Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 67 of 1175 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 77 117 167 567 1067 ... LastLast
Results 1,321 to 1,340 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #1321 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Consola e conectata la monitor sau la un TV HD?

  2. #1322 SP
    Member Mazzaxx's Avatar
    Quote Originally Posted by emptysilence View Post
    am la ps3 pus un z5500 si foarte putine mp3-uri se aud perfect si scot cei mai bun din sistem
    sistemu nu are nimic insa eu doresc sa am o calitate foarte buna asa ca am icnercat niste melodii dts luate de pe net insa nu se aud ,se aude fssssss

    imi puteti spune ce fel de mp3-uri sa folosesc adica la cati kbps sau daca pot folosi pana la urma dts ?
    Incearca sa iei fisiere de muzica LoseLess in extensia .flac, de obicei sunt la 900-1000 kbps chiar si mai mult. Ceea ce poti sa faci este sa le convertesti cu un programel care face conversia flac-mp3 fara sa tai din calitate sau poti sa iti faci un cd audio din fisierele flac si sa-l bagi in ps3, eu mi-am facut unul pentru masina si se aude fenomenal! O melodie in format flac are in jur de 40-50 mb.

  3. #1323 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by SeikQ View Post
    Consola e conectata la monitor sau la un TV HD?
    Din pacate inca nu am reusit sa achizitionez un HD asa ca inca mai merg pe un Tv plat de 72 parca e...sper ca de iepuras sa-mi iau si eu un HD. Deci sa inteleg ca asta e problema de unele jocuri nu se vad pe tot ecranul?

  4. #1324 SP
    Junior Member storm30's Avatar
    intreb si eu, poate e indicat sa facem Thread-uri pe orase? sau nu? intreb si eu , Administratorul ce parere are? am putea sa facem schimburi de jocuri.

  5. #1325 SP
    Junior Member storm30's Avatar
    stiti ca PS3 poate ''arata'' fisiere (muzica, poze, filme) de pe PC?

  6. #1326 SP
    Member Mazzaxx's Avatar
    Stim, dar fisierele cu extensia .flac nu stiu daca le vede!

  7. #1327 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    ideal ar fi o sub-sectiune la publicitate, dedicata schimburilor, ca sa nu apara multe topicuri de acest gen aici.

  8. #1328 SP
    Member DraZziW's Avatar
    nu cred, nici la mine nu se vede warhawk pe tot ecranul, sunt margini mici negre si sus-jos si pe lateral

  9. #1329 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    PS3 nu citeste .flac.

  10. #1330 SP
    Member digitalhater's Avatar
    Am si eu o intrebare. Daca-mi iau consola din US, pot juca jocuri cumparate de la noi sau din EU? Cum e treaba cu PAL si NTSC la PS3 ca habar n-am, poate-mi explica cineva care e diferenta....
    Multumesc!

  11. #1331 SP
    Member darcangel's Avatar
    Jocurile, toate, sunt freezone. Doar DLC-urile sunt pt. fiecare zona in parte.

  12. #1332 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Quote Originally Posted by TiBiKiMi View Post
    Din pacate inca nu am reusit sa achizitionez un HD asa ca inca mai merg pe un Tv plat de 72 parca e...sper ca de iepuras sa-mi iau si eu un HD. Deci sa inteleg ca asta e problema de unele jocuri nu se vad pe tot ecranul?
    Posibil sa ma insel, dar apar benzile negre pt ca cel mai probabil jocul este in format PAL, iar televizorul NTSC. Cele doua tipuri nu sunt identice.

  13. #1333 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by Mazzaxx View Post
    Incearca sa iei fisiere de muzica LoseLess in extensia .flac, de obicei sunt la 900-1000 kbps chiar si mai mult. Ceea ce poti sa faci este sa le convertesti cu un programel care face conversia flac-mp3 fara sa tai din calitate sau poti sa iti faci un cd audio din fisierele flac si sa-l bagi in ps3, eu mi-am facut unul pentru masina si se aude fenomenal! O melodie in format flac are in jur de 40-50 mb.
    uhm.. daca vrei lossless in nici un caz nu faci mp3. iata si de ce:
    un .flac are 1411 kb/s la fel poate atinge si un .waw
    un .mp3 are maxim 320 kb/s.

    eu recomand sa convertesti din .flac in .waw, calitatea va fi egala.
    also emptysilence, cum ai setat sa iasa sunetu din ps3 la Z5500? optical? ai bifat dts 5.1 ? iar la audio setup tre sa pui ca out bitstream nu linear pcm.

  14. #1334 SP
    Junior Member ady_ro's Avatar
    si pot fi bifate si celelalte optiuni? ca la mine e bifat tot

    la audio setup aveam linear pcm si acum am modificat si eu pe bitstream

  15. #1335 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    ce ar trebui bifat e: Dolby Digital 5.1, DTS 5.1, AAC, Linear PCM 88.2 hz. altceva nu ai cum si nu are rost. sa nu pui Linear PCM 2 Ch. 176.4 kHz ca nu merge oricum. iar la CD output frequency la fel sa nu fie selectat Linear PCM 2 Ch. 176.4 kHz ca Z5500 nu suporta.
    cheers!

  16. #1336 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by SeikQ View Post
    Posibil sa ma insel, dar apar benzile negre pt ca cel mai probabil jocul este in format PAL, iar televizorul NTSC. Cele doua tipuri nu sunt identice.
    Nu cred...Tv-ul meu este Multisystem si pot sa schimb din telecomanda pe ce mod sa fie...o sa incerc sa trec si pe NTSC sa vad daca se intampla ceva desi nu cred pt ca spre ex COD 4 si 5 sunt pal si se vad pe tot ecranul insa Bad Company de ex nu se vede pe tot si la fel este Pal, asa ca nu cred sa fie asta motivul.

  17. #1337 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    Are cineva Afrika sau Rapala Fishing Frenzy 2009 ? Daca da, cum e grafica ?

  18. #1338 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    z5500 asta decodeaza AAC? destul de bun daca face asta

  19. #1339 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Un prieten de-al meu din Norvegia are un sistem logitech z-10 si nu stie cum sa ii faca conexiunea la PS3. Sistemul de sunet are doar USB.
    Ma poate ajuta cineva cu un raspuns?

  20. #1340 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Un prieten de-al meu din Norvegia are un sistem logitech z-10 si nu stie cum sa ii faca conexiunea la PS3. Sistemul de sunet are doar USB.
    Ma poate ajuta cineva cu un raspuns?
    sistemul ala are conexiune usb si cu mufa jack.
    in mod normal nu cred ca are cum sa il conecteze la ps3 .... pe usb nu iese sunetul din jocuri la ps3, iar jack nu are. Doar printr-un adaptor la iesirea din ps3 cumva sa scoata sunetul separat, dar asa ceva nici nu am vazut nici incercat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 67 of 1175 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 77 117 167 567 1067 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts