller-ului?
    Edit: Multumesc!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts