Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 463 of 1175 FirstFirst ... 363 413 453 461 462 463 464 465 473 513 563 963 ... LastLast
Results 9,241 to 9,260 of 23485

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #9241 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by Lazarica View Post
    Si imi apar trofeele si pe consola ? exact cum erau inainte ?
    Da. Sa nu uiti sa faci sincronizare inainte.

    ---------- Post added 17-09-2010 at 01:26 PM ----------

    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Da. Sa nu uiti sa faci sincronizare inainte.
    Si mai e ceva. Dupa ce am schimbat hardul nu se mai lansau jocurile pe care le aveam descarcate. Problema era ca trebuia sa dezactivez si reactivez consola(din "account managment")....
    Dupa ce am facut chestia asta a mers totul ok.

  2. #9242 SP
    Member Lazarica's Avatar
    Pai stai un pic...ce jocuri descarcate cand ai schimbat hardul....a te referi ca ai facut back-up la hardul vechi si ai vrut sa le lansezi de pe cel nou dupa...la mine nu o sa fie o problema ca nu salvez nimik,instalez totul pe curat

  3. #9243 SP
    Member thomas's Avatar
    Quote Originally Posted by Lazarica View Post
    Pai stai un pic...ce jocuri descarcate cand ai schimbat hardul....a te referi ca ai facut back-up la hardul vechi si ai vrut sa le lansezi de pe cel nou dupa...la mine nu o sa fie o problema ca nu salvez nimik,instalez totul pe curat
    Poate avea descarcate de pe Store

  4. #9244 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by Lazarica View Post
    Pai stai un pic...ce jocuri descarcate cand ai schimbat hardul....a te referi ca ai facut back-up la hardul vechi si ai vrut sa le lansezi de pe cel nou dupa...la mine nu o sa fie o problema ca nu salvez nimik,instalez totul pe curat
    Da eu am facut backup. Nu stiu e vorba doar de faptul ca era vorba de jocurile din backup(cele salvate de pe store).
    Oricum nu e nici o chestie. Dupa ce te loghezi intri in account managent si de acolo dezactivezi si rectivezi consola...(nu sunt cu ea in fata si nu stiu exact daca asa ii zice)

  5. #9245 SP
    Member Lazarica's Avatar
    Da,inteleg ce spui,stiu unde se afla comanda respectiva. Dar din ce vad pe net...si pe site la PS zic asa: bagi hardul nou,ti-l formateaza ps3-ul si nu iti mai trebuie nimik ,sa downloadezi pe stick firmware-ul....firmware-ul e in memoria lui ...deci ei zic ca bagi hardul si iti face el tot ce trebuie

  6. #9246 SP
    Member thomas's Avatar
    Quote Originally Posted by Lazarica View Post
    Da,inteleg ce spui,stiu unde se afla comanda respectiva. Dar din ce vad pe net...si pe site la PS zic asa: bagi hardul nou,ti-l formateaza ps3-ul si nu iti mai trebuie nimik ,sa downloadezi pe stick firmware-ul....firmware-ul e in memoria lui ...deci ei zic ca bagi hardul si iti face el tot ce trebuie
    Daca bagi un alt hdd care nu a fost in alt ps3, nu il formateaza singur trebe sa il faci tu fat32, asa am facut si eu la schimbarea hdd-ului .

  7. #9247 SP
    Member Lazarica's Avatar
    Nu,e hard nou-nout,ei asta spun daca e hardul nou si neformatat si nepartitionat il face ps3-ul

  8. #9248 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by Lazarica View Post
    Da,inteleg ce spui,stiu unde se afla comanda respectiva. Dar din ce vad pe net...si pe site la PS zic asa: bagi hardul nou,ti-l formateaza ps3-ul si nu iti mai trebuie nimik ,sa downloadezi pe stick firmware-ul....firmware-ul e in memoria lui ...deci ei zic ca bagi hardul si iti face el tot ce trebuie
    Stiu ce zice. Eu iti zic cum s-a intamplat la mine. Si nu zicea nimeni nimic ca ar trebui sa am firmware, dar ma pomenesc dupa formatare ca imi zice ca are nevoie sa instaleze ultimul firmware desi consola era actualizata la ultimul firmware.
    E bine totusi sa fi pregatit...

  9. #9249 SP
    Member thomas's Avatar
    Quote Originally Posted by Lazarica View Post
    Nu,e hard nou-nout,ei asta spun daca e hardul nou si neformatat si nepartitionat il face ps3-ul
    Asa da se refera la spatiu nealocat (deci nu e nici ntfs nici fat32) asa da merge

  10. #9250 SP
    Member Lazarica's Avatar
    Corect,tin minte cand instalam la inceput Win 98 SE...la fiecare formatare si instalare era ceva nou...ca in Heavy Rain

  11. #9251 SP
    Member thomas's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Stiu ce zice. Eu iti zic cum s-a intamplat la mine. Si nu zicea nimeni nimic ca ar trebui sa am firmware, dar ma pomenesc dupa formatare ca imi zice ca are nevoie sa instaleze ultimul firmware desi consola era actualizata la ultimul firmware.
    E bine totusi sa fi pregatit...
    Asa e sa ai totul pregatit si sa vezi tot ce iti trebuie sa nu te apuci si sa iti dai seama ca nu nu ai ultimul firmware sau altele.

  12. #9252 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by thomas View Post
    Daca bagi un alt hdd care nu a fost in alt ps3, nu il formateaza singur trebe sa il faci tu fat32, asa am facut si eu la schimbarea hdd-ului .
    Quote Originally Posted by Lazarica View Post
    Nu,e hard nou-nout,ei asta spun daca e hardul nou si neformatat si nepartitionat il face ps3-ul
    Eu parca l-am pus direct din tipla... (da nu bag mana in foc ) .
    Stiu ca am formatat un hard in Fat32.... Da' era ala pe care am facut backup-ul...

  13. #9253 SP
    Member Lazarica's Avatar
    Perfect adevarat,de aceea si intreb pe forum....dezvolt problema si pun o serie de intrebari,ca sa nu fac pe inteligentul sa ma apuc sa fac si sa zic: "lasa ba ca tre sa se mai aprinda dupa" Nu faci nimik asa !

  14. #9254 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    @ gvingi76 ... daca nu merge cu superglue , incearca ceva de aici : dualshock grip items - Get great deals on Video Games items on eBay UK!

  15. #9255 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by Lazarica View Post
    Perfect adevarat,de aceea si intreb pe forum....dezvolt problema si pun o serie de intrebari,ca sa nu fac pe inteligentul sa ma apuc sa fac si sa zic: "lasa ba ca tre sa se mai aprinda dupa" Nu faci nimik asa !
    Doar primi vor face asa... dupa care ceilalti invata de la ei....

    Oricum e bine sa ai si calculatorul legat la net pe langa tine cand faci operatiuni .... Daca mai intampini neprezavute intri si intrebi (sau gasesti la alti care au patit-o)

    ---------- Post added 17-09-2010 at 02:01 PM ----------

    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    @ gvingi76 ... daca nu merge cu superglue , incearca ceva de aici : dualshock grip items - Get great deals on Video Games items on eBay UK!
    SUPER TARE!!
    Multumesc
    Oare gasesc asa ceva si in Romania? O sa caut... daca nu apelez la intermediar(am vazut ca e cineva aici care aduce chestii din UK)

  16. #9256 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post



    SUPER TARE!!
    Multumesc
    Oare gasesc asa ceva si in Romania? O sa caut... daca nu apelez la intermediar(am vazut ca e cineva aici care aduce chestii din UK)
    il gasesti aici garantez pentru el

  17. #9257 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    il gasesti aici garantez pentru el
    Exact. Multumesc. Voi apela.

  18. #9258 SP
    Junior Member DjCyber's Avatar
    Sall , cum filmez cu ps3`ul?

    Adica in jocuri

  19. #9259 SP
    Junior Member pistonica's Avatar
    Sal...Am adaugat pe PS3 cu ajutorul unui stick niste filme si videoclipuri...filmele sunt bluray...dar cand intru la Video pe stick...imi arata doar cateva videoclipuri...si filmele nu apar...ce trebuie sa fac sa-mi arate tot ce se afla pe stick?

  20. #9260 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Apesi si alegi show all files, vezi ca PS3-ul nu stie MKV trebuie sa le faci conversie in MP4 sau M4V.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts