Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 932 of 1175 FirstFirst ... 432 832 882 922 930 931 932 933 934 942 982 1032 ... LastLast
Results 18,621 to 18,640 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #18621 SP
    Junior Member Blizzard_94's Avatar
    Salut as vrea sa va intreb ceva de unde sterg si eu kokiurile din browser sau (istoricul accesarilor cum so numi)sa nu mai mearga greu ?
    Multumesc!

  2. #18622 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    "kokiurile" le stergi din optiuni (daca ai Chrome.: Settings > Optiuni > In culise > Setari Privind Continutul)
    P.S.: Nu ai postat unde trebuie.

  3. #18623 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Ba cred ca a postat unde trebuiese referea la cookiurile din browser-ul PS3-ului.Apesi triunghi si o sa-ti apara niste optiuni.

  4. #18624 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Ba cred ca a postat unde trebuiese referea la cookiurile din browser-ul PS3-ului.Apesi triunghi si o sa-ti apara niste optiuni.
    My bad si scuzele de rigoare.

  5. #18625 SP
    Junior Member Blizzard_94's Avatar
    Multumesc mult am gasit nu prea stiu mai nimic daca il am de 2 zile ps3-u .

  6. #18626 SP
    Junior Member p0p3x's Avatar
    Salut, doresc sa imi cumpar un PS3 si dupa ce m-am tot uitat pe diferite site-uri am constatat ca intre Consola Sony Playstation 3 Slim, 12GB si Consola SONY PS3 Slim 500GB, Blu-Ray nu sunt diferente mari de pret si nu prea ma prind de ce se intampla asta... In mod normal cea care ar fii mai buna si pe care as fii tentat sa o cumpar ar fi cea de 500gb sau cea de 12gb are ceva special si eu nu ma prind ce

  7. #18627 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Ieri am facut o cerere catre SEN fiindca vroiam sa inchid in cont de SEN pe care nu-l foloseam deloc si pe care ma logam deseori din gresala. Stiam ca doar telefonic poti cere o inchidere de cont. Am trimis e-mail si spre surprinderea mea mi-au raspuns de pe o zi pe alta cu inchiderea de cont.


  8. #18628 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Depinde cum faci comparatia...
    Singura diferenta dintre ele de mediu de stocare.

  9. #18629 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Ia de 500...

  10. #18630 SP
    Junior Member pippo's Avatar

  11. #18631 SP
    Junior Member Blizzard_94's Avatar
    Salut am si io o intrebare pentru cei care au ps3 slim eu am unu de 2 zile nou si azi am observat cand e oprit becu rosu aprins cand te apropi de el se aude un bazait ascutit si fin dar il observi numai cand te apropi de el este in regula ? Asa se aude si la voi cand e oprit ?

    Astept raspuns , Multumesc!

  12. #18632 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Ciudat...daca opresti PS3-ul de la butonul din spate (in timp ce este in standby) mai scoate acel zgomot. Daca nu, inseamna ca este de la sursa consolei. Nu prea ai cum sa scapi de acel zgmot fiindca in lumea surselor este ceva "normal" unele fac..altele nu. Zgomotul provine de la bobinele sursei iar remediul este inlocuirea bobinelor sau sursei, in cazul tau a consolei.

    Nu este o problema, n-o sa ti se strice si nu-s semne de defect, singura problema o reprezinta zgomotul respectiv. Eu unul as incerca sa inlocuiesc consola la dealer pe diferite motive, ca e zgomotul prea mare si deranjant noaptea, ca ti-e frica sa nu crape mai tarziu, ca ti-e frica sa nu i-a foc...etc balarii sa-i convingi sa inlocuiasca consola.

  13. #18633 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Ciudat...daca opresti PS3-ul de la butonul din spate (in timp ce este in standby) mai scoate acel zgomot. Daca nu, inseamna ca este de la sursa consolei. Nu prea ai cum sa scapi de acel zgmot fiindca in lumea surselor este ceva "normal" unele fac..altele nu. Zgomotul provine de la bobinele sursei iar remediul este inlocuirea bobinelor sau sursei, in cazul tau a consolei.

    Nu este o problema, n-o sa ti se strice si nu-s semne de defect, singura problema o reprezinta zgomotul respectiv. Eu unul as incerca sa inlocuiesc consola la dealer pe diferite motive, ca e zgomotul prea mare si deranjant noaptea, ca ti-e frica sa nu crape mai tarziu, ca ti-e frica sa nu i-a foc...etc balarii sa-i convingi sa inlocuiasca consola.
    Despre care buton din spate vorbesti? Numai "grăsanul" avea acel buton.

  14. #18634 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    ai dreptate, da la slim incoace nu mai au butonul ala pe spate

  15. #18635 SP
    Junior Member Blizzard_94's Avatar
    Deci spuneti ca nu este nimic grav care sa afecteze functionalitatatea consolei ?

  16. #18636 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Nu-ti face griji, si eu am o sursa la PC care are acest bazait si merge impecabil de 4 ani. Spre exemplu sursele Corsair sunt recunoscute pt asa ceva, din pacate! insa din fericire sunt si printre cele mai bune surse din piata.

  17. #18637 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar

  18. #18638 SP
    Junior Member marius_bogdan's Avatar
    Am facut astazi un internet conection test la ps3 si am observat ca UPNP nu este disponibil prin wireless. Ulterior am citit pe internet ca acest UPNP ajuta la psn si ca daca faci dmz(va rog explicati-mi ce este) la consola nu mai trebuie ativat UPNP. Si prin cablu de net tot la fel, nu este disponibil.
    Aceste lucruri sunt necesare pentru a ma juca online sau nu. Prin wireless imi aparea o eroare de conectare(un advertisment sus in dreapta ecranului) , dar prin cablu nu am nici o eroare.

  19. #18639 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Prin definitie DMZ (demilitarized zone) iar pe intelesul tuturor inseamna ca pot aloca in router un IP (in cazul nostru IP-ul PS3-ului) pentru care nu se vor aplica niciun fel de restrictii la nivel de inbound/oubound/firewall connection. Nu se recomanda folosirea functiei de DMZ pe un laptop sau PC insa la nivelul consolei nar trebui sa existe probleme din pct de vedere al atacurilor informatice.

  20. #18640 SP
    Junior Member Blizzard_94's Avatar
    Salut am intrat azi in browser la ps3 am intrat pe consolecames.ro si dupaia am vrut sa sterg istoricul accesarilor am dat pe triungi am dat delete all acces history ceva de genu ok am dat si am intrat mai jus dupaia la istoricul accesarilor si nu se stersese a trebuit sa sterg cate una manual ? Dc nu mia sters din comanda accea sa stearga tot istoricul accesarilor si ma intreb daca asta na mers dar cokiurile si kake sor sterge ? ca alea nam unde sa intru sa le sterg manual ca asta ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts