Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 794 of 1175 FirstFirst ... 294 694 744 784 792 793 794 795 796 804 844 894 ... LastLast
Results 15,861 to 15,880 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #15861 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Ai aici un tutorial http://www.consolegames.ro/forum/f15...s3/#post573905
    si aici How to upgrade your PlayStation 3 hard drive - Features at GameSpot
    Mai ai nevoie de un HDD extern pentru backup si pentru firmware.

  2. #15862 SP
    Member paulone's Avatar
    sunt pareri impartite privind viteza de rotatie a unui hdd, unii spun ca trebuie tot unul de 5400 rot altii spun ca merg si cele de 7200rot/min, acuma teama mea este ca daca pun unul de 7200 sa nu se incalzeasca consola mai mult decat trebuie, voi ce spuneti un hdd cu 7200 rot/min ar putea sa supraincalzeasca consola(ylod, etc)?

  3. #15863 SP
    Member SepticEye's Avatar
    MCV is reporting that �third-party publishing sources� at Microsoft have signaled to partners that the next Xbox console will be at E3 2012 and that Sony has �made it clear to third-parties that they will not be left behind this time.�
    Coupled with the showcasing of the Wii U, it means this year�s E3 could be the biggest show in the event�s 17-year history, featuring three rival upcoming home consoles.

  4. #15864 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Uite aici 7200rpm vs 5400rpm HDD for the PS3 | PlayStation� Community Forums

    From this, I would say that a 7200rpm drive is safe and effective inside a PS3. Though being more expensive, the cost difference isn't really a whole hell of a lot. And if you are like me and you want speed more then capacity. By all means. Get a 7200rpm drive. If you want capacity at a lower cost, then stick with a 5400rpm.

  5. #15865 SP
    Admin MonkY's Avatar
    paulone: sunt HDD-uri de 7200 si HDD-uri de 7200 (if you know what i mean)... cu diferente de temperatura destul de mari intre ele in full load. Din pacate/fericire... poti sa stai linistit cu un WD sau un Seagate de 7200 RPM de notebook... pentru ca PS3-ul nu-ti va folosi niciodata acel HDD la maxim (probabil ca vorbim de 3-5 grade in plus, care nu conteaza). In afara de timpul de acces mai mic, teoretic nu vei castiga mai nimic. Umblau ceva teorii cum ca Sony de fapt a blocat viteza de transfer a HDD-ului sa nu depaseasca viteza de transfer a BluRay-ului (dovada au stat rezultatele intre HDD-ul default, cel de 7200 RPM si SSD-ul: desi intre cel de 5400RPM si SSD ar fi trebuit sa apara o diferenta de cel putin 10 ori... de-abia daca se castiga cateva secunde la startup de jocuri si un maxim 10% la instalari). Oricum, SSD nu-ti recomand, pt. ca fara TRIM & stuff, o sa se buseasca destul de repede SSD-ul inside...

    In concluzie, poti pune linistit un WD sau Seagate de 7200 RPM... mai important este sa nu tii PS3-ul intr-un sertar/dulap sau zona inchisa... Cu cat e mai bine aerisit, cu atat e mai ok.

  6. #15866 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    A incercat cineva la PS3 acest gamepad Saitek PS2700 ? momentan am un SIX-AXIS dar nu imi place deloc forma lui, imi aluneca mana de pe triggere, stick-urile sunt convexe plus ca mi se pare mai naturala forma celui de 360.Sau daca aveti alta recomandare ar fi excelent, multumesc!


  7. #15867 SP
    Member s0whaT's Avatar
    S ar putea sa apara si mai devreme la CES 2012 care incepe maine . Da Doamne !
    La ce va asteptati de la noile console . D p d v al puterei ? 2x / 3x / 4x etc ?

  8. #15868 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    cam greu, daca aparea maine crede-ma ca internetul era plin de zvonuri la ora asta da-mi un exemplu despre o consola care ne-a surprins cu adevarat cand a fost dezvaluita?

  9. #15869 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Parerea mea coincide cu ce spun si unii mai pricepuţi
    http://ps3.ign.com/articles/121/1216053p1.html

  10. #15870 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Nu cred ca va fi lansat sau anuntat ceva la CES 2012 in materie de noi console.
    Microsoft se va retrage de la CES si isi va concentra marile anunturi in congresele individuale viitoare (vezi Apple).
    La E3 probabil ceva anunturi.

  11. #15871 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Nu l-am incercat dar daca zici ca-l preferi pe cel de xbox 360 arunca un ochi la asta:
    http://www.amazon.com/Pro-Elite-Wire...6142850&sr=8-1

  12. #15872 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Parerea mea coincide cu ce spun si unii mai pricepuţi
    Analyst: 'Zero Chance' of PlayStation 4 at E3 - PS3 News at IGN
    Un reply la articolul citat .

  13. #15873 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Arata super cel recomandat de tine insa nu-mi permit sa dau atat.De cel din linkul meu am auzit totusi ca ar avea anumite probleme in anumite jocuri, gen Saint Row 3, nu s-ar misca caracterul, de aceea m-ar interesa parerea cuiva care-l are.

  14. #15874 SP
    Banned cryyo's Avatar

  15. #15875 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu l-am testat pe cel propus de Dudel si parerea mea este ca e mai bun decat DS3. Mai confortabil si face aceleasi lucruri. Stii vorba aia, dai un ban, dar stai in fata. Merita controller-ul

  16. #15876 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Arata super cel recomandat de tine insa nu-mi permit sa dau atat.De cel din linkul meu am auzit totusi ca ar avea anumite probleme in anumite jocuri, gen Saint Row 3, nu s-ar misca caracterul, de aceea m-ar interesa parerea cuiva care-l are.
    Eu m-am jucat cu unul luat din plus/lidl cu fir si mi s-o parut misto. Am incercat destule jocuri. Am folosit 2 ds si 2 de alea. Daca ai un pic rabdare o sa-ti zic modelul si pretul
    Vrei neaparat wireless? Care-i pretul celui din poza?

  17. #15877 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Ma gandesc sa imi iau si PS3 doar pt exclusives. Asta inseamna ca un slim cu cel mai mic HDD(cred ca este de 160 GB) imi este suficient. AM tot vazut pe bazar ca lumea cere sa stie ce FW are consola. Care este relevanta acestui FW? Daca intru pe PSN nu pot sa updatez consola la ultima versiune? Any trick to that?

  18. #15878 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Ma gandesc sa imi iau si PS3 doar pt exclusives. Asta inseamna ca un slim cu cel mai mic HDD(cred ca este de 160 GB) imi este suficient. AM tot vazut pe bazar ca lumea cere sa stie ce FW are consola. Care este relevanta acestui FW? Daca intru pe PSN nu pot sa updatez consola la ultima versiune? Any trick to that?
    Pai nu vor intre pe PSN si nu vor sa cumpere jocuri... de aia intreaba.

  19. #15879 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    In functie de FW consola poate fi modata sau nu. Exclusivitati sa stii ca sunt ceva dar cred ca iti vor fi suficienti 160 GB. Oricum poti lua oricand un hard de laptop mai mare si face upgrade-ul singur si ai si blu-ray la PS3 dc. vrei sa vezi vreun film. O data facut update-ul de FW, nu mai poti da inapoi si numai poti sa o modezi - evident, chiar daca o modezi, nu conteaza ce FW ai accesul pe PSN e restrictionat, sau nu stiu exact cum functioneaza - cred ca te detecteaza si-ti dau bann pe consola.
    Oricum iti recomand cu incredere PSNul mai ales dc iti iei si o subscriptie de plus - 15 luni la pret de 12 e prea tare!

    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Ma gandesc sa imi iau si PS3 doar pt exclusives. Asta inseamna ca un slim cu cel mai mic HDD(cred ca este de 160 GB) imi este suficient. AM tot vazut pe bazar ca lumea cere sa stie ce FW are consola. Care este relevanta acestui FW? Daca intru pe PSN nu pot sa updatez consola la ultima versiune? Any trick to that?

  20. #15880 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Pai nu vor intre pe PSN si nu vor sa cumpere jocuri... de aia intreaba.

    Aha, am inteles...ma gandeam ca o fi vreo chestie de care nu stiu....

    @Luckos, nu prea o sa stau pe PSN, prefer xbox live, repet, o sa il iau doar pt exclusivitati. Banuiesc ca un slim de 160 GB se gaseste la 650 Ron, e un pret ok,nu?

    Multumesc pt raspunsurile pompte!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts