Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 986 of 1175 FirstFirst ... 486 886 936 976 984 985 986 987 988 996 1036 1086 ... LastLast
Results 19,701 to 19,720 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #19701 SP
    Member Florix09's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Schimbati subiectul oameni buni ca sunteti offtopic de mult. S-a ajuns sa se faca apologia drepturilor consumatorului intr-un loc nepotrivit.
    Pe cand o stire despre PS3 ?! ca tot vad activ acest topic, fac click pe el si cand colo "Altex e de porc".
    off-topic.. ? se discuta despre portocale si ciocolata sau ce ?
    se discuta despre consola PS3 si despre garantia oferita de Altex.. daca nu aici.. atunci unde ??!!

  2. #19702 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Aveti idee de ce nu merge PS Store? am cont de UK. faza e ca de 4 zile este Undergoing maintenance ...am sters aplicatia Store de pe PS3, am reinstalat-o, acelasi rezultat. AM schimbat DNS-urile de access (sunt pe RTC), la fel...nu merge.
    Pe community forum PSN am citit ca n-ar fi nicio mentenanta la ora asta.
    la voi pe UK functioneaza?
    in afara de Caponescu care mi-a raspuns pe PSN, caruia ii multumesc, mai stie cineva ceva despre ce am postat mai sus?
    PS: daca eram ca musca in lapte tot eram observat

  3. #19703 SP
    Member Florix09's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    in afara de Caponescu care mi-a raspuns pe PSN, caruia ii multumesc, mai stie cineva ceva despre ce am postat mai sus?
    PS: daca eram ca musca in lapte tot eram observat
    nu este vorba ca nu ai fost observat.. ideea este ca trebuie sa ti raspunda unul care cunoaste..care stie..ca degeaba da unul cu parerea daca nu te ajuta cu nimic... si in cazul de fatsa Caponescu stie daca zici ca ti a raspuns.
    Si vin si eu cu o idee. daca ai un alt user creat cu alt cont in afara de uk incearca sa vezi daca merge sa intri in store. daca merge inseamna ca este doar un bug pt. uk, dar daca nu... chiar n am idee..incearca sa intrebi sau sa cauti daca mai are careva aceeasi problema aici PS3Trophies.org - sau da un email la sony..poate te ajuta ei

  4. #19704 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    discutia "altex" era mult mai fierbinte si din cauza asta n-am fost observat. app...Caponescu nu neaparat ca stie...el mi-a raspuns ca la el merge Ok PS store.
    Am citit si pe forum si intreba cineva acelasi lucru, din UK, deci problema nu e doar la mine..sau cel putin seamna. Si i s-a raspuns ca nu ar fi nicio mentenanta, ceea ce este si adevarat.
    Am reinstalat aplicatia (desi cand am sters-o avea peste 100MB la reinstalare are doar 29MB) insta acelasi rezultat. Am cautat prin Game Data Utility sa vad daca exista ceva legat de Store...si n-am gasit nimic.
    Am sa mai caut si pe forumul indicat de tine, am sa incerc si cu un alt user si daca tot n-am sorti de izbanda o sa ajung la varianta mail la support...desi nu am nicio speranta dintr-acolo.
    tks

  5. #19705 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Pe web functioneaza?
    https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/

    Incearca sa intri in Store din "What's new" pe consola...

  6. #19706 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    WEB-ul functioneaza, pot cumpara de acolo, inca n-am incercat sa finalizez download-ul din consola fiindca sunt in farcry acum dar voi incerca un pic mai tarziu.
    Din Whats New am incercat de prima data...nu merge. ma duce la ecranul cu plasa aia de cumparaturi, noul logo cel in gri...dupa care apare bara de loading sub logo si BAM...This Service is currently undergoing maintenance...

    ---------- Post added 06-05-2013 at 11:45 AM ----------

    Verificat și download-ul de pe consolă în Account Management, apar in transaction list și pot da jos fără probleme.
    Bine că există webapp...
    Poate in timp iși va reveni, dacă nu, am să fac un back-up și un restore.

  7. #19707 SP
    Member excess's Avatar
    Salutare! Sunt posesorul unui PS3 12Gb Super Slim! Mentionez ca sunt incepator in materie de PS3!
    Am o nelamurire cu incarcarea controller-ului, am vazut ca are 4 leduri pe el, cand il conectez prin USB, palpaie ledurile, pana la urma ramane ledul1 aprins!! Intrebarea mea este cand stiu ca s-a incarcat?? Cand e full incarcat raman toate cele 4 leduri aprinse?? SI care-i faza cu controller settings> reassign the controllere 1-7?

  8. #19708 SP
    Banned Venom's Avatar
    Ai citit si tu manualul?

  9. #19709 SP
    Member bobolac's Avatar
    Quote Originally Posted by excess View Post
    Salutare! Sunt posesorul unui PS3 12Gb Super Slim! Mentionez ca sunt incepator in materie de PS3!
    Am o nelamurire cu incarcarea controller-ului, am vazut ca are 4 leduri pe el, cand il conectez prin USB, palpaie ledurile, pana la urma ramane ledul1 aprins!! Intrebarea mea este cand stiu ca s-a incarcat?? Cand e full incarcat raman toate cele 4 leduri aprinse?? SI care-i faza cu controller settings> reassign the controllere 1-7?
    Cand nu mai palpaie ledurile de la controler inseamna ca s'a incarcat.
    Mai poti vedea daca este incarcat sau cat de incarcat este controlerul uitandu'te in meniul jocului cand rulezi un joc sau pur si simplu nu faci nimic. Apesi butonul PS de pe controler si vezi in dreapta sus indicatorul bateriei de la controler.
    Cele patru leduri numerotate sunt porturile, adica jucatorul 1 sau jucatorul 2 sau dupa caz 3,4.
    Din resign controler poti sa'ti setezi ce controler sa'ti fie cel principal de exemplu la jocurile multiplayer.
    Sper ca ti'am fost de ajutor si destul de explicit.
    Nu e o rusine sa intrebi.
    Spor la joace.

  10. #19710 SP
    Member Florix09's Avatar
    Quote Originally Posted by excess View Post
    Salutare! Sunt posesorul unui PS3 12Gb Super Slim! Mentionez ca sunt incepator in materie de PS3!
    Am o nelamurire cu incarcarea controller-ului, am vazut ca are 4 leduri pe el, cand il conectez prin USB, palpaie ledurile, pana la urma ramane ledul1 aprins!! Intrebarea mea este cand stiu ca s-a incarcat?? Cand e full incarcat raman toate cele 4 leduri aprinse?? SI care-i faza cu controller settings> reassign the controllere 1-7?
    Apasa butonul de PS HOME.ca sa vezi cat s a incarcat.. (recomandat dupa 2 ore ca atunci se incarca la maxim) si o sa ti apara sus pe la mijloc o baterie mica. daca e full inseamna ca s a incarcat, iar faza cu reassign o folosesti numai daca ai minimum 2 controllere. de ex. daca ai unul albastru si unul negru. setezi pt. cel albastru nr. 1 ca sa l poti folosi atat in meniu cat si in jocuri. iar cel secundar(adica cel negru) o sa l poti folosi numai in meniu. sau la un joc co op unde necesita un alt jucator.. (co-op= cooperative) sau daca ai un controller fara vibratii si unul cu vibratii. pui nr 1 pt cel fara vibratii sa zicem si o sa l poti folosi pe acela oriunde. iar cel cu vibratii o sa fie automat 2 si e aceasi chestie ca in primul ex... Sper ca ai inteles !

  11. #19711 SP
    Member excess's Avatar
    Multumesc bobolac si Florix09! Mi-ati fost de ajutor!

    Eu aveam impresia ca atunci cand e full incarcat stau toate ledurile aprinse!

  12. #19712 SP
    Member Florix09's Avatar
    Quote Originally Posted by excess View Post
    Da dar nu am vazut nimic sa scrie de leduri!!! O sa caut iar mai atent daca nu stie nimeni!
    Unde sa scrie ma de Led uri ?? deci ai 2 raspunsuri la intrb ta..daca nici acum nu ai inteles atunci citeste carticica !!!

  13. #19713 SP
    Member excess's Avatar
    Eram pe pagina precedenta si nu v-am citit reply-urile!! De asta am zis de led-urile alea!

  14. #19714 SP
    Member costy29lan's Avatar
    Salutare!

    Mi-am cumparat si eu zilele acestea o consola PS3 SS 500GB si sunt nou in domeniul acesta.
    Ma primiti si pe mine in club?

    Am stat sa citesc prin topice, cateva ore bune, dar daca este cineva de poate sa imi dea niste sfaturi pentru incepatori ar fi super!
    Multumesc anticipat!


    Quote Originally Posted by lordico View Post
    E sigur ca Altex are numai 1 an garantie la console?
    Acum are 2 ani garantie. De la Altex am cumparat si eu.

  15. #19715 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by costy29lan View Post
    Acum are 2 ani garantie. De la Altex am cumparat si eu.
    Cand ai timp pune o poza cu certificatul de garantie de la Altex pt consola ps3, eu ştiu ca nu s-a schimbat nimic, e acelaşi certificat galben cu roşu pe care scrie "1 An"

  16. #19716 SP
    Member costy29lan's Avatar
    Quote Originally Posted by D@nT3 View Post
    Cand ai timp pune o poza cu certificatul de garantie de la Altex pt consola ps3, eu ştiu ca nu s-a schimbat nimic, e acelaşi certificat galben cu roşu pe care scrie "1 An"
    Acum sunt la munca, cand ajung acasa ma uit pe el sa vad ce culoare are, ca nu am dat importanta.
    Stiu ca are 2 ani, pentru ca a specificat vanzatorul: '' acum are 2 ani garantie'' , nici nu stiam de problema cu 1 an.
    Chiar mi s-a parut ciudat ca a specificat asta.

  17. #19717 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ok, welcome, daca ai nelămuriri, întrebări, ai topic "ps3 pune o intrebare..." de obicei găseşti oameni care-ţi vor răspunde destul de repede.

    Off cam asa ceva oferă Altex(Media Galaxy) pt ps3
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1367884292907.jpg

  18. #19718 SP
    Member costy29lan's Avatar
    Quote Originally Posted by D@nT3 View Post
    Ok, welcome, daca ai nelămuriri, întrebări, ai topic "ps3 pune o intrebare..." de obicei găseşti oameni care-ţi vor răspunde destul de repede.
    Ok. multumesc!


    Quote Originally Posted by D@nT3 View Post
    Off cam asa ceva oferă Altex(Media Galaxy) pt ps3
    Cum ajung acasa, ma uit sa vad, ca m-ai facut curios.
    O sa revin dupa-masa cu un raspuns.
    Eu am luat varianta asta.

  19. #19719 SP
    Member Florix09's Avatar
    Deci...care dintre voi aveti noul super slim. ?!!?
    Doresc sa stiu cat de buna e dracia aia de plastic de la disc care se da stanga-dreapta.. cat de fragila este sau cat de rezistenta.. de eficienta..de nush. ca daca e de nota 2. din 2 3 miscari se poate rupe si asta imi mai trebuie..
    Deci merita sa cumpar noul super slimul sau slimul ? (nu ma intereseaza capacitatea hardului.. de 12 sa nu fie..)

  20. #19720 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Iti pot spune ca super slim-ul se incinge cam pe jumatate cat se incinge un slim.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts