Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 763 of 903 FirstFirst ... 263 663 713 753 761 762 763 764 765 773 813 863 ... LastLast
Results 15,241 to 15,260 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #15241 SP
    Member abrakadaver07's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    De unde ai inteles?
    Sony Implementing Two Factor Authentication For PSN Soon According To Support | GearNuke

    A mai fost confirmat prin mai de catre Sony, s-ar putea sa fie independent de 4.0

  2. #15242 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Ma referam strict la partea cu SMS-ul. Oricum si in articolul asta e specificat ca " This (from what we’ve been told) will not be largely publicised but will be an additional option under the Security section of your account on PS4 or PC."

    Ar fi de *** sa faca optiunea asta ceva mandatory. Altminteri observ ca zvonul a plecat de pe reddit, de la un user care pretindea ca e angajat sony. Contul respectivului pe reddit a fost sters.

    In alta ordine de idei, poate ar trebui sa se gandeasca astia de la Sony sa adreseze porcaria din OS-ul PS4 care iti spune ca nu ai spatiu de descarcare atunci cand pe hdd sunt 40 de gb liberi si tu incerci sa descarci un patch de 4 gb.

    BONUS INFO: pentru ca respectivul ala a zis ca se va lansa in australia si noua zeelanda m-am dus frumos pe pagina psn de acolo. Iaca ca era adevarat. Mai jos sunt detaliate conditiile. Din fericire acest 2 step verification ramane o optiune, ceea ce ma bucura pe mine ca detinator de accounts atat pe US cat si pe UK, de unde de altfel am majoritatea jocurilor. Mi se parea normal sa ofere si optunea cu applicatia de mobil sau cu mailul cum fac atatia altii printre care Microsoft sau Yahoo.

    Anyway, enjoy:

    https://www.playstation.com/en-au/ge...-verification/

    You do not need to sign-in with 2SV if:

    2SV is switched off.

  3. #15243 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, si-a luat un prieten PS4 si tot incearca sa intre in party da nu poate, cica e ceva de la NAT. Eu stiu ca am modificat ceva cand am luat consola, dar nu mai stiu exact ce si in ce, de unde. Any help, ca nu ma gasesc postarea pe thread ?

  4. #15244 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Cel mai simplu, sa bage cablu de net in consola si sa nu mai fie pe wifi, te scoate de orice problema sau sa puna consola in dmz sau deschide portul consolei din router.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  5. #15245 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tks, dar a zis ca le-a incercat pe toate si tot nu-i merge...

  6. #15246 SP
    Member Hider141's Avatar
    A incercat si sa reconfigureze conexiunea prin cablu de pe consola si sa lase setarile implicite? Nu mai tin minte exact unde e, dar sigur o gaseste usor in setarile consolei.

    P.S.: sa verifice de siguranta si informatiile de pe site-ul asta ->http://www.playstationing.com/ps4/ho...s4-and-ps3/839
    Arata clar cum trebuie sa verifice ce tip de NAT are acum la consola (tip 1-conectat direct la net, fara firewall/router, tip 2- conectat prin firewall/router, dar porturile necesare deschise sau tip 3-are porturile necesare inchise) si ce porturi trebuie deschise pentru ca totul sa fie ok.

  7. #15247 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Guys, si-a luat un prieten PS4 si tot incearca sa intre in party da nu poate, cica e ceva de la NAT. Eu stiu ca am modificat ceva cand am luat consola, dar nu mai stiu exact ce si in ce, de unde. Any help, ca nu ma gasesc postarea pe thread ?
    Am avut si eu des eroara asta. Reset la router si PS4; sa rezolvat.

  8. #15248 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Fake? Felicitări lui, arată bine
    The PS4 Slim May Be Out In The Wild Already
    ps4slimbox.jpgps4slim1-1024x768.jpgps4slim-1024x768.jpgps4slim2-1024x768.jpg
    Attached Images Attached Images img_20160821_231445.jpg img_20160821_231413.jpg img_20160821_231358.jpg

  9. #15249 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Nu prea pare fake
    Vezi că au mai apărut ceva poze.

  10. #15250 SP
    Member Victor420's Avatar
    Attached Images Attached Images b2posej.jpg

  11. #15251 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Ce vajaia asta veche. Ia să vedeți acum

  12. #15252 SP
    Member Victor420's Avatar
    Mai multe comparatii aici: Rumour: PS4 Slim Hardware Images Allegedly Leak Online - Push Square

    O sa arate fain langa PS3 slim

  13. #15253 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Din pacate este reala.. zici ca-i neterminata :/
    Sper sa aiba ceva bun sub "capota", ca la design au dat cu mucii in fasole astia de la $ony.

    LE: sa inteleg ca asta e un slim, nu "NEO"?! ce rost are un slim in ecuatie..

  14. #15254 SP
    Member Victor420's Avatar
    "ce rost are un slim in ecuatie.."

    costa mai putin de fabricat.

  15. #15255 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Din pacate este reala.. zici ca-i neterminata :/
    Sper sa aiba ceva bun sub "capota", ca la design au dat cu mucii in fasole astia de la $ony.

    LE: sa inteleg ca asta e un slim, nu "NEO"?! ce rost are un slim in ecuatie..
    O sa fie mai ieftina cu 100$/€. Btw mie îmi place mai mult asta dacă nu e fake

  16. #15256 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Nu este urâtă. Doar că vanilla arată în continuare foarte bine.
    Pare o mică schimbarea în design.

  17. #15257 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    mai mult ca sigur e real si probabil ca e ceva de marketing acest leak. mai tineti minte faza cu ps3 slim? cand a aparut prima poza prin leak si scrisesem o stire si toata lumea era nemultumita de design, dar cand s-a lansat, fix cu acelasi design, toata lumea a sarit in sus de bucurie si cat de bine arata . eu zic ca arata foarte bine si daca e mai ieftina e perfecta pentru cei care nu au trecut inca la ps4. o sa fie o luna foarte interesanta septembrie, pacat ca se vorbeste prea mult de hw si prea putin de jocuri totusi.

  18. #15258 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Fata de cum arata noul Xbox One S, asta arata jalnic. La fel ca si PS3 slim la vremea lui, poate chiar mai nereusita. O vrajeala oricum, daca n-au rezolvat problemele de galagie si wi-fi, nu imi pasa de ea.

  19. #15259 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    PS4 avea deja un design foarte bun, cam greu sa vii cu ceva nou si misto, mai ales cand vrei sa atragi atentia cu NEO, probabil ca de asta nici nu s-au obosit prea tare. Iar pentru XOslim nu era atat de greu sa aibe un design misto, avand in vedere cum arata XO (si mie imi place foarte mult XO slim btw). intr-adevar daca nu rezolva toate probleme existente pe ps4, ar fi o mare bila neagra.

    chiar ma gandeam zilele astea, daca Neo asta e ceva de capul lui si il cumpar sa zicem la anul, cat de repede va veni urmatorul ciclu de console, pentru ca neo este ceva la mijloc. ca sa fiu mereu "la zi" de acum inainte, trebuie sa cumpar o consola la 2-3 ani? va fi un mare minus asta, pentru ca nu multa lume isi permite sa isi cumepre o consola day one. sa vedem la ce se gandesc si ce planuri de viitor au.

  20. #15260 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Ah doar asa, sa fie mai ieftinache, altfel pare mai cheap decat "vanilla".

    LE: oricat de mult ma amuza pe mine gaura aia de ventilatie, tip burlan de hota la XBONE S (cel putin pe alb) de data asta i-au luat pe astia de la $ony la design. In sfarsit XBONE avea nevoie de un S, PS4 nu.. dar ma rog. Sunt curios cat de ieftina va fi, daca asta ar fi argumentul principal.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts