Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 755 of 1175 FirstFirst ... 255 655 705 745 753 754 755 756 757 765 805 855 ... LastLast
Results 15,081 to 15,100 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #15081 SP
    Junior Member anda34's Avatar
    Sunt nou in "universul" PS3, dar m-a dezamagit un fenomen, la care nu stiu cum sa-i dau de capat (scuze daca s-a mai scris pe aceasta tema si va rog dati-mi un link in acest caz):

    - PS3 mi-e conectat prin HDMI (de calitate) la un tv full hd Samsung LED 32D6000, iar la multe din jocurile ce le-am incercat, rezolutia pare a fi o mare problema.
    Spre exemplu, in LA Noire, marginile cladirilor si a personajelor apar pixelizate si cu un "zgomot" stralucitor foarte deranjant...

    Am incercat sa schimb contrastul tv-ului pe minimum si sa ajustez ceilalti parametri, stralucirea aceea a pixelilor de margine a personajelor sau obiectelor a mai disparut, dar pixelizarea tot nu o pot rezolva.

    E o problema de adaptare a jocului pe rezolutia superioara a tv-ului, sau ce anume ar trebui sa fac?
    Va rog ajutati-ma cu orice fel de sfat in acest sens.

  2. #15082 SP
    Junior Member anda34's Avatar
    Sunt nou in "universul" PS3, dar m-a dezamagit un fenomen, la care nu stiu cum sa-i dau de capat (scuze daca s-a mai scris pe aceasta tema si va rog dati-mi un link in acest caz):

    - PS3 mi-e conectat prin HDMI (de calitate) la un tv full hd Samsung LED 32D6000, iar la multe din jocurile ce le-am incercat, rezolutia pare a fi o mare problema.
    Spre exemplu, in LA Noire, marginile cladirilor si a personajelor apar pixelizate si cu un "zgomot" stralucitor foarte deranjant...

    Am incercat sa schimb contrastul tv-ului pe minimum si sa ajustez ceilalti parametri, stralucirea aceea a pixelilor de margine a personajelor sau obiectelor a mai disparut, dar pixelizarea tot nu o pot rezolva.

    E o problema de adaptare a jocului pe rezolutia superioara a tv-ului, sau ce anume ar trebui sa fac?
    Va rog ajutati-ma cu orice fel de sfat in acest sens.

  3. #15083 SP
    Member Harilip's Avatar
    hey
    la Uncharted Drake's Fortune, am facut aproape toate trofeele dar imi mai lipseste cel cu crushing mode.
    in meniu nu imi apar unele medalii desi eu am facut trofeele pt ele, gen Survivor. am luat trofeul, mi a aparut medalia, ma duc in meniul jocului si totusi nu o am.
    o sa pot sa mai fac platina?
    de ce?

  4. #15084 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by anda34 View Post
    Sunt nou in "universul" PS3, dar m-a dezamagit un fenomen, la care nu stiu cum sa-i dau de capat (scuze daca s-a mai scris pe aceasta tema si va rog dati-mi un link in acest caz):

    - PS3 mi-e conectat prin HDMI (de calitate) la un tv full hd Samsung LED 32D6000, iar la multe din jocurile ce le-am incercat, rezolutia pare a fi o mare problema.
    Spre exemplu, in LA Noire, marginile cladirilor si a personajelor apar pixelizate si cu un "zgomot" stralucitor foarte deranjant...

    Am incercat sa schimb contrastul tv-ului pe minimum si sa ajustez ceilalti parametri, stralucirea aceea a pixelilor de margine a personajelor sau obiectelor a mai disparut, dar pixelizarea tot nu o pot rezolva.

    E o problema de adaptare a jocului pe rezolutia superioara a tv-ului, sau ce anume ar trebui sa fac?
    Va rog ajutati-ma cu orice fel de sfat in acest sens.
    stai mai departe de tv, pe bune. grafica pe console e buna, nu grozava. jocul suporta din pacate doar 720p. Head2Head: L.A. Noire Analysis PS3 vs Xbox 360

  5. #15085 SP
    Junior Member Liviu20's Avatar
    Cum este onlineul pe ps3? Am inteles ca unele jocuri nu au servare dedicate sau private cum sunt pe pc.Daca sa poate sa imi explice si mie cineva exact cum functioneaza sistemul.

    edit : si daca merge pus pe un monitor de 19" pana imi cumpar un televizor bun

  6. #15086 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Am schimbat consola, si am refacut conturile de PSN US si UK. Pe cel de pe US imi vede toate downloadurile (inclusiv alea bonus pe cand cu outage) pe cel de UK la downloads imi vede doar un MOH beta de prin 2010. In rest nimic, nici ce cumparasem (Vietnam pt BC2 si inca ceva) nici alea bonus de la PSN outage.
    Si daca dau la Vietnam pe UK imi apare buy now, nu download.

    Help?

  7. #15087 SP
    Junior Member cyberbob1's Avatar
    Stie cineva cum pot verifica valabilitatea codul pt. online-play al jocului medal of honor?
    l-am luat sh si nu stiu daca e folosit sau nu , vreau sa aflu pt. a stii ce sa spun cumparatorului in cazu in care il vand/schimb

  8. #15088 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    doar noile modele slim de 160 GB si 320GB au compatibilitati 3D, restul nu au. Iti recomand sa te uiti cum a zis si @Tiby1994 si la media galaxy ,altex e-mag...
    serios? adica daca eu am consola slim de 120gb nu e compatibila 3D? n-am mai auzit asta pana acum....

  9. #15089 SP
    Junior Member Catani's Avatar
    Consola (PS3) imi gaseste la video un icon cu "Windows media player" si imi apare numele PC-ului, dar cand vreau sa deschid imi spune : Access to the media server is not allowed. it is possibel that the system name for PS3� system, has not been registrated. Check the settings for the media server.
    Ce este aceasta functie si cum o pot folosi ? Unde trebuie sa-mi inregistrez numele consolei si unde gasesc setarile pt media server.
    Multumesc frumos...

  10. #15090 SP
    Member romey's Avatar
    Quote Originally Posted by Catani View Post
    Consola (PS3) imi gaseste la video un icon cu "Windows media player" si imi apare numele PC-ului, dar cand vreau sa deschid imi spune : Access to the media server is not allowed. it is possibel that the system name for PS3™ system, has not been registrated. Check the settings for the media server.
    Ce este aceasta functie si cum o pot folosi ? Unde trebuie sa-mi inregistrez numele consolei si unde gasesc setarile pt media server.
    Multumesc frumos...
    Uite aici :

  11. #15091 SP
    Member jon209's Avatar
    E normal ca R2 si L2 sa fie mai moale la mine R2 e putin mai moale joc si mult Fifa si cum sprintu e pe R2 va dati seama intrebarea este urmatoare trebuie sa ma ingrijorez pentru R-uri ?

  12. #15092 SP
    Member freezy's Avatar
    @jon209, fara suparare man dar foloseste si tu semne de punctuatie, asa o sa ne fie si noua mai usor cand iti citim postul.

  13. #15093 SP
    Member jon209's Avatar
    O sa tin pe viitor , imi raspunde si mie cineva la intrebare?

  14. #15094 SP
    Member florent's Avatar
    La gamepad-ul de PS3 tastele L2 si R2 au o cursa mai lunga de la apasare pana la contact . Deci nu sunt la fel de indicate pentru button mashing fata de celelalte . Este ceea ce numesti tu "mai moale " . E normal . Pentru sprint la Fifa poti sa tii apasat R2 .

  15. #15095 SP
    Member party_man's Avatar
    @anda34 ce setari ai la PS3?

  16. #15096 SP
    Junior Member Ionutz788's Avatar
    Salut!!Modeaza careva ps3 fat fw 3.56?

  17. #15097 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by jon209 View Post
    O sa tin pe viitor , imi raspunde si mie cineva la intrebare?
    Nu are nimic, doar ca il folosesti mai mult.E un controller, nu te speria... daca se strica, cumperi altul.
    P.S. foloseste semne de punctuatie !

  18. #15098 SP
    Member awaytokill's Avatar
    salut tocmai mi-am facut un throphy card de aici PS3 Trophies Forum atunci cand postez in orice forum o sa il arate sau trebuie sa fac ceva la setari? sau trebuie sa-mi fac portable id?

  19. #15099 SP
    Member awaytokill's Avatar
    salut tocmai mi-am facut un throphy card de aici PS3 Trophies Forum atunci cand postez in orice forum o sa il arate sau trebuie sa fac ceva la setari? sau trebuie sa-mi fac portable id?

  20. #15100 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Darius, �n acest forum nu sunt permise semnăturile de tip imagine.

    Dacă vrei să-ți apară la profil, mergi �n Settings/Edit Profile/PlayStation Network și introduci ID-ul (dacă �n prealabil ai setat Portable ID pe http://us.playstation.com )

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts