Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 719 of 1175 FirstFirst ... 219 619 669 709 717 718 719 720 721 729 769 819 ... LastLast
Results 14,361 to 14,380 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #14361 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by bogdan-theodor View Post
    pai ideea e ca intru din nou in playstation store, sa imi iau al 2-lea joc si nu ma mai lasa sa aleg, de fapt nu mai apare niciun joc in lista aia...
    si am tras eu concluzia ca ar fi din pricina expusa mai sus ...
    oare de ce?
    Nu trebuie sa intri pe Store. Tot ce trebuie sa faci este sa urmezi pasii dati mai sus de @gvingi76 iar acolo ai sa gasesti pachetele.

  2. #14362 SP
    Member bogdan-theodor's Avatar
    ok, multumesc pentru raspunsuri, o sa incerc cand ajung acasa, sper sa reusesc.

  3. #14363 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by bartonn View Post
    Asa am facut si eu.Am schimbat parola si acuma cand vreau sa intru in STORE imi scrie ceva in japoneza si nu ma lasa sa intru.
    Exact asa imi face si mie. Parola e resetata, merge online dar PS Store cucu

  4. #14364 SP
    Member micul_'s Avatar
    O intrebare am si eu. Mi-au aparut cele 5 jocuri...si acum nu mai imi apar. Am vrut sa downloadez unul dar m-am razgandit si apoi nu mai imi apare decat faza cu PS + dar jocurile gratuite nu Ce am gresit?

  5. #14365 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Intra in Account Management-> Transaction-> Service List-> SCEA Promotion si o sa le ai acolo.

  6. #14366 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Am o intrebare, de pe PSN se pot lua bani sau jocuri cu paypal ca pe Xbox ?

  7. #14367 SP
    Member MSlv's Avatar
    si eu am patit intr-o prima faza, dar s-a rezolvat repede dupa ce urmezi pasii pe care ii spune colegu.

    in alta ordine de idei, am dat de belea cu welcome back asta... am luat ratchet & clank de pe UK si s-a dovedit atat de addictive incat ma simt obligat sa cumpar si sa termin primul joc (tools of destruction), dupa care continuu de unde am ramas cu quest for booty asta si termin cu a crack in time pana iese al 4-lea .

    E la fel de addictive precum seria Jak & Daxter (de pe ps2).

  8. #14368 SP
    Member micul_'s Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Intra in Account Management-> Transaction-> Service List-> SCEA Promotion si o sa le ai acolo.
    Mersi mult.

  9. #14369 SP
    Member paulone's Avatar
    cablul suporta 1080p fiindca atunci cand redau un film de pe un disc bluray tv-ul scoate 1080p, dar nu pricep la acest joc ca nu e defect a fost sigilat luat de la magazin....e posibil sa fi mintit producatorul ca suporta 1080i si p???

  10. #14370 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar

  11. #14371 SP
    Member paulone's Avatar
    ok, dar de ce pe spatele carcasei scrie 720p-1080i-1080p?
    ce inseamna "no AA"?

  12. #14372 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    nu are Anti Aliasing - marginile obiectelor se vad zimtate adica.

    du-te in video settings din ps3 si lasa bifata numai casuta pentru 1080p.
    o sa faca upscaling direct din consola si nu din tv, vezi daca iti place mai mult cum arata.

    desi s-ar putea sa se intample in felul urmator:

    I think I can explain this best with GTA IV or Assassin's Creed III as an example. If you look on the back of the case, you'll notice it says "720p, 1080i and 1080p", but if you have every option ticked, it'll run on 720p. This is because game developers chose to do so, because they thought it gave the best image. Playing a game in 1080p makes your framerate drop. This is not very noticeable with AC II, because the PS3 version (sadly) already suffers from screen tearing, but the difference is noticeable with GTA IV, especially in car chases, etc...

    Developers have had this problem for a while. They can't seem to figure out how to get a game running at a 1920x1080 resolution at 60fps. (If consoles nowadays had better graphics cards, this would not be a problem.) This is why game developers sometimes choose 720p ONLY (look at Uncharted 1 and 2, Fallout 3, MGS 4, ...), because they think smooth gameplay (60 fps) is more important than a high resolution.

    Setting your PS3 to 1080p ONLY does bring one problem with it. If you play 720p only games (like the above mentioned), your PS3 will choose 480p (the one you can't untick), because 720p is not ticked and the game is not built to run at 1080p. I tried this with NFS Shift a few months ago and no matter how I set the settings, it would always go to the lowest resolution.
    Personally, I stick with 720p, because I also prefer smooth gameplay to a high resolution. Of course, your TV is significantly bigger than mine, so try a few things out.

  13. #14373 SP
    Member ccheep84's Avatar
    As dori sa va intreb ceva.Am cumparat de la un user fifa 11 ps3 cu online pass-ul folosit.Daca adaug codul pe contul meu de UK,voi putea accesa modul online sau va fi problema?toate cele bune

  14. #14374 SP
    Member BogdaN_RO's Avatar
    Quote Originally Posted by ccheep84 View Post
    As dori sa va intreb ceva.Am cumparat de la un user fifa 11 ps3 cu online pass-ul folosit.Daca adaug codul pe contul meu de UK,voi putea accesa modul online sau va fi problema?toate cele bune
    Daca e folosit nu il vei putea introduce. Ai insa la dispozitie un trial de 7 zile, iar online pass-ul se poate cumpara de pe Store (7.99 GBP).

  15. #14375 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    AM O PROBLEMA...imi cere online pass la fifa...jocul este original..sigilat lam cumparat...si imi spune ca nu e bun codul ....ca nu mai e valid sau ca e introdus incorect....precizez ca jocul l-am cumparat de la webpredator....care ar fi problema?

  16. #14376 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    trebuie sa cumperi alt cod online pass cred

  17. #14377 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    AM O PROBLEMA...imi cere online pass la fifa...jocul este original..sigilat lam cumparat...si imi spune ca nu e bun codul ....ca nu mai e valid sau ca e introdus incorect....precizez ca jocul l-am cumparat de la webpredator....care ar fi problema?
    Vezi pentru ce zona este jocul. Ca nu poti folosi codul decat logat pe zona respectiva...
    Eu l-am luat pe zona asia-hong kong si a trebuit sa-mi fac cont de hong kong pentru baga codul, ca pe celelalte conturi nu mergea.

  18. #14378 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    AM O PROBLEMA...imi cere online pass la fifa...jocul este original..sigilat lam cumparat...si imi spune ca nu e bun codul ....ca nu mai e valid sau ca e introdus incorect....precizez ca jocul l-am cumparat de la webpredator....care ar fi problema?
    spune-mi te rog ce zona e jocul si ce tara ai introdus cand ai facut contul ? daca a fost sigilat, nu trebuie sa cumperi nimic, doar trebuie sa-ti faci un cont cu aceasi zona a jocului.

  19. #14379 SP
    Junior Member ciprinica's Avatar
    @ Donely : am un amic care si-a cumparat consola din Germania iar acum 2 saptamani...a crapat.A dus-o la service Sony iar cei de acolo au spus ca s-a desprins chipul de placa din cauza caldurii din timpul functionarii.Nu au mai putut face nimic ca s-o repare (consola) .Ai mai auzit asa ceva?Sa mai intamplat la cineva?Stiam ca singura problema la PS3 este blocul optic dar asta...chiar nu ma asteptam.
    Astept raspuns, Donely.Multumesc.

  20. #14380 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    unde vad zona ?..ca nu stiu...scrie ca e printat in hong kong.....pai se pare ca nu merge sa imi fac cont..site in maintence....nu stiti cand da drumu pe asia?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts