Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 715 of 1175 FirstFirst ... 215 615 665 705 713 714 715 716 717 725 765 815 ... LastLast
Results 14,281 to 14,300 of 23485

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #14281 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    va salut , imi spuneti si mie unde trebuie sa intru sa pun parola pe consola, adica cand aprinde cineva consola, sa-i ceara parola sa nu o poata folosi

  2. #14282 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Nu poti face asa ceva.

  3. #14283 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Quote Originally Posted by bogdan-theodor View Post
    va salut , imi spuneti si mie unde trebuie sa intru sa pun parola pe consola, adica cand aprinde cineva consola, sa-i ceara parola sa nu o poata folosi
    Pun mana pe ps3 numai marti asa ca nu pot incerca da' uite o varianta:
    actually you can set a parental password for Level 0 and enter a four-digit password and then your brother cant play movies,games or even get on the internet account with the password
    Din ce am mai citit s-ar putea sa nu mai existe parental level 0, doar 1 da' la fel se procedeaza. Spor.

  4. #14284 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Hmm... vad ca exista o serie de parental settings, dar astea nu restrictioneaza in totalitate accesul la consola ci doar in anumite cazuri (de exemplu nu vrei sa joace copilul jocuri ce depasesc nivelul X)

  5. #14285 SP
    Member PumaS's Avatar
    Intrebare : Cand dai back-up pe un hdd extern ps3-ul salveaza inclusiv salvarile jocurilor sau trebuiesc mutate una cate una ? Multumesc .

  6. #14286 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Iti salveaza tot tot tot ce ai pe consola.

  7. #14287 SP
    Member PumaS's Avatar
    Dar are idee cineva cum pot formata HDD NTFS d 500 gb in fat 32 in win 7 ??? Ca nu imi pot da seama cum

  8. #14288 SP
    Junior Member petreking's Avatar
    am si eu o intrebare:
    am un cont pe romania cu care joc killzone 3 ,pana sa pice psn am putut sa ma conectez la my killzone pe pagina jocului pentru a vedea statisticile dar de cand au dat drumul la psn primesc la prima incercare mesajul ca ps store nu este in regiunea noastra si a doua oara daca incerc ca este in mentenanta .
    are cineva aceeiasi problema?(nu neaparat la acelasi joc)
    multumesc

  9. #14289 SP
    Junior Member Hanyi's Avatar
    Incearca aplicatia Swissknife.

  10. #14290 SP
    Member PumaS's Avatar
    Am instlat hdd de 320 gb seagate sata II 5400 RPM pe ps3 , si am observat ceva ciudat nivelul 9 si 10 au avut sunetul decalat (dead nation) si mi se pare ca se misca putin mai greu decat cel anterior . De ce? Are legatura hdd ?

    Multumesc

    ---------- Post added 12-06-2011 at 10:00 AM ----------

    Am dat download - Burnout paradise la 5 dimineata iar la ora 10 este doar 12 % . Am dat un sync throphies dupa 30 de min e la 10% apoi ma lovesc de o eroare . Toatea astea sa fie de la HDD ?

  11. #14291 SP
    Junior Member lionx1987's Avatar
    Salut lume. Am o nelamurire. Momentan detin un PS3 80 GB, cu un joystick sixaxis (la care s-a cam uzat analogul stang), 2 joystick-uri hama (merg super, dar functioneaza pe baza unui stick, si nu merg amandoua odata, doar pe rand). Sa zicem ca am primit o mostenire de la matusa Tamara, si vreau sa fac o investitie de genu:
    PS3 cu hdd de 250 sau mai mare.
    4 controllere Sony Dualshock 3 noi (sau cel putin impecabile)
    Move pack pentru 2 persoane (adik camera, 2 move controllere, 2 motion controllere --sau cum s-ar mai numi)

    Ce recomandati ? Sa vand Ps3-ul cum e el la un pret mai redus si sa cumpar unu direct cu 250 GB din magazin, poate gasesc bundle move pack, sau sa fac upgrade ? Nu e vba de modare aici, hdd-ul mai mare il vreau pentru stocare filme si muzica, pentru ca urmeaza sa achizitionez un LED de 81 asta m-i s-a parut ce-a mai buna solutie.

    Astept raspunsuri cu bratele deschise.

  12. #14292 SP
    Member DeianD's Avatar
    Quote Originally Posted by petreking View Post
    am si eu o intrebare:
    am un cont pe romania cu care joc killzone 3 ,pana sa pice psn am putut sa ma conectez la my killzone pe pagina jocului pentru a vedea statisticile dar de cand au dat drumul la psn primesc la prima incercare mesajul ca ps store nu este in regiunea noastra si a doua oara daca incerc ca este in mentenanta .
    are cineva aceeiasi problema?(nu neaparat la acelasi joc)
    multumesc
    Tot asa patesc si eu cu pagina asta Official PlayStation website desi inainte puteam sa intru fara pb pe contul de RO acum practic nu il mai pot accesa dp PC, imi zice la fal ca ps store nu este in regiunea noastra si a doua oara daca incerc ca este in mentenanta .

  13. #14293 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Probabil ca tu ai varianta de 80GB care s-a vandut la noi cu MGS4. Nu stiu, dau si eu cu presupusul. Daca e asa, eu iti recomand sa nu o dai. Iti dau cel mai bun motiv din lume: consola ta ruleaza jocuri de PS2. Daca vrei HDD mai mare, un upgrade nu te costa mult. Controllerele te costa, dar ma indoiesc ca ai nevoie de mai mult de 2 DS3 daca nu ai constant 4 oameni in fata PS3-ului. Iti iei doua DS3, pastrezi un Sixaxis si un Hama si ai rezolvat orice problema. 2x Move Pack e ok, jocuri precum The Fight necesita oricum doua controllere Move. Intai ia-l pe primul si vezi apoi daca chiar ai nevoie de al doilea
    Sfatul meu asta e.

  14. #14294 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu cred ca sunt de la HDD. Cel putin partea cu trofeele nu are nicio legatura. Cat despre partea cu sunetul din Dead Nation, mai bine cauta pe net niste walkthrough pentru nivelele respective pe YouTube ca sa vezi cum se aude.

  15. #14295 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    eu iti recomand sa-l vanzi si sa-ti iei un slim in plus o sa ai garantie noua . dupa poti sa-ti iei PS Move si dualshock.

    BTW @tudyniuz e gresit ce spui acolo varianta de 80 GB nu ruleaza jocuri de PS2, doar primele modele NTSC (vorbesc despre varianta de 80 GB)

  16. #14296 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cele cu bundle MGS4 ruleaza jocuri de PS2, am presupus ca e vorba de MGS4 pentru ca tin minte cutiile pe rafturile magazinelor la pretul de 1459,90. Tin minte exact si am un prieten cu aceasta consola si poate rula jocuri de PS2 pe ea.

    LE: Ai dreptate, in acel bundle era inclus un DS3 si el are Sixaxis, in concluzie nu e pachetul acela si nu ruleaza jocuri de PS2.

    lionx1987: In cazul asta o poti vinde linistit.

  17. #14297 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu stiu cum ai vazut tu in Romania, pentru ca bundle cu MGS 4 s-a lansat oficial in iulie 2009 doar in USA. consola era de 80Gb si intr-adevar avea un emulator soft pentru jocurile de PS2.

    LE: ai dreptate, am gresit bundle-ul (eu ma gandeam la cel cu MGS4 + KZ2), dar nu are importanta deoarece si cel cu MGS4 s-a lansat doar in USA
    On June 12, 2008 Sony released a 80GB PS3 Bundle which has Metal Gear Solid 4, along with a DualShock 3 controller, and a voucher for a free download of the PlayStation Network game, Pain. This bundle was only released in America, and sold out quickly at most retailers at their stores and online stores.
    .

    eu nu am zis niciodata ca la noi nu s-a vandut PS3 de 80 GB , am zis ca doar primele modele NTSC de 80 GB aveau soft pentru emulator, inclusiv bundle-ul MGS4 lansat doar in ameria in 2008, nu 2009.

  18. #14298 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Gresesti, e vorba in primul rand de 2008, atunci s-a lansat MGS4 daca ma insel, nu 2009. In al doilea rand: uite aici un thread chiar de pe CG.

    Nu mai conteaza, suntem deja in off-topic.

  19. #14299 SP
    Member PumaS's Avatar
    se pare ca in walkthrough nu este sunetul decalat . Sa fie oare de la back-up si apoi resotre ? Nu imi explic chiar e o duda dar nu stiu de unde sa fie . Ideea e ca toate astea se intampla de cand am schimbat HDDul

  20. #14300 SP
    Junior Member lionx1987's Avatar
    Ok, deci sa vad daca am inteles bine, imi recomandati sa schimb consola, sa ma rezum la 2 DS3-uri si sa incep incet cu move-ul. Bine, probabil chiar asa o sa fac, cel putin din punct de vedere a controller-elor. Consola mea nu ruleaza jocurile de ps2, deci nu asta era dilema la mine, dar merge perfect asa ca nu mai gasesc rostul sa dau 700 ron diferenta doar pentru hdd mai mare (si garantie, binenteles). Deci presupun ca voi investi vreo 200 de lei in hdd, in 2 DS3-uri (ma gandeam albe si cu silicon protector negru...ce ziceti? ) si poate gasesc sa imprumut pentru inceput un move pack, sa vad daca chiar mi s-ar potrivi. Ar fi ironic sa cumpar pachet pentru 2 persoane si sa imi dau seama ca sta neutilizat cu saptamanile .

    Ms, mi-ati fost de ajutor. O zi faina

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts