Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 54 of 185 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 56 64 104 154 ... LastLast
Results 1,061 to 1,080 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #1061 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Aha, ma speriasem , nu se intelegea daca te referi la amandoi sau doar la Suarez.


    Apropo, stie cineva un site pentru cross platform trading? Gen iti dau X banuti pe platforma aia si-mi dai Y banuti pe platforma ailalta?

  2. #1062 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    dar voi cum naiba strangeti atatia bani ? se dau aproximativ 450-500 de gold pe meci plus o suma ce variaza la castigatea campionatului, dar totusi sa strang 200k... mi-ar trebui cam 200 de meciuri, ce metoda aveti sau bagati bani reali, ca eu unul nu sunt de acord cu metoda asta, mai ales ca si in fotbal de la anul intra in vigoare plafonul financiar

    am incercat multi st si cam, cei mai buni remy si de bruyne ! sunt fenomenali, am peste un gol pe meci de fiecare si de asemenea recomand si formatia 4-2-3-1 si portarul bogovic, imi apara tot... si chiriches e bun pentru ratingul lui . o sa-l iau pe young pe stanga si inca nu m-am hotarat pentrr lb

  3. #1063 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    De ex: cumperi jucători la un pret de 200-300 si vinzi la 350-400

  4. #1064 SP
    Junior Member orez's Avatar
    Salut baieti, va astept la un turneu co op pe ps4. Psn id : grish334

  5. #1065 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Greu e pana faci primi 10.000, pe urma floare la ureche

    Ca idee, nu prea inteleg de ce-si fac asa multi romani echipa de Premier League, platesti mult mai mult pentru jucatori doar pentru ca te bati pe ei cu cine stie cati englezi si asiatici. La mine prima echipa 82+ a fost din campionatul ... Rusiei, cu Hulk si Dany RW si LW, Boussoufa trecut din CAM in ST si Honda CAM. Inutil sa zic ca-si faceau treaba foarte bine si ca dadusem pe ei te miri ce (doar Hulk e mai scump, dar oricum e superoferta fata de orice jucator cu stats similare din BPL).
    Punctul slab era apararea unde sunt vreo doua posturi pe care efectiv sunt numai amarati, dar pana la un punct nu te doare capul.

  6. #1066 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Eu unul m am lamurit ..acest joc te urca si te coboara..deci e imposibil ce mi sa intamplat..sa pierd 25 30 de partide si aa castig 3-4...in conditiile in care inainte era invers...jocul nu te lasa sa castigi...

  7. #1067 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Am tot incercat si eu varianta cumparatului ieftin si vandutului scump insa nu prea merge, plus ca nu am timp sa stau sa urmaresc piata.
    Eu fac banii jucand. 10 meciuri pe seara iti aduc aprox 5000 coins + castigul din seasons, in functie de divize si de rezultate. mai adaugi intr 4000 si 10.000 coins. Asadar poti face de la 8.000 la 15.000 de coins pe seara! asta inseamna pana la 100.000 coins pe saptamana lejer.
    Bani n-am bagat niciodata si nici n-am s-o fac.
    Intr-un timp pierdem vremea cu jucatori cautati, cu skill mare din campionate puternice ii urmaream la actiuni ii cumparam cu 20% sub pretul de Buy Now si ii revindeam cu putin peste pretul pietei de BN. II cautam dimineata cand sunt mai putini bidderi si ii vindeam seara cand serverele sunt mai aglomerate si cererea e mai mare.
    give it a try!

  8. #1068 SP
    Member gl79lui's Avatar
    Quote Originally Posted by nerazzurr View Post
    Eu unul m am lamurit ..acest joc te urca si te coboara..deci e imposibil ce mi sa intamplat..sa pierd 25 30 de partide si aa castig 3-4...in conditiile in care inainte era invers...jocul nu te lasa sa castigi...
    iti dau mare dreptate...mai degraba ne apucam de turnee offline...

  9. #1069 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    daca nu esti odihnit si concentrat ai toate sansele din lume sa pierzi si 30 de meciuri la rand.
    din experienta!

  10. #1070 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Am tot incercat si eu varianta cumparatului ieftin si vandutului scump insa nu prea merge, plus ca nu am timp sa stau sa urmaresc piata.
    Eu fac banii jucand. 10 meciuri pe seara iti aduc aprox 5000 coins + castigul din seasons, in functie de divize si de rezultate. mai adaugi intr 4000 si 10.000 coins. Asadar poti face de la 8.000 la 15.000 de coins pe seara! asta inseamna pana la 100.000 coins pe saptamana lejer.
    Bani n-am bagat niciodata si nici n-am s-o fac.
    Si dupa ce scazi banii dati pe contracte ce-ti mai ramane? Sa nu mai zic ca bazandu-te pe banii facuti din jocuri o sa ai setul de manageri (pentru 50% bonus contracte) pe la Pastele Cailor deci o sa trudesti precum Kunta Kinte pe plantatie.

    Ordinea operatiilor (pentru cine are un dram de rabdare desigur) este 1. bisnita 2. mai multa bisnita concomitent cu crearea setului de manageri 3. bisnita si jucat

    Din punctul meu de vedere nici nu se merita sa-ti creezi vreo echipa pana nu ai setul de manageri.

    Vorbim aici de cine vrea sa joace fara sa bage RL money, desigur. Copii care il tapeaza pe taticu de ceva banuti ca sa-si ia FIFA points nu se pun

  11. #1071 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    multi folosesc autobuyers si de aceea au foarte multi coins. Pe langa acestia apar si cei disperati care dau bani grei (reali) pentru jucatori sau coins, sau pt puncte microsoft. Deci nu ne putem pune cu ei... eu unul nu o sa arunc banii pe asa ceva. Anul trecut mergea foarte bine trading-ul...ajunsesem sa am peste 2,5 mil coins, si pe CR in echipa. Anul asta au bagat filtre, tocmai in ideea de a cumpara de la EA si Microsoft... asta e... Daca esti bun castigi si cu echipe 81+.
    Ideea este ca Fifa este un joc in care norocul conteaza in proportie de peste 50%, iar daca nu il ai, esti pierdut. Eu de ex aseara am jucat foarte foarte bine, si in doua meciuri consecutive am fost egalat in min 87 si 90 cu gol din corner sau sut de la 35 m...situatii in care e foarte greu sa te opui.
    Cat despre turneele offline, eu nu am rabdare sa le joc.. ori online, ori deloc

  12. #1072 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Eu facut setul de manageri fara sa fac bisnita. Doar jucad in season cu jucatorii din starter pack si vanzand ce pica in packurile de pe webapp.
    Din packurile cumparate(si optinute din promotia de pe webapp pe cele 5 conturi) am acumulat peste 100 de contracte gold din care 60 shiny. Cred ca imi ajung.
    In packurile cumparate(doar cele la oferta de 7.500 sau 15.000) l-am avut pe SRNA TOWT pe care l-am vandut cu 12.700. In momentul de fata am 70 itemuri la vanzare. O sa intru sa vad ce mai am in club de vanzare sa completez lista pana la 100.
    Incercarile mele de a cumpara ieftin si a vinde scump nu prea au fost reusite.

    Acum am 10 echipe pe care le rotesc:
    Brazilieni: http://www.easports.com/uk/fifa/foot...K3tBbnKz1R:ps3
    cuplata cu echipa de englezi(Liga Engleza): http://www.easports.com/uk/fifa/foot...Hy7GGnKz1S:ps3
    Francezi: http://www.easports.com/uk/fifa/foot...sHWxonKz1W:ps3
    cuplata cu echipa de Spanioli(BBVA): http://www.easports.com/uk/fifa/foot...Cj47mnKz1X:ps3
    Germani: http://www.easports.com/uk/fifa/foot...XfF9pnKz1Y:ps3
    cuplata cu echipa de Argentinieni: http://www.easports.com/uk/fifa/foot...z0YZanKz1Z:ps3
    Romani: http://www.easports.com/uk/fifa/foot...GSBL1nKsov:ps3
    cuplata cu echipa de Italieni: http://www.easports.com/uk/fifa/foot...csYGonKz12:ps3
    Olandezi: http://www.easports.com/uk/fifa/foot...tQvarnKz13:ps3
    cuplata cu echipa de Portughezi: http://www.easports.com/uk/fifa/foot...HanD4nKz14:ps3

  13. #1073 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Iti trebuie (de exemplu cum ai tu 5 conturi) 5 conturi pe PSN , nu ?


    Aseară , dupa aproximativ 10 zile de pauză am jucat 2 meciuri . 1 victorie (3-0) , am dominat tot meciul iar al2-lea meci , la fel ...am dominat tot meciul , posesie 55% , suturi 15 din care 10 pe poarta si tot am mancat bataie cu 3-0 in div5 . El a avut 5 suturi din care 3 pe poarta . Deci ? Îți vine sa arunci cu jocul pe geam...

  14. #1074 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Da. Am asa:
    Romania, USA, UK, Hong Kong, Bulgaria
    Contul de Bulgaria l-am facut de curiozitate, de celelalte am avut nevoie la Online-Pass-uri. Contul de Romania este cel pe care joc.

  15. #1075 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Eu am decat 1 dar am noroc cu transfer profit
    Am ajuns la 480.000 dar a cam scazut preturile la jucatori...chiar foarte mult

  16. #1076 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    Si dupa ce scazi banii dati pe contracte ce-ti mai ramane? Sa nu mai zic ca bazandu-te pe banii facuti din jocuri o sa ai setul de manageri (pentru 50% bonus contracte) pe la Pastele Cailor deci o sa trudesti precum Kunta Kinte pe plantatie.

    Ordinea operatiilor (pentru cine are un dram de rabdare desigur) este 1. bisnita 2. mai multa bisnita concomitent cu crearea setului de manageri 3. bisnita si jucat

    Din punctul meu de vedere nici nu se merita sa-ti creezi vreo echipa pana nu ai setul de manageri.

    Vorbim aici de cine vrea sa joace fara sa bage RL money, desigur. Copii care il tapeaza pe taticu de ceva banuti ca sa-si ia FIFA points nu se pun

    Am gruparea de manageri care-mi ofera +50% facuta de la bun inceput, am jucat cu starter pack-ul pana la epuizare, 45 de contracte de caciula iti pot aduce in 45 de meciuri intre 20.000 si 30.000 de coins in functie de rezultate.
    Cn card shiny aplicat iti da 42 de contracte , costa 450 coins, asta se traduce prin 10 coins pe meci, ori 11 jucatori = 110 coins pe care ii pierzi la fiecare meci jucat. Castigul pe meci inseamna 450 -550 coins - 110 (din contracte) = rami cu 350-450 de coins pe meci + castigurile de la finele sezonului.

    Ti-am demonstrat ca ramai cu bani din meciuri??

    Fara bisnita am facut sute de mii de coins pana acum DOAR DIN MECIURI (in FIFA14 am aproape 200k pentru ca nu am avut prea mult timp de joc)

  17. #1077 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pentru ca nu se mai poate cumpara gold din cate am inteles momentan functia de reedem este suspendata de EA

    ---------- Post added 06-12-2013 at 15:39 ----------

    ce set de manageri? ce 50% sunt nou

  18. #1078 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Manageri au in partea de jos a cardului un procent x% (intre 0 si 3). Se aduna procentele managerilor din club si cand aplici un card de contract se primeste bonus X%(X fiind suma procentelor managerilor din club, dar maxim 50).
    Cei care au boost peste 0(aia te intereseaza) sunt cei shiny (1 la bronz; 2 la argint si 3 la gold)

    http://www.fifauteam.com/fifa-14-ult...uide-managers/
    First of all, every team should have, at least, one manager. He contributes to the individual chemistry by his nationality and his league. A manager can give one extra chemistry point to a player if he has the same nationality or league. He cannot give more than one point to each player even if he has the same nationality AND league. Each manager comes with one league but you can change it whenever you want by applying a league card.
    Your clubs managers affect the players’ contracts in a positive manner. Each manager’s card shows the percentage bonus in contracts that the manager provides.
    By applying a contract card, its effect is multiplied by the sum of the managers’ coefficients that the club has. For more managers that you have, the sum of these coefficients can never be higher than 50%.
    The only manager that needs contracts in order to help his team, is the one that sits on the bench.

  19. #1079 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    simplu, M. PELLEGRINI este antrenor, are "+3% Negotiation" strange 10 ca el cu +3% si o sa ai 10x3% = +30% Negotiation
    Cand aplici un card de contract shiny gold de 28, o sa se aplice 28 + 30% = 36! Vei avea 36 de contracte in loc de 28 tocmai ca ai antrenori in club care-ti permit negocierea cu pana al 30%. poti merge pana al maxim 50%

    gvingi76 mai rapid man!

  20. #1080 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Din packurile cumparate(si optinute din promotia de pe webapp pe cele 5 conturi)
    Gandeste-te ca nu sunt multi cei care au disponibilitatea sa gestioneze 5 conturi samd. Sigur, e si asta o varianta, dar...

    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Cei care au boost peste 0(aia te intereseaza) sunt cei shiny (1 la bronz; 2 la argint si 3 la gold
    Nu-i uita pe cei de gold simplu, care au si ei 1%

    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Am gruparea de manageri care-mi ofera +50% facuta de la bun inceput, am jucat cu starter pack-ul pana la epuizare, 45 de contracte de caciula iti pot aduce in 45 de meciuri intre 20.000 si 30.000 de coins in functie de rezultate.
    Acum nu stiu ce bafta ai avut tu la starter pack, dar eu (si orice alt cunoscut de-al meu) n-am vazut in starter pack nimic care sa aduca a echipa jucabila. Sigur, daca iti pica macar ceva cu care sa poti atinge 90 chemistry se discuta altfel si daca esti in joc de la inceput cand sunt toate foarte ieftine faci setul de manageri jucand. Dar altfel da-mi voie sa am oarece dubii in privinta metodei


    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Cn card shiny aplicat iti da 42 de contracte , costa 450 coins, asta se traduce prin 10 coins pe meci, ori 11 jucatori = 110 coins pe care ii pierzi la fiecare meci jucat. Castigul pe meci inseamna 450 -550 coins - 110 (din contracte) = rami cu 350-450 de coins pe meci + castigurile de la finele sezonului.

    Ti-am demonstrat ca ramai cu bani din meciuri??
    Tu vrei sa zici ca pe PS3 market se da contractul de gold rar cu 450 de banuti? Pe android market se da acum cu 1500 si trebuie sa sapi ca milogul prin mii de itemuri ca sa gasesti vreunul pus cu 1100-1200 de vreun ratacit.

    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Fara bisnita am facut sute de mii de coins pana acum DOAR DIN MECIURI (in FIFA14 am aproape 200k pentru ca nu am avut prea mult timp de joc)
    Eu numai pe Robben am dat 200k (cam acum, 2 saptamani pe ANdroid, acum e deja 220-230k) si pot sa fac pariu ca per total am jucat mult mai putin ca tine.Fara autobuyere si fara sa fi bagat nici un leu.

    Crede-ma ca din jucat merge MULT mai incet, am colegi la servici care imi faceau exact teoria pe care o faci tu cand s-a lansat jocul pe Android/iOS si acum imi datoreaza toti diverse sume in firfirei de-astia din joc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 54 of 185 FirstFirst ... 4 44 52 53 54 55 56 64 104 154 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts