Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 886 of 1175 FirstFirst ... 386 786 836 876 884 885 886 887 888 896 936 986 ... LastLast
Results 17,701 to 17,720 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #17701 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    cel mai convenabil este sa ai ultimul update si evident sa joci numai originale! cum de altfel si noi toti de aici o facem. legat de consolele modate nu prea te putem ajuta fiindca nu mai depinde doar de standardul consolei.

  2. #17702 SP
    Junior Member Kornfq's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Ai setat la Game Settings sa fie Upscaler pe ON?
    PS3� | Settings (parametrii)
    Pai nu am ON dar este OFF, Normal sau Full Screen si am incercat toate...fara nici un rezultat din pacate ! Stau si ma gandesc acum sa nu fie ceva din ps3 sau din cablu HDMI cateodata cand joc pierd sunet-ul pentru cateva secunde...dar se intampla destul de rar. Imagine nu imi face probleme deloc doar ca de exemplu in uncharted 3 in zona desertului sa dau un exemplu. Nisipul nu se vede sa zic clar... ci apar niste puncte pe el. parca ar fi granulat nustiu cum Oricum uncharted-urile toate se vad super misto si la fel si alte jocuri...problema la mine sunt shooterele din care am inteles ca ele nu sunt nici chiar 720p ci 600p. deci sunt sigur ca este o problema cu upscale-ul Am sa incerc sa imi iau un HDMI mai bunicel putin!

    ---------- Post added 01-10-2012 at 12:10 PM ----------

    Quote Originally Posted by adibose View Post
    cel mai convenabil este sa ai ultimul update si evident sa joci numai originale! cum de altfel si noi toti de aici o facem. legat de consolele modate nu prea te putem ajuta fiindca nu mai depinde doar de standardul consolei.
    Inteleg Doar ca mie imi place sa le am pe ambele detin deja 15 titluri originale dar imi place sa o am si modata....Cumpar jocul daca imi place daca nu nici nu il mai joc

  3. #17703 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Snick View Post
    Se poate verifica la un joc SH ( care il am de vanzare ) daca acel cod online este folosit ---> fara a-l folosii ? implicit sa stiu daca valoarea lui ii creste sau nu .
    Multumesc
    Da, poti verifica. Te duci la Redeem Codes pe Store, introduci codul si apesi Continue. Apoi o sa existe doua posibile situatii: in prima iti va spune ca acel cod este invalid, iar in a doua iti va aparea continutul asociat acelui cod (Online Pass, DLC, etc) si inca un buton Continue (nu-l apasa, altfel vei activa codul). Apesi cerc si te intoarce in sectiunea Redeem Codes. Asadar, daca nu primesti mesajul ca este invalid si nu apesi a doua oara Continue, codul este in continuare valabil si dupa aceasta procedura.

    Nu uita de asemenea, ca trebuie sa-i dai redeem pe un cont de aceeasi zona cu jocul. Codurile sunt region-locked si sunt inutilizabile pe conturi din alte regiuni.

  4. #17704 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Am inteles mersi frumos , o mica paranteza , asta nu pot s-o fac de pe PC ? logat fiind pe store ?

  5. #17705 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Snick View Post
    Am inteles mersi frumos , o mica paranteza , asta nu pot s-o fac de pe PC ? logat fiind pe store ?
    Da, poti face asta si de pe PC. Intri pe acest link: Sign In: Sony Entertainment Network si te loghezi - sectiunea Account - Redeem Prepaid Card - introduci codul si apesi Continue. Apoi sunt aceleasi doua posibile situatii: fie e invalid, fie iti apare o alta fereastra din care poti da Redeem Item sau Cancel. Bineinteles ca apesi Cancel, pentru ca tu vrei doar sa verifici valabilitatea codului ci nu sa-l folosesti.

  6. #17706 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Ms frumos inca o data

  7. #17707 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    am citit si eu treaba asta pe ps forums insa nimeni nu spunea concret daca exista acel pas intermediar si anume un al 2-lea "Are you sure?" ceva de genul.
    Atunci e ok!
    PS: de fiecare data cand am bagat un redeem code n-am fost atent la procedura, pas cu pas...a fost next next pana la final

  8. #17708 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Pentru ca nu mi-am conectat ps3-ul niciodata la net , de-asta intrebam de PC ( evident mai simplu ) ... dar am intampinat o problema cu primul cont facut pe Romania ... nu exista optiunea reedem ...

    Dupa care mi-am adus aminte ca toata lumea vorbeste de UK si US ... al doilea cont l-am facut pe UK .. a mers perfect de pe PC ... sunt sigur ca si de pe ps3 ar merge perfect ( acum ca am reusit intr-un final sa-i fac update si sa-l conectez la civilizatie )

    Ms inca o data .

  9. #17709 SP
    Junior Member UzzyBGS's Avatar
    Salutare. Am si eu o mica problema. Am achizitionat de curand un PS3 (nu ma intrebati mai multe despre el pentru ca habar nu am) faza este ca m-am jucat zilele astea Assassin Creed , NFS , Fifa... Ma rog,fara probleme. Ideea este urmatoarea. Daca bag cd-ul cu jocul in PS si vreau sa dau Create New Account imi da un mesaj cum ca ar trebuii sa dau mai intai Quit Game. Urmez pasii,dau Quit Game dupa care la televizor imi zice ca nu primeste semnal. Scot Cd-ul din PS, il bag la loc si din nou am imagine. Faza e urmatoarea, cum intru si eu prin meniul consolei daca in momentul in care scot cd-ul nu mai apare nimic la tv, iar daca este cd-ul bagat nu ma lasa sa accesez prea multe prin meniu pentru ca imi cere sa dau quit game,si cand dau papa imagine. Deci ? Ma poate ajuta cineva ? Stiu ca intrebarea mea este prosteasca insa asta doresc sa aflu

  10. #17710 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Reseteaza setarile video:

    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Reset video settings:
    PS3� | Video Output Settings



  11. #17711 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Big Savings: Buy $100 on PSN in October, Get $20 PSN Credit � PlayStation Blog

    It�s officially October, and we have a great new promotion for you to get the most out of your PlayStation gaming experience this month. If you spend $100 or more on the PlayStation Store in October, we�ll give you a $20 credit to your wallet to spend in November! This is a store-wide promotion, so anything you purchase using your wallet will count towards the $100 total. One caveat: the credit back is limited to the first $100 you spend.

    With the month of October so packed with scorching-hot game releases, you�ll definitely want to look out for titles like Resident Evil 6, Dishonored, Assassin�s Creed III, The Walking Dead: Episode 4, Assassin�s Creed: Liberation, Street Fighter x Tekken on PS Vita and plenty of others.
    Attached Images Attached Images 8044309532_3ee68424be_o.jpg

  12. #17712 SP
    Junior Member danutzek's Avatar
    Buna ziua

    Stiti cumva daca exista mouse si tastatura pt ps3? Recunosc ca imi vine f greu sa ma adaptez ,tinand cont ca ani de zile am avut pc.

  13. #17713 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by danutzek View Post
    Buna ziua

    Stiti cumva daca exista mouse si tastatura pt ps3? Recunosc ca imi vine f greu sa ma adaptez ,tinand cont ca ani de zile am avut pc.
    Pentru jocuri iti recomand sa te obisnuiesti cu controller-ul. Daca iti iei mouse pentru PS3, degeaba ai PS3. Te vei obisnui in cateva saptamani cu controller-ul si iti va fi lene sa te mai joci cu un mouse.

  14. #17714 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Pentru jocuri iti recomand sa te obisnuiesti cu controller-ul. Daca iti iei mouse pentru PS3, degeaba ai PS3. Te vei obisnui in cateva saptamani cu controller-ul si iti va fi lene sa te mai joci cu un mouse.
    Eu am si uitat sa ma joc cu mouse-ul de cand cu PS3-ul

    Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

  15. #17715 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Eu am si uitat sa ma joc cu mouse-ul de cand cu PS3-ul

    Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2
    Cred ca exagerezi...eu de cand joc din controller joc mai bine cu soarecul

    Sent from my XPERIA X8 using Tapatalk 2

  16. #17716 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by Marinake View Post
    Cred ca exagerezi...eu de cand joc din controller joc mai bine cu soarecul

    Sent from my XPERIA X8 using Tapatalk 2
    Nu,tu exagerezi. Cum poti spune ca de cand ai consola joci mai bine cu mouse-ul? Ce zici tu asta e,practic. Imi iau XBOX,ma joc o perioada buna cu controller,ca dupa aceea sa realizez subit ca joc mai bine cu mouse-ul.
    F*ck logic,right?

    Si nu inteleg ce e cu setea asta de posturi,nu iti da nimeni nicio medalie.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #17717 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    am primit un pont despre joc de la o persoana binevoitoare care doreste sa ramana anonima




    E PSN exclusive si e disponibil la discount ptr membrii PS Plus(8 lire)..au aparut si review-uriile..

  18. #17718 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    logica ne spune ca e ceatza deasa ...corect?
    mai deunazi conduceam o decapotabila, insa de 2 ani merg numai pe bicicleta, azi m-am urcat iar in decapotabila si ghiciti conduc mai bine decat acum doi ani!

  19. #17719 SP
    Member paulone's Avatar
    tare de tot asta....imi iau consola sa ma joc cu mouse-ul.....
    eu mi-am luat controller wireless pana si la pc...

  20. #17720 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    este un joc cu 2 taisuri, iti place sau il urasti

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts