Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 744 of 1175 FirstFirst ... 244 644 694 734 742 743 744 745 746 754 794 844 ... LastLast
Results 14,861 to 14,880 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #14861 SP
    Member BatsBike's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    aha, am inteles...si as mai avea o intrebare spre rusinea mea sunt pe dinafara...am obs.ca la unele anunturi este specificat "nu este folosit codul dlc" sau ceva de genul...ce inseamna asta ca habar n-am?
    se refera la codurile folosite pentru a juca online ... ai grija,insa,ca cei ce vand SH(unii!)spun ca nu'i folosit dar ... webpredator,barbavali,useri care vand produsele corect ...

  2. #14862 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by wackorine View Post
    se refera la codurile folosite pentru a juca online ... ai grija,insa,ca cei ce vand SH(unii!)spun ca nu'i folosit dar ... webpredator,barbavali,useri care vand produsele corect ...
    ok, deci fa-ma sa pricep...unele jocuri de ps3 au pe disc aceste coduri DLC si odata folosite nu mai merg decat pe consola respectiva sau cum?

  3. #14863 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    DLC - Downloadable content cred .
    Ideea ii ca in carcasa ai si un cartonas pe care este un redeem code. Unele jocuri au cod pt. a te juca online - cum ar fi MK, altele au cod pt. niste chestii in plus(costume, misiuni...) - cum ar fi mafia 2 collector's sau director's cut.
    Ele pot fi folosite o singura data (pe un singur cont) dar daca ai 10 conturi pe consola, indiferent pe care cont bagi codul si pe celelalte il poti folosi.
    De ex. pui codu de online pe contul de UK si te joci de pe RO.
    Sper ca am fost revelator

  4. #14864 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    DLC - Downloadable content cred .
    Ideea ii ca in carcasa ai si un cartonas pe care este un redeem code. Unele jocuri au cod pt. a te juca online - cum ar fi MK, altele au cod pt. niste chestii in plus(costume, misiuni...) - cum ar fi mafia 2 collector's sau director's cut.
    Ele pot fi folosite o singura data (pe un singur cont) dar daca ai 10 conturi pe consola, indiferent pe care cont bagi codul si pe celelalte il poti folosi.
    De ex. pui codu de online pe contul de UK si te joci de pe RO.
    Sper ca am fost revelator
    am inteles...
    la mafia 2 din cate am inteles numai la versiunea "collector's" vine cu DLC, la versiunea "director's cut" sunt incluse pe disc add-onurile...

  5. #14865 SP
    Junior Member djklaatu's Avatar
    salutare

    am si eu o problema are legatura cu fifa11. De vreo saptamana doua nu mai pot juca in club am peste 600 de meciuri jucate insa nush ce sa intamplat ca mereu ma scoate la pauza sau in a doua repriza. Dupa ce ma scoate din meci imi apare un mesaj in match lobby-ul din club "Failed to Enter Club Home Group. Please try again." si nu pot juca am incercat sign out sign in am jucat 1 meci complet al doilea ma scos ... am incercat sa ies din joc sa intru din nou ma scos. Nu ma scoate de pe EA deci tind sa cred ca am o conexiune buna.

    A mai avut cineva problema asta? Si cum o pot rezolva?

    Mersi Anticipat ! Si scuze daca am postat unde nu trebuia

  6. #14866 SP
    Junior Member dextertag's Avatar
    Salutare! Consola mea PS3 Fat nu mai trage discurile in unitate! Stie cineva cum il repar sau la cine?

  7. #14867 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

  8. #14868 SP
    Member MSlv's Avatar
    niste porcarii de box-uri humax HD de la digi suporta citire NTFS prin USB si ei nu pot introduce in PS3 asa ceva? Cat naiba ar putea sa coste o licentiere pentru read-only? Asta este unul din cele mai mari dezamagiri ale mele de cand am luat ps3-ul... asta si incompatibilitatea cu mkv-uri.

  9. #14869 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Pai cu mkv si ntfs ar incuraja pirateria ceea ce e normal sa nu doreasca

  10. #14870 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    @MSlv: Daca nu-ti convine ca nu are suport .mkv poti pune oricand 3.55 CFW si player-ul homebrew Showtime care ruleaza orice format video inclusiv .mkv.

  11. #14871 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    PS3-ul nu va citi mkv-uri de la sine multa vreme, cum nici LCD/LED-urile cu media player incorporat de la SONY nu citesc mkv-urile. Atat timp cat ei investesc in dezvoltarea tehnologiei Blu-ray nu dau suport pentru mkv-uri.
    Ai la PS3 Blu-ray player dar nu-ti vor da si posibilitatea de a te indrepta spre alternativa piratata.

  12. #14872 SP
    Junior Member dextertag's Avatar
    Da, corect! Nu mai aveam nr lui de tel... Merci beaucoup!

  13. #14873 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar

  14. #14874 SP
    Junior Member gpoint's Avatar
    Salut.Am si eu o mica intrebare.Am un Ps3 si as vrea sa fac update la el dar conexiune la net nu am ... exista vreo posibilitate sa fac prin stick usb ? Am net pe pc dar prin stick usb ca nu sunt in tara ... Si as putea sa fac update la jocuri ma refer la PES 2011 si Fifa 11 pt transferuri si ce mai exista tot la fel prin stick usb?Va multumesc si va rog sa ma ajutati si pe mine ... daca cumva exista vreo alta metoda

  15. #14875 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Pentru PS3 poti lua fisierul de aici
    PlayStation�3 System Software | Official PlayStation website- Update features (ver 3.70)
    Si aici cum sa realizezi update-ul
    PlayStation Support Guides- PlayStation 3 System Software updates

    Pentru celelalte nu cred ca merge asa...

  16. #14876 SP
    Member paulone's Avatar
    eu tot nu pricep de ce consolele slim trosnesc(plasticul ala)dupa ce le opresti? adica nu pot pricepe cum de japonezii n-au sesizat chestia asta si sa faca ceva in sensul asta(modificarea carcasei, etc)
    mare pacat de consola...

  17. #14877 SP
    Member blondutzu's Avatar
    plasticul folosit la slim (ca orice plastic de altfel) se dilata din cauza caldurii, apoi cand inchizi consola revine la normal.....nu ma deranjeaza absolut deloc sincer...

  18. #14878 SP
    Member MSlv's Avatar
    cu mkv-urile am inteles eu ca nu vom avea decat prin solutii artizanale (media servere destepte sau CFW sau demultiplexing) dar la NTFS chiar nu au nici o scuza dinasta, politica, nici un pretext care sa ii acopere. Nu cred ca o companie atat de mare precum Sony se impiedica si nu pot licentia NTFS read-only pentru PS3.

  19. #14879 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Dar pentru ce ai nevoie de NTFS? Pentru fisiere mai mari de 4 GB minus 1 byte....? Hmmm... cam pentru ce o fi asta...
    Voteaza aici NTFS External Hardrive Support � PlayStation.Blog Share
    Dupa cum vezi si in comentarii, oamenii vor NTFS pentru a putea vedea de pe hardul extern filmele piratate. Atunci ei de ce ar pune suport NTFS?

    guardian1128 | April 1st, 2011 at 1:27 pm
    WTF is everyone going on about formatting to FAT32 for? are you retarded or something, have you never heard of high definition video or something?
    A single episode of 1 hour TV episodes in 720P runs at over 1gb minimum, and that�s 720P
    A full length movie is over 4gb in 720P, now you factor in an average movie of over 2 hours in length at 1080P resolution then you�re talking 6gb to 10gb depending in length, so FAT32? seriously? pfft, don�t think so
    aerismel | June 30th, 2011 at 3:04 pm
    There are concerts with such high definition that the size of the file is 9 GB. Of course I want to be able to see that in my ps3! And there is no way to do that in FAT!
    darkedgex | April 9th, 2010 at 1:41 am
    @ Every_Idiot_Saying_Use_FAT32
    Did you people fall off the back of the truck on your trip to town from the family farm? FAT32 SUCKS.
    *** FAT32 WILL NOT WORK FOR MOST OF THE PEOPLE ASKING FOR NTFS or exFAT HERE ***
    FAT32 has a file size limitation of 4 GB. If you have a lot of HD movies, this severely limits what content you can store on an external HDD.
    NTFS would work, but really it�d be better if Sony added exFAT support (or ideally, if they added both), since exFAT was intended for large external storage devices (flash drives, SSDs, etc).
    si asta e cel mai tare

    vilesy86 | September 13th, 2010 at 7:38 am
    Has it ever occurred to anybody that the reason Sony won�t add these features is that it helps the hackers�. If you can support limitless file size�s then it won�t take long before people are ripping and placing Blu-Ray games on their externals so they can play them.
    Although it pisses me off not being able to playback my large video files etc.
    So I will join the cause
    GIVE US ANOTHER FORMAT SONY YOU BARSTEWARDS!!!!!

  20. #14880 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Atata timp cat pe hdd intern al consolei se poate copia fara restrictie (ca volum) nu vor pune nici un suport NTFS.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18053 Last Post: Today, 04:23
  2. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts