Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 904 of 1175 FirstFirst ... 404 804 854 894 902 903 904 905 906 914 954 1004 ... LastLast
Results 18,061 to 18,080 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #18061 SP
    Member Iarba's Avatar
    Ms, pun hdd de la celalt ps3 (care nu citeste discurile) .

  2. #18062 SP
    Junior Member paulrtr's Avatar
    Salut. Sunt nou pe acest forum si vreau sa ma sfatuiti cu o achizitie. Intentionez sa imi cumpar un PS3 si am o oferta de la un prieten de PS3 de 80GB, 2 controllere la pretul de 900 lei. Cunosc ft bine persoana respectiva si a utilizat ft putin consola. Intrebarea mea este daca merita acest pret, tinand cont ca vreau sa imi cumpar si kit-ul move. Am observat ca pe net preturile la o asemenea consola pe net este aprox. 700 lei cu un singur controller, dar nu poti avea incredere la ce cumperi. Sper sa nu va plictisesc. O seara faina

  3. #18063 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by paulrtr View Post
    Salut. Sunt nou pe acest forum si vreau sa ma sfatuiti cu o achizitie. Intentionez sa imi cumpar un PS3 si am o oferta de la un prieten de PS3 de 80GB, 2 controllere la pretul de 900 lei. Cunosc ft bine persoana respectiva si a utilizat ft putin consola. Intrebarea mea este daca merita acest pret, tinand cont ca vreau sa imi cumpar si kit-ul move. Am observat ca pe net preturile la o asemenea consola pe net este aprox. 700 lei cu un singur controller, dar nu poti avea incredere la ce cumperi. Sper sa nu va plictisesc. O seara faina
    Iti recomand sa cumperi un PS3 Slim sau Super SlimLa cele fat exista foarte mare risc de YLOD...Cu 900 ron gasesti PS3 Slim de 320 gb chiar aici pe forum , chiar si cu 2 controlere

  4. #18064 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Eu as lua una slim , cele super slim lasa de dorit...

  5. #18065 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by paulrtr View Post
    Salut. Sunt nou pe acest forum si vreau sa ma sfatuiti cu o achizitie. Intentionez sa imi cumpar un PS3 si am o oferta de la un prieten de PS3 de 80GB, 2 controllere la pretul de 900 lei. Cunosc ft bine persoana respectiva si a utilizat ft putin consola. Intrebarea mea este daca merita acest pret, tinand cont ca vreau sa imi cumpar si kit-ul move. Am observat ca pe net preturile la o asemenea consola pe net este aprox. 700 lei cu un singur controller, dar nu poti avea incredere la ce cumperi. Sper sa nu va plictisesc. O seara faina
    mai bine ia-ti PS3 si modeaza-l

  6. #18066 SP
    Banned isis's Avatar
    La mine merge foarte greu noul PSN Store. La voi cum se misca? Cum va place?

  7. #18067 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    cam veche intrebarea
    se misca lent la toata lumea, nimeni nu e satisfacut de noul store, desi s-a facut recent un update, nu s-a evidentiat nicio imbunatatire

  8. #18068 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Lipsa ramului isi spune cuvantul la Ps3

  9. #18069 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Nu e aia problema, daca poate rula Uncharted 3 cred ca ar putea sa ruleze si un amarat de Store.

  10. #18070 SP
    Member paulone's Avatar
    stie cineva care a fost logica celor de la Sony de nu au pus si norma N la wireless-ul consolei??? pt. un asemenea device era absolut necesar....

  11. #18071 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    De ce absolut necesar?
    Standardul 802.11g suporta pana la 54Mbps (peste 6 MB/s) care atat pentru gaming online cat si pentru download/browsing este mai mult decat suficient.
    Nu cred ca s-au gandit la faptul ca poti face streaming de 1080p cu un mediaserver, fiindca nu in scopul asta este gandita consola.
    Asta este parerea mea si cred ca tot pe acest principiu au ales o astfel de implementare (probabil si costurile sunt mai mici...)
    Standardul "n" se spune ca ar avea o rezistenta in plus la interferentele din mediul inconjurator, insa nimic mai mult (pe langa viteza)

  12. #18072 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Clubul PS3

    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    Lipsa ramului isi spune cuvantul la Ps3
    Aia era...

  13. #18073 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Probleme si solutii Playstation 3

    Quote Originally Posted by adibose View Post
    De ce absolut necesar?
    Standardul 802.11g suporta pana la 54Mbps (peste 6 MB/s) care atat pentru gaming online cat si pentru download/browsing este mai mult decat suficient.
    Nu cred ca s-au gandit la faptul ca poti face streaming de 1080p cu un mediaserver, fiindca nu in scopul asta este gandita consola.
    Asta este parerea mea si cred ca tot pe acest principiu au ales o astfel de implementare (probabil si costurile sunt mai mici...)
    Standardul "n" se spune ca ar avea o rezistenta in plus la interferentele din mediul inconjurator, insa nimic mai mult (pe langa viteza)
    Dar totusi, nu era asa de greu sa il puna pe superslim, parca xboxul are o chestie separata pt clasa n

  14. #18074 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    nu cred ca era greu, dar daca m-as numi SONY n-as pune "n" pe superslim din motive de marketing...as risca sa raman cu solduri mari de slim aducand ceva nou/in plus pe superslim.
    Ca si end user ma uit si vad ca superslim are N..zic, ok iau superslimul ca o sa se miste mult mai bine...gen

    cine stie ce e in capul lor.

  15. #18075 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Probleme si solutii Playstation 3

    Quote Originally Posted by adibose View Post
    nu cred ca era greu, dar daca m-as numi SONY n-as pune "n" pe superslim din motive de marketing...as risca sa raman cu solduri mari de slim aducand ceva nou/in plus pe superslim.
    Ca si end user ma uit si vad ca superslim are N..zic, ok iau superslimul ca o sa se miste mult mai bine...gen

    cine stie ce e in capul lor.
    Mai taiau din pretul slimului vreo 50 $ si vindeau separat, oricum slimu' nu se mai fabrica

    http://www.xbox.com/en-US/xbox360/ac...workingAdapter

  16. #18076 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    De ce absolut necesar?
    Standardul 802.11g suporta pana la 54Mbps (peste 6 MB/s) care atat pentru gaming online cat si pentru download/browsing este mai mult decat suficient.
    Nu cred ca s-au gandit la faptul ca poti face streaming de 1080p cu un mediaserver, fiindca nu in scopul asta este gandita consola.
    Asta este parerea mea si cred ca tot pe acest principiu au ales o astfel de implementare (probabil si costurile sunt mai mici...)
    Standardul "n" se spune ca ar avea o rezistenta in plus la interferentele din mediul inconjurator, insa nimic mai mult (pe langa viteza)
    well, ideea cu N-ul era sa suporte si ambele benzi 2.4 si 5Ghz ceea ce NU este doar un moft....cu cat puteau sa-i mareasca pretul?

  17. #18077 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    pt upgrade la ps3 superslim am nevoie de asa ceva?

    Adaptor Hard disk SONY pentru PS3 | ALTEX

    imi puteti recomanda un hard pt ps3 la un pret ok?

  18. #18078 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Daca superslimul este in versiune de 12GB SSD, o sa ai nevoie de acel adaptor (cusca) pentru ca vine fara!
    Daca vin in varianta cu HDD, atunci cusca este deja montata si nu mai ai nevoie de adaptorul separat

    Legat de HDD, pandeste ofertele de BF, poate pica ceva bun.

  19. #18079 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Daca superslimul este in versiune de 12GB SSD, o sa ai nevoie de acel adaptor (cusca) pentru ca vine fara!
    Daca vin in varianta cu HDD, atunci cusca este deja montata si nu mai ai nevoie de adaptorul separat

    Legat de HDD, pandeste ofertele de BF, poate pica ceva bun.
    parca doar hdd de laptop merge? era o chestie cu grosimea hdd, inaltimea...


    How to change the new super-slim PS3 hard drive - GameSpot.com

    "We noticed our new PS3 super-slim came fitted with a 7.5mm, 500GB hard drive. 7.5mm drives are typically used in slim laptops like ultrabooks, due to being thinner than standard 9.5mm drives. That said, the PS3's hard drive slot is large enough to accommodate 9.5mm drives should you wish to use one."

  20. #18080 SP
    Junior Member paulrtr's Avatar
    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    Iti recomand sa cumperi un PS3 Slim sau Super SlimLa cele fat exista foarte mare risc de YLOD...Cu 900 ron gasesti PS3 Slim de 320 gb chiar aici pe forum , chiar si cu 2 controlere
    Am renuntat sa il cumpar pe cel de 80GB fat, cu toate ca arata ft bine. Fiind nou, am mai citit pe net de YLOD si din acest motiv prefer sa mi-l cumpar nou, pentru garantie. Am gasit aceasta oferta online:Consola Sony PlayStation 3, 12GB + Joc Sports Champions 2 + 2 x Move Motion Controller + 1 x Webcam la 1350 lei. Eu nu-s un gamer inrait, dar mai joc din cand in cand Fifa (cu prietenii si probabil on line) si ceva cars. Pentru a se putea juca si prietena mea insist sa aiba move motion. Design nu e un pct de departajare pentru mine. Care ar fi dezavabtajele acestei console? Ce pot face cu ce 12GB si ce nu pot face? Thx!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts