Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 710 of 1175 FirstFirst ... 210 610 660 700 708 709 710 711 712 720 760 810 ... LastLast
Results 14,181 to 14,200 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #14181 SP
    Junior Member booosty's Avatar
    sal Monky am si eu o scurta intrebare, ce ochelari 3d sunt compatibili cu jocurile de ps3? multumesc anticipat

  2. #14182 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

  3. #14183 SP
    Member viezure's Avatar
    Legat de PSN plus: POT sa imi pastrez temele si avatarele primite gratuit?

  4. #14184 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by booosty View Post
    sal Monky am si eu o scurta intrebare, ce ochelari 3d sunt compatibili cu jocurile de ps3? multumesc anticipat
    Daca te referi la jocurile 3D mai noi de pe Store, am impresia ca trebuie sa ai televizor 3D (am downloadat un demo 3D si nu se lanseaza- imi zice ca trebuie sa am televizor 3D pentru a putea rula jocul). In cazul asta iti trebuie ochelarii specifici televizorului.

    Daca te referi la jocurile mai vechi (gen G-Force) ele vin insotite de ochelari in cutie (anaglyphic mi se pare ca se numesc)...

  5. #14185 SP
    Junior Member Dan.Andrew's Avatar
    Doamne , Dante eu nu inteleg cum ai reusit ! Imi da chestia asta si pe uk.playstation.com si pe us.playstation.com!!it.addi are dreptate , dar nu are nimeni nici o informatie cand dau si ei drumul?? Sper ca cu ocazia E3- ului sa dea drumul!!

  6. #14186 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by viezure View Post
    Legat de PSN plus: POT sa imi pastrez temele si avatarele primite gratuit?
    DA. jocurile NU se pastreaza

  7. #14187 SP
    Member viezure's Avatar
    Ok ms, intrebasem pt ca pe us am vazut niste teme gratuite care pe uk costau vreo 2 lire

    Si inca ceva. Faza cu jocurile free care dispar e valabila si la minis?

  8. #14188 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by viezure View Post
    Ok ms, intrebasem pt ca pe us am vazut niste teme gratuite care pe uk costau vreo 2 lire

    Si inca ceva. Faza cu jocurile free care dispar e valabila si la minis?
    din cate stiu, da

  9. #14189 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Salut. De o saptamana am luat si eu Pes 2011. Toate bune si frumoase dar nu ma lasa sa joc multiplayer. Singurul mod disponibil e quick match. Motivul: nu am porturile dechise, DMZ, Port Forward, Port Mapping, etc etc.

    Am un router Linksys wrt54gh parca, ieftin, simplu si stabil. Stie DMZ, Port Forwarding, dar cu toate astea Playstation-ul nu merge in PES online.

    Am nat Type 2, sa ma corecteze cineva, Nat 1 am doar daca il pun direct la priza de net?
    Orice alt joc merge in multiplayer.
    Am deschis manual portul 3658 care e setat implicit la PES in router, am alocat IP fix PS3-ului, am cumparat si cablu ca sa nu mai fie wireless conexiunea, am schimbat si din joc porturile pe Auto si tot degeaba. Primesc aceeasi eroare. Ma enerveaza pt ca sunt chiar incantat de joc si as dori sa ma joc si cu prietenii, nu doar contra AI.

    You cannot play this mode due to restrictions placed on your conection by the Networking Devices you are using. You can only play 1 VS 1 (Ranked Match) in Quick Match. This issue may be solved by connecting your hardware directly to the internet or by configuring your networking device such as your router. Apply DMZ, Port Mapping, NAT Table Configurations and other router settings to your PS3 system. Individual hardware systems may use unique terminology.
    nu as schimba router-ul pt ca imi place mult, am rezolvat problemele de deconectare cu RDS cu el.

    Am incercat sa pun IP fix, apoi sa dechid DMZ pe ip-ul fix alocat, tot degeaba. Firewall la Router inchis.
    Am pus si cablu la PS3, tot asa.
    Am incercat si cu DMZ si cu port forward, port triggering, port range forward si tot asa.

    Mai ramane sa incerc sa pun direct la internet PS3, sa se conecteze prin PPOE., dar raman fara net in casa. Ati mai intampinat problema asta? Multumesc

  10. #14190 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Help me!!! Vreau sa conectez ps3-ul la net prin wireless dar dupa toate configurarile facute imi da eroarea "DNS ERROR 80710102".Nu mai inteleg nimic,deja ma doare capul dupa ore intregi de configurat.

  11. #14191 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Quote Originally Posted by Dan.Andrew View Post
    Doamne , Dante eu nu inteleg cum ai reusit ! Imi da chestia asta si pe uk.playstation.com si pe us.playstation.com!!it.addi are dreptate , dar nu are nimeni nici o informatie cand dau si ei drumul?? Sper ca cu ocazia E3- ului sa dea drumul!!
    Incearca sa ti faci cont direct din consola poate acolo merge .
    In rest pe site urile oficiale nu merge nimic.

  12. #14192 SP
    Member freezy's Avatar
    Cumnatul meu a avut aceeasi problema cu pes-ul dar a rezolvat punand PS3-ul in DMZ.

  13. #14193 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Asadar sa inteleg ca e de la PSN.Mersi addi

    ---------- Post added at 10:48 AM ---------- Previous post was at 09:51 AM ----------

    Pai pe consola nu pot nici cum deoarece imi da eroarea de mai sus,nici nu ma lasa sa intru in browser

  14. #14194 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    ce naiba tot spui tu aici?
    nu vezi ca cel de mai sus nu vorbea cu tine?

    nu dai nici un detaliu de unde ai netul si alte setari si vrei sa primesti ajutor...

  15. #14195 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar

  16. #14196 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Providerul meu este RDS cu username si parola.Scuze,nu mi-am dat seama

  17. #14197 SP
    Junior Member alpha2003rol's Avatar
    Buna! La un PS3 Slim (cu HDD 320MB) vreau fac update de la un OFW 3.41 la un CFW 3.55 KMew. Vreau sa testez diferite versiuni de Linux pt PS3 si totodata vreau sa testez diferite homebrew-uri. In final, dupa ca ma satur de experiente, vreau sa revin inapoi la OFW 3.41 sau la OFW 3.55
    Este plauzibil un astfel de scenariu? A mai experimntat cineva ceva asemanator?
    De pe forum am intele ca daca faci downgrade de la CFW 3.55 Kmew la OFW 3.41 este posibil (pentru consolele cu NANAD 256MB) sa sa pierzi functia de player blu-ray si ca ar trebui sa fac back-up la dev_flash.
    Cum pot stii ce tip de consola am? Adica cu cat NAND?
    Cum se face backup la dev_flash?
    Dar un full back-up, cum se face - pentru a evita orice problema pe viitor?

    Multumesc

  18. #14198 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by Harilip View Post
    Little Big Planet, luat cu ,,Welcome Back,, contine si pack u cu piratii din caraibe, metal gear solid etc sau trebuie sa le cumpar eu?
    Este vorba despre standard edition, fara nici un fel de add-on-uri.

  19. #14199 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    De pe consola merge, daca spuneai de la �nceput ca ai �ncercat pe calculator sa iti faci cont...Deocamdata psn nu poate fi accesat pe calculator

    ---------- Post added at 03:26 PM ---------- Previous post was at 03:23 PM ----------

    Quote Originally Posted by alpha2003rol View Post
    Buna! La un PS3 Slim (cu HDD 320MB) vreau fac update de la un OFW 3.41 la un CFW 3.55 KMew. Vreau sa testez diferite versiuni de Linux pt PS3 si totodata vreau sa testez diferite homebrew-uri. In final, dupa ca ma satur de experiente, vreau sa revin inapoi la OFW 3.41 sau la OFW 3.55
    Este plauzibil un astfel de scenariu? A mai experimntat cineva ceva asemanator?
    De pe forum am intele ca daca faci downgrade de la CFW 3.55 Kmew la OFW 3.41 este posibil (pentru consolele cu NANAD 256MB) sa sa pierzi functia de player blu-ray si ca ar trebui sa fac back-up la dev_flash.
    Cum pot stii ce tip de consola am? Adica cu cat NAND?
    Cum se face backup la dev_flash

    Dar un full back-up, cum se face - pentru a evita orice problema pe viitor?

    Multumesc
    faci update la 3.61

  20. #14200 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    DA. jocurile NU se pastreaza
    Dar sa zicem ca am jocul cumparat de pe PSN mai demult (sau un joc pe bluray) si acum iau de pe PLUS un add-on free, care e situatia?

    Mai merge addon-ul sau ciu-ciu?

    10x anticipat

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts