Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 679 of 1175 FirstFirst ... 179 579 629 669 677 678 679 680 681 689 729 779 ... LastLast
Results 13,561 to 13,580 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #13561 SP
    Junior Member Muvi's Avatar
    Merci mult, Renegade! Dacă nu erai tu, nu cred că aş mai fi jucat MW2 online azi.

  2. #13562 SP
    Member Razielim's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    AM GASIT SOLUTIA SA SCHIMBATI PAROLA LA CONT DE ROMANIA:

    Inlocuiti in linkul primit pe mail cuvantul "security" cu "reset" si o sa puteti schimba parola.

    https://store.playstation.com/accounts/security/resetPassword.action?token=
    Inca o data iti multumesc ReNeGaDe124, de data asta pe cale oficiala......

    Mi-e mila de restul compatriotilor cu cont de RO care nu au acces la aceasta informatie, sper sa gasesca cei de la sony o solutie si pentru restul "amaratilor" fara store.

  3. #13563 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by Razielim View Post

    Mi-e mila de restul compatriotilor cu cont de RO care nu au acces la aceasta informatie, sper sa gasesca cei de la sony o solutie si pentru restul "amaratilor" fara store.
    Eu nu pricep cum de voua nu va merge sa resetati parola direct dp consola pe cont de RO...mie nu mi-a cerut absolut niciun mail sau asa ceva...pur si simplu am resetat-o prin acel chenar unde tre sa introduci o noua parola si gata.

  4. #13564 SP
    Junior Member Chaser's Avatar
    Quote Originally Posted by TiBiKiMi View Post
    Eu nu pricep cum de voua nu va merge sa resetati parola direct dp consola pe cont de RO...mie nu mi-a cerut absolut niciun mail sau asa ceva...pur si simplu am resetat-o prin acel chenar unde tre sa introduci o noua parola si gata.
    Si eu mi-am pus aceeasi intrebare aseara cand nu-mi mergea resetarea. Pur si simplu unora din noi la contul de ro a aparut un mesaj care spunea ca trimite mail pentru schimbarea parolei. Acum ca merge deja nu mai conteaza . Multumiri userului ReNeGaDe124 pentru solutie !

  5. #13565 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Mersi mult !
    Insfarsit Online playining is ON

  6. #13566 SP
    Member dragos_mihaiy's Avatar
    Nu se stie peste cate zile se vor anunta cele 5 jocuri gratuite?

  7. #13567 SP
    Member BogdaN_RO's Avatar
    Grozav... Am primit ieri 3 mailuri de la Sony cu treaba aia... Si na, am fost tampit rau...

    Acuma cand dau click pe un link imi zice ca PSN Store is not bla bla... Si cand vreau sa trimit un nou mail (de pe consola) ca sa fac ce a zis Renegade imi da a Server error has occured...

    Help?

  8. #13568 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Am salvat conturile de RO,UK,US si IND, am pierdut contul de Italia ca mi-a trimis e-mail pt schimbarea parolei pe o adresa ce am creato acu 3 ani...cine naiba mai tine minte paswordul, oricum nu am pierdut nimic de pe contul ala.Toate parolele le-am schimbat din consola

  9. #13569 SP
    Member BogdaN_RO's Avatar
    Mda. Eu se pare ca pierd contul de RO (principal)...

    Imi vine sa plang. Nu cred ca mai stiu 100 de id-uri sa dau add de pe alt account..

    Nu mai stiu ce sa fac, dar poate imi lumineaza Renegade calea.

  10. #13570 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by BogdaN_RO View Post
    Mda. Eu se pare ca pierd contul de RO (principal)...

    Imi vine sa plang. Nu cred ca mai stiu 100 de id-uri sa dau add de pe alt account..

    Nu mai stiu ce sa fac, dar poate imi lumineaza Renegade calea.
    Chill. Ce eroare iti da? Aia cu "PlayStation�Store is not available in the selected country or region."? Iti apare imediat cum apesi pe link?

    Incearca sa folosesti alt browser. Si nu uita sa schimbi in link "security" cu "reset".

  11. #13571 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Mda.. eu ma bucur pentru voi baieti ca v-a revenit PSN-ul, dar eu tot n-am net din cauza reabilitarii. Poate vine Renegade si pe la mine si pune o voba buna la muncitori sa lucreze mai cu spor

  12. #13572 SP
    Member BogdaN_RO's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Chill. Ce eroare iti da? Aia cu "PlayStation�Store is not available in the selected country or region."? Iti apare imediat cum apesi pe link?

    Incearca sa folosesti alt browser. Si nu uita sa schimbi in link "security" cu "reset".
    Da, aia... Am incercat iar sa dau pe link si mi-a aparut iara cu codul ala numeric si litere.

    Cand sa schimb in link? Acum sau dupa ce introduc codul?

    Si linkul va trebui sa arate asa? https://store.playstation.com/accoun....action?token=
    Trimite-mi un PM cu (virgula) cum ar trebui sa arate codul.

  13. #13573 SP
    Junior Member Chaser's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Chill. Ce eroare iti da? Aia cu "PlayStation�Store is not available in the selected country or region."? Iti apare imediat cum apesi pe link?

    Incearca sa folosesti alt browser. Si nu uita sa schimbi in link "security" cu "reset".
    Si mie mi-a facut la fel . Eram pe Firefox si imi dadea eroarea cu not available si fiindca mi-era lene sa sterg cache-ul la firefox am dat paste la link in Internet Explorer si a mers brici.

  14. #13574 SP
    Member BogdaN_RO's Avatar
    Tocmai am incercat in Google Chrome, si imi da direct eroarea ca PS Store is not available in my country.

  15. #13575 SP
    Banned grama.leonard's Avatar
    play on!!!

  16. #13576 SP
    Member Razielim's Avatar
    Quote Originally Posted by BogdaN_RO View Post
    Mda. Eu se pare ca pierd contul de RO (principal)...

    Imi vine sa plang. Nu cred ca mai stiu 100 de id-uri sa dau add de pe alt account..

    Nu mai stiu ce sa fac, dar poate imi lumineaza Renegade calea.
    In principiu daca nu ai sters mailul de la Sony si faci ce a spus fratele Renegade, ar trebui sa functioneze.

    La mine a mers, in sensul ca aseara am primit mailul imediat dupa 2-3 minute insa nu aveam solutia de la Renegade, asa ca m-am pus sa dorm resemnat ca s-ar putea sa nu mai recuperez contul ever, insa dupa 12 astazi am intrat pe threadu asta si minune, aveam solutia.

    Din fericire nu am sters acel mail trimis de Sony, daca tin bine minte era mentionat si valabilitatea activarii, doar trei ore. Cu siguranta am depasit acele 3 ore si totusi a functionat.

    Probabil dupa ce se elibereaza putin reteaua celor de la Sony vei primi acel mail in care trebuie sa cuvantul "security" cu "reset", atentie sa nu lasi spatii sau sa uiti un caracter.

    Nota: Eu tot pe Chrome am facut asta, cu copy/paste pentru linkul din mailul de la sony si la fel am inlocuit din link security cu reset si enter. M-a trimis direct la pagina cu codul.....

  17. #13577 SP
    Member BogdaN_RO's Avatar
    DA DA DA DA...

    Am reusit... M-am logat pe site. Mai tarziu ma duc sa vad si pe PS3.

    PS: Renegade I <3 U!
    PS2: De pe firefox


    LE: merge si de pe ps3.

  18. #13578 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    ReNeGaDe124, esti omul zilei. Propun sa ti se acorde medalia pt merite deosebite in grad de cavaler.

  19. #13579 SP
    Member BogdaN_RO's Avatar
    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    ReNeGaDe124, esti omul zilei. Propun sa ti se acorde medalia pt merite deosebite in grad de cavaler.
    Eu ii propun sa se duca frumusel la Sony si sa arate ce a facut pe forumul asta azi si sa primeasca ceva medalii.

  20. #13580 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    PlayStation� Knowledge Center | Support - PlayStation.com

    Update your password
    NOTE: Please do not click the “Forgot your password” button multiple times as this will send a new email request to Sony per press. The system will lock you out for a rolling 24 hour period after the third request. Due to the high volume of password reset requests, there may be a delay between pressing the “Forgot your password” button and receiving the password reset email so please be patient. If you have pressed the “Forgot your password” button multiple times, use the temporary reset link from the LAST email you receive from Sony as it will contain the current and only valid link.

    On the PS3, you will be prompted to update to the latest system software. After you update, enter your Sign-In ID and password you will be prompted to change your password. If your account isn't activated with your system (never downloaded anything using this system), an email will be sent with instructions on how to reset your password. Please note that due to high traffic volume following the restoration of some PSN services, it may take up to 24 hours to receive a password reset email.
    Activarea contului se face din "Account manager" de pe consola. Eu am facut asta dupa ce am schimbat hardul pentru ca nu ma lasa sa joc ce descarcasem de pe celelalte conturi(de US si UK)... Exista acolo activare pentru Movie si activare pentru Games.... ceva de genu'

    I provided a fake email address, birthday, and or other identifying information and don't remember it
    If you are unable to successfully set a new password using the methods provided, you will have to contact PlayStation support. Before doing so, please have your:
    Online ID
    Sign-in ID (email address)
    Console serial number

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Today, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts