Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 800 of 1175 FirstFirst ... 300 700 750 790 798 799 800 801 802 810 850 900 ... LastLast
Results 15,981 to 16,000 of 23485

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #15981 SP
    Member SkyBorg's Avatar
    Atunci ma scuzati, nu am citit

  2. #15982 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Intrebare: exista vreo posibilitate de a incarca controllerul in timp de consola este in standby? Problema mea consta in faptul ca trebuie sa tin in priza un consumator de 130W sau cat consuma un PS3...pt a incarca un mini acumulator din acel controller.
    Preferam XBOXul cu baterii interschimbabile, ma tineau 2 luni si nu-mi mai faceam probleme ca ma lasa controllerul in timpul jocului.

  3. #15983 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Poti sa-l incarci de la laptop/pc.

  4. #15984 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    si asta e o varianta si cred ca mai am una, un media player WD TV care desi e in stand by, da curent continuu pe USB port. o sa incerc sa vad daca primeste controllerul curent pe acolo. tks

  5. #15985 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Sau te uiti la un film de pe stick pe PS3 si intre timp ti se incarca si controllerul (sau iti mai iei inca unul si in timp ce te joci se incarca celalalt .

  6. #15986 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    astea sunt variante, cred ca sunt o suta de variante posibile...si a-mi cumpara 4 controllere e o varianta, tot timpul sa am 3 pregatite
    Problema este ca baietii astia destepti de la Sony puteau sa isi scarpine un pic cheliile si sa faca in asa fel incat atunci cand conosla este in standby si un controller este conectat prin cablu USB la ea, sa ii pompeze curent pana cand se incarca.

    N-am patit pana acum sa raman in pana de curent fiindca am 2 controllere si le tot schimb, insa majoritatea are un singur controller, cel cu care vine consola...ei bine daca ai norocul sa ramai atunci fara bacterie ai 2 variante. 1) il bagi la incarcat si faci altceva intre timp sau 2) il bagi la incarcat si te joci de la o distanta de 1M fata de display ... grrr SONY!

  7. #15987 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Sau poti sa iei ceva de genul... Konnet Power Pyramid - Black (PS3): Amazon.co.uk: PC & Video Games
    Charge 4 x Controllers simultaneously (4 x PS3); Powered by AC Adapter (Included) without connection with Game Console;

  8. #15988 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    da, chiar m-am gandit la asa ceva, e misto jucaria, si a fost si la reducere, vreo 10 lire prin UK... Insa nu se poate incarca in aceiasi modalitate controllerul de al POWERA Pro Elite Wir. asa ca raman la clasicul USB din PS3 (pana oi gasi o solutie alternativa stand alone, in care sa pot incarca la nevoie si PowerA si DS3-ul)

    Ar mai fi o varianta, chiar mai putin costisitoare de la VENOM, au tot o piramida cu 4 HUB-uri de USB (nu-i asa de aratoasa ca si Konet, dar cred ca la fel de eficienta)

  9. #15989 SP
    Junior Member gilbertus's Avatar
    buna ziua,
    am si eu o problema... vreau sa cumpar un joc ce pe ps store si nu reusesc
    am 2 conturi, unul pe US si unul pe UK, am incercat 2 carduri de credit diferite si nu am reusit

    ma poate ajuta cineva cu vreo informatie ?
    mai trebuie ceva facut ca sa pot cumpara de pe ps store ?

    va multumesc

  10. #15990 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Incearca cu un "PlayStation Network Cards". Ai mai multe variante de unde poti cumpara.

    http://www.consolegames.ro/forum/f10...-aoc-timecard/
    intreaba de pret. cele de pe forum sunt vechi, dar iti trimite pret daca soliciti.

    http://www.consolegames.ro/forum/f88...-si-originale/
    in linkul de "STOC JOCURI & ACCESORII PS3" gasesti preturile

    Buy playstation network cards| buy psn card email delivery| cheap psn cards UK| psn cards instant email Paypal | Electronic First - Fast and Secure Email Delivery of Gaming Cards
    sunt preturi OK pentru cardurile de UK. Cele de USA mi se par scumpe.

  11. #15991 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by gilbertus View Post
    buna ziua,
    am si eu o problema... vreau sa cumpar un joc ce pe ps store si nu reusesc
    am 2 conturi, unul pe US si unul pe UK, am incercat 2 carduri de credit diferite si nu am reusit

    ma poate ajuta cineva cu vreo informatie ?
    mai trebuie ceva facut ca sa pot cumpara de pe ps store ?

    va multumesc
    Scrie in google electronicfirst,eu de acolo cumpar

  12. #15992 SP
    Junior Member Chaser's Avatar
    Quote Originally Posted by gilbertus View Post
    buna ziua,
    am si eu o problema... vreau sa cumpar un joc ce pe ps store si nu reusesc
    am 2 conturi, unul pe US si unul pe UK, am incercat 2 carduri de credit diferite si nu am reusit

    ma poate ajuta cineva cu vreo informatie ?
    mai trebuie ceva facut ca sa pot cumpara de pe ps store ?

    va multumesc
    Cu cardul de credit nu mai merge, cel putin mie nu-mi mai merge de cand au dat drumul din nou la PS Store. Si eu cumparam la fel cu cardul dupa PSN.
    Pentru a cumpara, cum au spus si cei de mai sus iti trebuie PSN card cu o valoare cat iti foloseste tie.
    Eu am gasit foarte folositor site-ul celor de la Best Buy din USA.

    Sony Computer Entertainment America - PlayStation Network Code for PlayStation 3 and PSP ($20) (Downloadable Content) - 20 PSN DOLL

    De aici poti cumpara PSN card de 20$ sau de 50$ si codurile pot fi trimise instant prin mail (atentie! doar acele carduri psn la care scrie "Downloadable content"!!! ). Si te costa exact valoarea pe care o platesti si ai codul instantaneu aproape.
    Pentru PSN UK inca nu stiu de unde poti lua, dar acesta de SUA de la Best Buy e minunat. (vezi ca ai acolo un mic tutorial cu adresa pe care trebuie sa o treci la delivery cand cumperi downloadable content, pentru ca best buy nu trimite in afara SUA)
    Sper ca ti-a fost de folos.

  13. #15993 SP
    Junior Member gilbertus's Avatar
    Quote Originally Posted by Chaser View Post
    Cu cardul de credit nu mai merge, cel putin mie nu-mi mai merge de cand au dat drumul din nou la PS Store. Si eu cumparam la fel cu cardul dupa PSN.
    Pentru a cumpara, cum au spus si cei de mai sus iti trebuie PSN card cu o valoare cat iti foloseste tie.
    Eu am gasit foarte folositor site-ul celor de la Best Buy din USA.

    Sony Computer Entertainment America - PlayStation Network Code for PlayStation 3 and PSP ($20) (Downloadable Content) - 20 PSN DOLL

    De aici poti cumpara PSN card de 20$ sau de 50$ si codurile pot fi trimise instant prin mail (atentie! doar acele carduri psn la care scrie "Downloadable content"!!! ). Si te costa exact valoarea pe care o platesti si ai codul instantaneu aproape.
    Pentru PSN UK inca nu stiu de unde poti lua, dar acesta de SUA de la Best Buy e minunat. (vezi ca ai acolo un mic tutorial cu adresa pe care trebuie sa o treci la delivery cand cumperi downloadable content, pentru ca best buy nu trimite in afara SUA)
    Sper ca ti-a fost de folos.

    Merci mult de tot pentru informatii, acum am facut o comanda de un card de 20 $, astept sa vedem cand imi trmite mailul ...
    In mod normal cam cat timp dureaza pana primesti codul ?

    ---------- Post added 20-01-2012 at 01:13 PM ----------

    Quote Originally Posted by gilbertus View Post
    Merci mult de tot pentru informatii, acum am facut o comanda de un card de 20 $, astept sa vedem cand imi trmite mailul ...
    In mod normal cam cat timp dureaza pana primesti codul ?
    astept cam de ... 30 de minute si nu am primit nimic, e normal asa ... vad ca tu ai scris ca vine instantaneu...

  14. #15994 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Chaser View Post
    Cu cardul de credit nu mai merge, cel putin mie nu-mi mai merge de cand au dat drumul din nou la PS Store. Si eu cumparam la fel cu cardul dupa PSN.
    Pentru a cumpara, cum au spus si cei de mai sus iti trebuie PSN card cu o valoare cat iti foloseste tie.
    Eu am gasit foarte folositor site-ul celor de la Best Buy din USA.

    Sony Computer Entertainment America - PlayStation Network Code for PlayStation 3 and PSP ($20) (Downloadable Content) - 20 PSN DOLL

    De aici poti cumpara PSN card de 20$ sau de 50$ si codurile pot fi trimise instant prin mail (atentie! doar acele carduri psn la care scrie "Downloadable content"!!! ). Si te costa exact valoarea pe care o platesti si ai codul instantaneu aproape.
    Pentru PSN UK inca nu stiu de unde poti lua, dar acesta de SUA de la Best Buy e minunat. (vezi ca ai acolo un mic tutorial cu adresa pe care trebuie sa o treci la delivery cand cumperi downloadable content, pentru ca best buy nu trimite in afara SUA)
    Sper ca ti-a fost de folos.
    Despre ce tutorial vorbesti?Eu nu am găsit.Ms

  15. #15995 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Banuiesc ca de asta zice...
    International Orders

  16. #15996 SP
    Junior Member gilbertus's Avatar
    exact, despre international orders, problema e ca de la ora 12.00 de cand am facut comanda nici pana acum nu am primit codul

    la status tot apare "in process"

    e normal sa dureze asa de mult ?
    poate ca este prima plata si verifica mai mult ?

  17. #15997 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by gilbertus View Post
    exact, despre international orders, problema e ca de la ora 12.00 de cand am facut comanda nici pana acum nu am primit codul

    la status tot apare "in process"

    e normal sa dureze asa de mult ?
    poate ca este prima plata si verifica mai mult ?
    Am observat ca la unii a durat p�nă la 24 h

  18. #15998 SP
    Junior Member gilbertus's Avatar
    gata, s-a rezolvat, am primit codul

    merci mult pentru ajutor

  19. #15999 SP
    Junior Member Chaser's Avatar
    Scuze de intarziere dar nu am avut acces la net pana acum.
    Da, despre International Orders era vorba.
    Greaseala mea cu instantaneu, cam vreo 20 min a durat pana mi-au trimis mie codul. E in functie si de cat de aglomerati sunt banuiesc.
    Mare grija inca o data, cand comandati. E diferenta intre cardurile la care scrie "Downloadable content" si cele fara. Pe cele la care nu scrie trebuie sa le ridicati din magazin (adica din SUA).

    Sper ca v-am fost de ajutor !
    Enjoy.

    P.S.: Acest "ajutor" l-am gasit intamplator pe pagina oficiala PSN US PlayStation� - PS3 . Link-ul e dat de Sony direct, undeva la mijlocul paginii. Pacat ca nu e acelasi lucru si pt UK.

  20. #16000 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Chaser View Post
    Scuze de intarziere dar nu am avut acces la net pana acum.
    Da, despre International Orders era vorba.
    Greaseala mea cu instantaneu, cam vreo 20 min a durat pana mi-au trimis mie codul. E in functie si de cat de aglomerati sunt banuiesc.
    Mare grija inca o data, cand comandati. E diferenta intre cardurile la care scrie "Downloadable content" si cele fara. Pe cele la care nu scrie trebuie sa le ridicati din magazin (adica din SUA).

    Sper ca v-am fost de ajutor !
    Enjoy.

    P.S.: Acest "ajutor" l-am gasit intamplator pe pagina oficiala PSN US PlayStation� - PS3 . Link-ul e dat de Sony direct, undeva la mijlocul paginii. Pacat ca nu e acelasi lucru si pt UK.
    Pt uk este electronicfirst,pt 25 � platesti 23

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts