Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 282 of 1175 FirstFirst ... 182 232 272 280 281 282 283 284 292 332 382 782 ... LastLast
Results 5,621 to 5,640 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #5621 SP
    Junior Member sercanu's Avatar
    Ai instalat ultima versiune de soft???

  2. #5622 SP
    Member Asghaar's Avatar
    Quote Originally Posted by TiBiKiMi View Post
    Bine bine, si daca foloseste resursele la maxim inseamna ca tre sa se opreasca consola singura asa de capul ei? Nu mi se pare deloc in regula acest lucru...hai sa zicem despre freeze ca este cat de cat normal, si stiu ca se intampla tuturor acest lucru insa despre stingerea (intra in standby) singura a consolei dupa ce joci un joc nu am mai auzit
    cred ca e de la game,deoarece si primul a avut astfel de probleme cu anumite versiuni de software.
    nu cred ca e de la consola .

  3. #5623 SP
    Junior Member sercanu's Avatar
    Nu e de la joc!eu pateam exact la fel cu Uncharted1,si mi-a zis un tip aici sa instalez ultima versiune de soft,am instalato si apoi nu am mai avut nici o problema,doar k eu cum stau foarte mult timp pe net dupa o perioada de 1 ora aprx.mi se blocheaza,doar problema asta o mai am in rest merge perf.
    Salutari All!

  4. #5624 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    ce headset imi recomandati?

    ---------- Post added 20-12-2009 at 08:50 PM ----------

    acesta este bun? ShopTo.Net - Gioteck EX 01 Bluetooth Headset - Sony PlayStation 3 (PS3)

  5. #5625 SP
    Member griever666's Avatar
    Quote Originally Posted by TiBiKiMi View Post
    Vreau sa semnalez si eu o pb cu Ps3-ul meu si anume:
    In ultima perioada juniorul meu se joaca la Uncharted 2 (eu inca nu m-am apucat de el) si prima figura pe care a facut-o consola a fost ca nu s-a oprit normal (dupa ce s-a jucat U2) si anume a facut acele 3 beep-uri cand a dat turn off. In alta zi se juca tot U2 si la un moment dat s-a blocat...a dat frezee.Dupa cetava zile se juca din nou la U2 iar dupa ce s-a oprit din joaca a scos discul dupa care a dat sa faca sync la trofeele primite in acea zi, cand deodata pur si simplu pe la 80% consola s-a stins... a intrat in standby. Ieri alta figura (chiar eram si eu de fata) din nou s-a jucat U2 dupa care la un moment dar s-a oprit, a scos discul la pus frumos in carcasa lui dupa care se uita prin trofee sa vada cat la % a facut si din nou aceeasi pb...consola s-a stins pur si simplu...a intrat din nou in standby. Nush ce sa fie asta, dar toate astea s-au intamplat dupa ce juca U2...cu alte jocuri nu am patit asa ceva.Oare de unde vine aceasta pb?
    E problema cunoscuta la Uncharted 2. Se pare ca afecteaza o mica parte din consolele din prima generatie. Nu cred ca exista o solutie pana la momentul asta.

  6. #5626 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  7. #5627 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Dupa nici un an de folosire, tre sa-mi duc Samsung-ul seria 5 la service (inca nu gasesc carticica TV-ului sa va zic exact modelul). I-a aparut o zona maricica cu pete intunecate in partea dreapta; de la distanta zici ca-i praf, dar din apropiere se vede ca petele-s in profunzime.

    A mai patit cineva ceva asemanator? Nu l-am lovit, nu l-am apasat in zona aia. Petele nu-s foarte deranjante, se observa mai tare pe fundal alb. Nu mi-as bate capul cu ele, dar ma gandesc ca s-ar putea sa se agraveze fix cand raman fara garantie (vestita faza de la Altex in care un angajat iti zice ca ai 2 ani garantie, altul zice ca ai doar un an etc.)

    ---------- Post added 21-12-2009 at 05:31 AM ----------

    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    mi-am luat acum 2 luni un headset din anglia pentru ps3, dar nu merge, cred e stricat din fabrica. si acum vreau sa-mi mai iau unul dar din Romania. ce imi recomandati in jurul sumei de 70-80 ron? eu ma gandeam la modelele astea Jabra BT2010 Headset reviews - CNET Reviews Jabra BT2015 - Bluetooth headset - discreet and intuitive design Nokia BH-104 - headset Review | ZDNet: Reviews
    Eu mi-am luat recent un BH-105 de la Orange, 70 ron, merge perfect. S-a conectat rapid la PS3, nimic de reprosat.

  8. #5628 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Si eu am patit la fel superman , bine , eu am televizorul de vreo 2 ani , daca nu mai bine .... Dar in coltul dreapta sus, mi-au aparut acele pete ca de praf pe care le descrii si tu , iar cand las mai mult pe BoomTV , imi ramane imprimata sigla lor

  9. #5629 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by griever666 View Post
    E problema cunoscuta la Uncharted 2. Se pare ca afecteaza o mica parte din consolele din prima generatie. Nu cred ca exista o solutie pana la momentul asta.
    Cum adica din prima generatie ca am consola de vreo 2 luni...practic e noua.E varianta de 80Gb si am firmware 3.10 pe ea...nu am facut update la 3.15 pt ca din cate stiu este optional si nici nu cred ca mi-ar rezolva problema. Oare ar fi mai bine sa nu mai bag U2 in consola daca risc ceva din cauza lui ?

  10. #5630 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by TiBiKiMi View Post
    Cum adica din prima generatie ca am consola de vreo 2 luni...practic e noua.E varianta de 80Gb si am firmware 3.10 pe ea...nu am facut update la 3.15 pt ca din cate stiu este optional si nici nu cred ca mi-ar rezolva problema. Oare ar fi mai bine sa nu mai bag U2 in consola daca risc ceva din cauza lui ?
    Eu zic sa faci updateul ca d-asta sunt inventate, sa rezolve probleme. Nu are absolut nici un sens ca tu sa ramai la un firmware mai vechi, chiar daca e optional. Eu zic sa incerci din nou dupa ce faci updateul.

  11. #5631 SP
    Junior Member sercanu's Avatar
    Fa Update si apoi mai discutam!

  12. #5632 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by pooaul View Post
    Eu zic sa faci updateul ca d-asta sunt inventate, sa rezolve probleme. Nu are absolut nici un sens ca tu sa ramai la un firmware mai vechi, chiar daca e optional. Eu zic sa incerci din nou dupa ce faci updateul.
    O sa-l fac insa nu stiu sa se fi spus pe undeva ca ultimul update (3.15) sa rezolve pb cu U2 pt userii care au asemenea neplaceri cum am eu. Din cate stiu 3.15 aduce posibilitatea de a face transfer de date dp un ps3 pe altul si chestii d-astea nicidecum nu zice nimic de rezolvarea unor pb cu U2, dar o sa-l fac in speranta ca o sa scap de aceasta nebunie

  13. #5633 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by TiBiKiMi View Post
    O sa-l fac insa nu stiu sa se fi spus pe undeva ca ultimul update (3.15) sa rezolve pb cu U2 pt userii care au asemenea neplaceri cum am eu. Din cate stiu 3.15 aduce posibilitatea de a face transfer de date dp un ps3 pe altul si chestii d-astea nicidecum nu zice nimic de rezolvarea unor pb cu U2, dar o sa-l fac in speranta ca o sa scap de aceasta nebunie
    Un update contine si alte chestii "in spate" pe langa ce se anunta.

  14. #5634 SP
    Member muski's Avatar
    Am si eu o problema : Am net de la CLicknet de vreo 3 saptamani, pana acum a mers bine, dar in ultimele zile pica mereu din 10 in 10 minute la PS3 numai, si zice mereu DNS error(80710102), dar numai la PS3 pica mereu nu stiu ce sa ii mai fac ca disper..... , netul la pc merge......, e f f ciudat ca a mers bine pana acu , iar de 4 zile tot pica mereu mereu mereu... poate a mai avut cineva problema asta si ma ajuta cu o indicatie ceva... un sfat

  15. #5635 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Aceeasi problema am avut-o si eu. Tot net de la Clicknet. Am revolvat chemand echipa de la romtelecom care a schimbat vechiul fir de la telefon. Cel care vedea de pe scara si intra in priza de la telefon.

  16. #5636 SP
    Junior Member nargsdj13's Avatar
    Si eu patesc chestia asta destul de des..Dar am schimbat adresele DNS..Eu am configurata reteaua pe IP-uri si schimb DNS-ul..Dar nu stiu ce are..Uneori nu merge si peste 10 minute daca dau Sign In merge cu aceleasi DNS-uri..

  17. #5637 SP
    Member toto's Avatar
    Am si eu o problema , si anume , incerc sa intru in multipleier cu uncharted 2 , incearca sa se conecteze si imi da o eroare de genul:Invalid internet conection. In the XMB , go to settings , network settings, internet connection test and make sure your NAT Type is 1,2 or 3 .Intradevar cand fac testu la NAT Type scrie Failed , cum pot rezolva problema sa trec acolo 1, 2 sau 3 ,....multumesc.

  18. #5638 SP
    Member muski's Avatar
    am bagat si eu niste dns-uri la misto acu si ip-uri la fel sa vad daca face la fel, a trecut o ora si merge vad.... f f ciudat tre sa mai testez o zi sau 2, si mai revin apoi cu pareri.... sper sa mearga Hopa nu am postat bine ca dupa 10 min a si picat

  19. #5639 SP
    Junior Member nargsdj13's Avatar
    Ma gandesc sa nu fie o problema cu serverul proxy..Voi folositi proxy?
    Eu nu..si azi nu mi-a picat deloc..Dar mie foarte rar imi pica, cel mai des este cand aprind consola, nu se conecteaza si imi da eroarea..Imi pica foarte rar daca sunt deja conectat..

  20. #5640 SP

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: Today, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts